Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell bouwt aan energieopslagsysteem in Australië

Shell bouwt aan energieopslagsysteem in Australië

SYDNEY (ANP/RTR) - Olie- en gasconcern Shell werkt in Australië aan de ontwikkeling van een energieopslagsysteem van 500 megawatt. De duurzame-energiedivisie van Shell in Australië en zijn Singaporese branchegenoot AMPYR tekenden daarvoor een overeenkomst, zo maakten de bedrijven bekend.

Het batterijproject zal worden gerealiseerd in de centraal-westelijke regio van de Australische deelstaat New South Wales. De bouw zal naar verwachting medio volgend jaar beginnen, afhankelijk van alle relevante goedkeuringen en financiering.

Shell bezit de rechten om energie op te laden en te verzenden zodra het project operationeel is, aldus de bedrijven in een verklaring. De kosten van het project werden niet bekendgemaakt. De milieueffectverklaring van het project wordt naar verwachting later deze maand vrijgegeven voor openbare raadpleging.

Miljardeninvestering

In juni zei New South Wales dat het in tien jaar tijd 1,2 miljard Australische dollar (776 miljoen euro) zou investeren in transmissielijnen om nieuwe projecten voor hernieuwbare energie sneller op het net aan te sluiten. De Australische deelstaat wil namelijk overschakelen op groenere energie.

Energieopslag met batterijen is essentieel om black-outs te voorkomen, zeken nu kolencentrales in Australië langzaamaan worden uitgefaseerd. De systemen kunnen overdag energie absorberen wanneer de prijzen goedkoop zijn en de energie afgeven wanneer wind- en zonne-energie niet beschikbaar zijn. Dat is meestal op momenten dat de prijzen hoger liggen.

Meer uit Financieel

Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

21 minuten geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Verenigde Staten gaan verbod op import Mexicaans vee opheffen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.

2 uur geleden
Reisplatform Trip.com krijgt Chinese miljoenenboete

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.

3 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

9 uur geleden
Paramount en Warner Bros. pauzeren miljardenovername tot juni

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.

14 uur geleden
Tesla verliest opnieuw op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag opnieuw tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's kelderde donderdag met 14,5 procent na kwartaalresultaten. Het bedrijf van Elon Musk boekte minder winst door onder meer prijsverlagingen. Tesla verloor vrijdag ruim 2 procent.

14 uur geleden