Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell bij stijgers in licht hogere AEX na handelsupdate

Shell bij stijgers in licht hogere AEX na handelsupdate

AMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde maandag tot de stijgers in de AEX-index op het Damrak, na een handelsupdate. Het olie- en gasconcern zag de winstmarges op het raffineren van ruwe olie in het derde kwartaal stevig dalen.

Ook verwacht Shell, dat eind oktober met volledige resultaten komt, een klein verlies te lijden met zijn chemische bedrijfstak. Maar de inkomsten uit de handel in gas zullen in het derde kwartaal ongeveer gelijk blijven ten opzichte van het tweede kwartaal. Het aandeel klom 0,4 procent.

De AEX zag een eerdere openingswinst verdampen en noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 910,45 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 899,29 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,2 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent na een daling van de Duitse fabrieksorders in augustus.

Prosus en Galapagos

Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met een plus van dik 1 procent. Chipmachinefabrikant ASML sloot de rij met een verlies van 1,2 procent.

In de MidKap stond Galapagos bovenaan met een winst van ruim 4 procent. De biotechnoloog kondigde aan Oleg Nodelman te hebben benoemd tot bestuurslid. Nodelman is de oprichter van investeringsbureau EcoR1 Capital, dat sinds kort een van de grootste aandeelhouders van Galapagos is. EcoR1 meldde in augustus een belang van zo'n 10 procent in Galapagos en verklaarde dat het aandeel flink ondergewaardeerd is.

Air France-KLM en Alfen

Air France-KLM klom 0,4 procent. KLM-topvrouw Marjan Rintel wil dat Brussel met financiële maatregelen komt om Europese luchtvaartmaatschappijen beter te laten concurreren met Chinese branchegenoten. Die hoeven namelijk niet om Rusland heen te vliegen en daardoor concurreren zij op een oneerlijke manier met Europese vliegmaatschappijen.

Alfen daalde 0,1 procent. Analisten van Bank Degroof Petercam hebben de laadpalenfabrikant van de verkooplijst gehaald.

Ubisoft

In Parijs zette Ubisoft (plus 6 procent) de opmars voort. Het gamebedrijf werd vrijdag al meer dan 33 procent meer waard. Die stijging volgde op berichten dat grote aandeelhouders het bedrijf helemaal willen overnemen.

De euro was 1,0968 dollar waard, tegen 1,0959 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 74,96 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 78,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING biedt goedkoopste betaalpakket niet meer aan om cashwetgeving

AMSTERDAM (ANP) - ING biedt niet langer zijn goedkoopste betaalpakketten aan. Klanten kunnen nu nog kiezen voor een pakket met korting, waarbij apart 80 cent moet worden betaald per contante geldopname. Maar door aanstaande wetgeving rond cash mag de bank dit zo niet langer aanbieden.

3 uur geleden
Chipaandelen toch weer in de verkoop in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.

8 uur geleden
Rabo verwacht geen verdere stijging huizenprijzen meer dit jaar

UTRECHT (ANP) - De prijsstijging van bestaande koopwoningen op de krappe huizenmarkt vlakt in de rest van dit jaar af tot nul, verwachten economen van RaboResearch. Dat komt volgens hen deels doordat de economische omstandigheden zijn verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten vergeleken met de voorspellingen van eerder dit jaar.

10 uur geleden
Anthropic stelt krachtigste AI-model beschikbaar met 'vangrails'

SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic zet zijn krachtigste AI-model op de markt, maar wel met veiligheidswaarborgen. Dat moet voorkomen dat het model wordt gebruikt voor geavanceerde cyberaanvallen of de ontwikkeling van biologische wapens, stelt het bedrijf. Eerder ontstond veel commotie om het Mythos-model, omdat het razendsnel zwakke plekken in softwarebeveiliging kon opsporen en zo ook voor cybercriminelen een machtig wapen kon worden.

10 uur geleden
Sportautomerk Spyker maakt jaren na faillissement doorstart

LIJNDEN (ANP) - Het failliete Nederlandse sportwagenmerk Spyker maakt een doorstart met de Oekraïense ondernemer Volodymyr Nosov. Hij heeft een "aanzienlijk" belang genomen in het merk en wordt daarmee mede-eigenaar.

12 uur geleden
Chipfondsen op Amsterdamse beurs leveren koerswinst weer in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is met een bescheiden winst gesloten. Chipbedrijven gaven veel van hun eerdere winsten prijs, nadat in New York grote chipfabrikanten ook terrein hadden prijsgegeven. Beleggers wachtten daarnaast af hoeveel waarde ze moeten hechten aan de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat onderhandelingen over vrede in het Midden-Oosten in de laatste fase zitten.

13 uur geleden
Brussel dwingt Meta AI-concurrenten toegang te geven tot WhatsApp

BRUSSEL (ANP/RTR) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.

13 uur geleden