Shell bouwt aan energieopslagsysteem in Australië
SYDNEY (ANP/RTR) - Olie- en gasconcern Shell werkt in Australië aan de ontwikkeling van een energieopslagsysteem van 500 megawatt. De duurzame-energiedivisie van Shell in Australië en zijn Singaporese branchegenoot AMPYR tekenden daarvoor een overeenkomst, zo maakten de bedrijven bekend.
Het batterijproject zal worden gerealiseerd in de centraal-westelijke regio van de Australische deelstaat New South Wales. De bouw zal naar verwachting medio volgend jaar beginnen, afhankelijk van alle relevante goedkeuringen en financiering.
Shell bezit de rechten om energie op te laden en te verzenden zodra het project operationeel is, aldus de bedrijven in een verklaring. De kosten van het project werden niet bekendgemaakt. De milieueffectverklaring van het project wordt naar verwachting later deze maand vrijgegeven voor openbare raadpleging.
Miljardeninvestering
In juni zei New South Wales dat het in tien jaar tijd 1,2 miljard Australische dollar (776 miljoen euro) zou investeren in transmissielijnen om nieuwe projecten voor hernieuwbare energie sneller op het net aan te sluiten. De Australische deelstaat wil namelijk overschakelen op groenere energie.
Energieopslag met batterijen is essentieel om black-outs te voorkomen, zeken nu kolencentrales in Australië langzaamaan worden uitgefaseerd. De systemen kunnen overdag energie absorberen wanneer de prijzen goedkoop zijn en de energie afgeven wanneer wind- en zonne-energie niet beschikbaar zijn. Dat is meestal op momenten dat de prijzen hoger liggen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
40 minuten geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
2 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
1 dag geleden