Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell bouwt grote waterstoffabriek in Duitsland

Shell bouwt grote waterstoffabriek in Duitsland

KEULEN (ANP) - Shell gaat een grote waterstoffabriek in Duitsland bouwen. Het concern heeft daarover een definitief investeringsbesluit genomen. De zogeheten elektrolyser van 100 megawatt op de productielocatie in Keulen is naar verwachting in 2027 klaar voor gebruik.

Met de elektrolyser wil Shell zijn activiteiten in Keulen deels verduurzamen. Mogelijk kunnen andere bedrijven in die regio op termijn ook gebruikmaken van de waterstof, aldus Shell. Een elektrolyser gebruikt elektriciteit om waterstof en zuurstof te splitsen en is belangrijk voor het produceren van duurzame waterstof.

Het olie- en gasconcern wil tot en met 2025 10 tot 15 miljard dollar uitgeven aan de ontwikkeling van koolstofarme energie, waaronder waterstof. Vorig jaar gaf Shell hieraan naar eigen zeggen 5,6 miljard dollar uit.

Eerder maakte Shell bekend een waterstoffabriek van 200 megawatt in Rotterdam te bouwen. Dit moet de grootste waterstoffabriek in Europa worden. De bouw kost een miljard euro.

Meer uit Financieel

CBS meldt grootste daling consumentenvertrouwen in bijna 4 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.

9 minuten geleden
Beurzen Azië hard omlaag, olieprijzen hoger

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.

39 minuten geleden
IEA-baas: overleg met landen over extra vrijgave oliereserves

CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.

1 uur geleden
Bestaande koopwoningen ruim 5 procent duurder in februari

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.

1 uur geleden
Opnieuw staking bij DHL Express

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, heeft vakbond FNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.

2 uur geleden
IEA-baas: overleg met landen over extra vrijgave oliereserves

CANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.

4 uur geleden
Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

14 uur geleden