Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell bouwt aan energieopslagsysteem in Australië

Shell bouwt aan energieopslagsysteem in Australië

SYDNEY (ANP/RTR) - Olie- en gasconcern Shell werkt in Australië aan de ontwikkeling van een energieopslagsysteem van 500 megawatt. De duurzame-energiedivisie van Shell in Australië en zijn Singaporese branchegenoot AMPYR tekenden daarvoor een overeenkomst, zo maakten de bedrijven bekend.

Het batterijproject zal worden gerealiseerd in de centraal-westelijke regio van de Australische deelstaat New South Wales. De bouw zal naar verwachting medio volgend jaar beginnen, afhankelijk van alle relevante goedkeuringen en financiering.

Shell bezit de rechten om energie op te laden en te verzenden zodra het project operationeel is, aldus de bedrijven in een verklaring. De kosten van het project werden niet bekendgemaakt. De milieueffectverklaring van het project wordt naar verwachting later deze maand vrijgegeven voor openbare raadpleging.

Miljardeninvestering

In juni zei New South Wales dat het in tien jaar tijd 1,2 miljard Australische dollar (776 miljoen euro) zou investeren in transmissielijnen om nieuwe projecten voor hernieuwbare energie sneller op het net aan te sluiten. De Australische deelstaat wil namelijk overschakelen op groenere energie.

Energieopslag met batterijen is essentieel om black-outs te voorkomen, zeken nu kolencentrales in Australië langzaamaan worden uitgefaseerd. De systemen kunnen overdag energie absorberen wanneer de prijzen goedkoop zijn en de energie afgeven wanneer wind- en zonne-energie niet beschikbaar zijn. Dat is meestal op momenten dat de prijzen hoger liggen.

Meer uit Financieel

Politico: VS overwegen nieuwe ronde heffingen op halfgeleiders

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump overweegt een nieuwe ronde van vergaande importheffingen op halfgeleiders, meldt nieuwssite Politico op basis van acht bronnen die bekend zijn met de kwestie. De Amerikaanse techsector waarschuwt juist dat dit de AI-ambities van de Verenigde Staten schaadt.

17 minuten geleden
Topvrouw AH, Etos en Gall & Gall wordt baas Ahold Delhaize Europa

ZAANDAM (ANP) - Margaret Versteden-Van Duijn, de topvrouw van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall, wordt de nieuwe baas van de divisie Ahold Delhaize Europa & Indonesië. De raad van commissarissen van moederconcern Ahold Delhaize heeft haar voorgedragen om die functie per 1 oktober de functie op zich te nemen.

1 uur geleden
ILT dreigt easyJet met dwangsom om gebruik hulpmotor Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft easyJet gedreigd een dwangsom op te leggen, omdat de luchtvaartmaatschappij op Schiphol opnieuw ongeoorloofd gebruik heeft gemaakt van de vervuilende hulpmotor. De hulpmotor draait op kerosine en zorgt voor geluidsoverlast en uitstoot van schadelijke stoffen, terwijl er volgens de ILT schonere alternatieven beschikbaar waren.

1 uur geleden
Diesel bijna 4 cent goedkoper aan de pomp door dalende olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De dalende olieprijzen zijn donderdag duidelijk merkbaar aan de Nederlandse pomp. Vooral diesel werd een stuk goedkoper, met bijna 4 cent.

2 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na sterke resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden donderdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van Nvidia, de grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI), zorgden voor opluchting in de chipsector.

2 uur geleden
Advies aan kabinet: pas handelsbeleid aan voor concurrentie China

DEN HAAG (ANP) - Nederland en Europa zouden hun handelsbeleid moeten veranderen nu landen als de Verenigde Staten en China hun economische macht steeds vaker inzetten als geopolitiek wapen. Dat vindt de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR). In een rapport aan het kabinet adviseert de WRR donderdag dat Nederland en Europa bijvoorbeeld veel strengere voorwaarden aan China zouden moeten stellen voor handel met de EU en Chinese bedrijven dezelfde eisen en verboden moeten opleggen die dat land oplegt aan Europese bedrijven.

3 uur geleden
Qantas boekt laagste winst in 4 jaar door hoge brandstofprijzen

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft de winst in het afgelopen boekjaar zien dalen tot het laagste niveau in vier jaar. De winstdaling werd veroorzaakt door hogere brandstofkosten door de sterke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden