
Shell bij stijgers op Damrak na nieuwe doelen
AMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern kwam voorafgaand aan een beleggersdag in New York met nieuwe doelstellingen voor de komende jaren. Shell wil daarbij de aandeelhouders nog meer belonen door meer dividend uit te keren en eigen aandelen te blijven inkopen. Ook gaat Shell minder investeren dan in voorgaande jaren en meer kosten besparen. Het concern wil wel zijn positie op de markt voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder versterken. Het aandeel werd 1,9 procent hoger gezet.
De algehele stemming op de beursvloeren bleef voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond het Amerikaanse handelsbeleid. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 918,53 punten. De MidKap ging nipt omhoog tot 870,76 punten. De beurzen in Londen en Parijs stegen tot 0,5 procent. Frankfurt won een fractie.
Beleggers kijken vooral uit naar 2 april. Die dag is door president Trump bestempeld als "bevrijdingsdag in Amerika". Trump wil dan wederkerige importheffingen opleggen. Dat zijn heffingen tegen landen die invoertarieven op Amerikaanse producten hebben. Maandag zorgde de hoop dat de nieuwe ronde van Amerikaanse handelstarieven wat milder zou uitpakken dan gevreesd voor enige opluchting op de beurzen.
Air France-KLM
Een nieuwe tariefdreiging van Trump zorgde echter snel weer voor onzekerheid. Zo wil hij importheffingen van 25 procent opleggen aan elk land dat olie en gas koopt van Venezuela. Met die maatregel lijkt de president vooral China te willen treffen. Dat land is een belangrijke afnemer van ruwe olie uit Venezuela.
Naast Shell behoorde ABN AMRO tot de kopgroep in de AEX, met een winst van ruim 2 procent. Prosus sloot de rij, met een verlies van 2 procent door forse koersverliezen in de Chinese techsector. De techinvesteerder heeft een groot belang in internet- en gamebedrijf Tencent, dat bijna 2 procent verloor in Hongkong.
Bij de middelgrote bedrijven klom Air France-KLM meer dan 1 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie werd door beleggingsadviseur Redburn op de kooplijst gezet. De Zwitserse bank UBS haalde Air France-KLM daarentegen van zijn kooplijst af. Pakketkluisjesbedrijf InPost en bouwbedrijf Heijmans stonden onderaan in de MidKap, met minnen tot 1,5 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Ook zei president Donald Trump dat hij de hoge heffingen op Chinese goederen kan verlagen als de handelsgesprekken tussen China en de VS in Zwitserland komend weekend goed verlopen en dat beleggers nu aandelen moeten kopen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten gesloten. De beurshandel kreeg steun van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens president Donald Trump heeft het Verenigd Koninkrijk toegezegd meer Amerikaanse landbouwproducten zoals rundvlees toe te laten.
8 uur geledenSOLIHULL (ANP) - De Verenigde Staten hebben de heffingen op Brits staal en aluminium geschrapt, zei premier Keir Starmer van het Verenigd Koninkrijk. Ook gaan de Amerikaanse heffingen op Britse auto's sterk omlaag, zei hij over een handelsdeal met Donald Trump.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het Verenigd Koninkrijk heeft toegezegd meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten toe te laten. Het gaat onder andere om rundvlees, zei hij tijdens een persmoment waarin hij een handelsdeal met de Britten aankondigde. Daarnaast opent het Verenigd Koninkrijk de markt verder voor ethanol en machines uit de VS, zei Trump.
8 uur geleden