Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell bij winnaars op Beursplein 5 na cijfers Saudi Aramco

Shell bij winnaars op Beursplein 5 na cijfers Saudi Aramco

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell stond maandag bij de opening van de beurs in Amsterdam bij de winnaars. Ook elders in Europa stonden oliefondsen als BP en TotalEnergies bij de stijgers. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco. Toch leven er zorgen over de vraag naar olie na onverwacht zwakke cijfers over de Chinese economie. Die zetten de prijzen voor olie onder druk.

Shell noteerde in de vroege handel 0,4 procent hoger in de AEX-index in Amsterdam. BP won in Londen 1 procent. TotalEnergies steeg 0,8 procent in Parijs. Saudi Aramco meldde dit weekend volop te hebben geprofiteerd van de hogere prijzen. De winst van het concern steeg met 90 procent tot omgerekend 47 miljard euro Saudi Aramco verwacht dat de vraag naar olie de rest van het decennium zal toenemen.

Evengoed leven er op de financiële markten zorgen over de olievraag. De Chinese centrale bank verlaagde de rente onverwacht om daarmee de economie een impuls te geven na een reeks tegenvallende cijfers. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 91,28 dollar per vat. Brentolie kostte ook 0,9 procent minder op 97,26 dollar per vat.

Just Eat Takeaway

Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway ging aan kop in de AEX-index met een winst van 1,4 procent. Ook zorgtechnologiefonds Philips en betalingsbedrijf Adyen presteerden goed met winsten van 1,3 procent. KPN steeg 0,4 procent. Het telecomconcern kondigde een meerjarige samenwerking met streamingdienst HBO Max aan. De AEX-zelf stond kort na de openingsbel 0,6 procent hoger op 729,91 punten. De MidKap noteerde 0,3 procent in de plus op 982,74 punten. In Londen, Frankfurt en Parijs stonden plussen tot 0,5 procent op de borden.

De Deense bedrijven Vestas (min 3,6 procent) en Ørsted (min 1,6 procent) stonden in Kopenhagen bij de verliezers. De bedrijven die allebei actief zijn op het gebied van duurzame energie, klaagden in de Britse krant Financial Times over de lange duur van vergunningverlening. Door het getreuzel komen volgens de bedrijven duurzaamheidsdoelen in gevaar.

HelloFresh

De Duitse bezorger van maaltijdboxen HelloFresh gaf inzage in de boeken en stond in Frankfurt 6 procent hoger. Cijfers van het eveneens Duitse wasmiddel- en lijmproducent Henkel werden minder goed ontvangen. Het bedrijf achter merken als Pattex, Fa, Schwarzkopf en Persil verloor 0,9 procent aan beurswaarde,

De euro was 1,0234 dollar waard, tegen 1,0257 dollar voor het weekend.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

10 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

10 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

12 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

14 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

15 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

17 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

18 uur geleden