Shell bouwt aan energieopslagsysteem in Australië
SYDNEY (ANP/RTR) - Olie- en gasconcern Shell werkt in Australië aan de ontwikkeling van een energieopslagsysteem van 500 megawatt. De duurzame-energiedivisie van Shell in Australië en zijn Singaporese branchegenoot AMPYR tekenden daarvoor een overeenkomst, zo maakten de bedrijven bekend.
Het batterijproject zal worden gerealiseerd in de centraal-westelijke regio van de Australische deelstaat New South Wales. De bouw zal naar verwachting medio volgend jaar beginnen, afhankelijk van alle relevante goedkeuringen en financiering.
Shell bezit de rechten om energie op te laden en te verzenden zodra het project operationeel is, aldus de bedrijven in een verklaring. De kosten van het project werden niet bekendgemaakt. De milieueffectverklaring van het project wordt naar verwachting later deze maand vrijgegeven voor openbare raadpleging.
Miljardeninvestering
In juni zei New South Wales dat het in tien jaar tijd 1,2 miljard Australische dollar (776 miljoen euro) zou investeren in transmissielijnen om nieuwe projecten voor hernieuwbare energie sneller op het net aan te sluiten. De Australische deelstaat wil namelijk overschakelen op groenere energie.
Energieopslag met batterijen is essentieel om black-outs te voorkomen, zeken nu kolencentrales in Australië langzaamaan worden uitgefaseerd. De systemen kunnen overdag energie absorberen wanneer de prijzen goedkoop zijn en de energie afgeven wanneer wind- en zonne-energie niet beschikbaar zijn. Dat is meestal op momenten dat de prijzen hoger liggen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren moeten bij hun schoolboeken nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM), die onderzoek deed naar de niet goed werkende markt, vindt deze koppelverkoop een "maatschappelijk ongewenste verkoopstrategie" en roept uitgevers op hiermee te stoppen. Ook zijn de boeken nog te vaak wegwerpexemplaren. Het aanbod van herbruikbare leerboeken is volgens de ACM de laatste jaren gedaald naar "bijna nul".
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met de transactie is een bedrag van ongeveer 1,35 miljard dollar (1,2 miljard euro) gemoeid, meldt het concern.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaande kopers winnen terrein op de woningmarkt, ondanks de gestegen huizenprijzen en hogere hypotheekrentes. Hypotheekadviesketen De Hypotheker merkt dat het aantal hypotheekaanvragen van singles afgelopen kwartaal duidelijk in de lift zat, terwijl dat van stellen maar zeer licht toenam.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.
15 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.
18 uur geleden