Shell bij stijgers in licht hogere AEX na handelsupdate
AMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde maandag tot de stijgers in de AEX-index op het Damrak, na een handelsupdate. Het olie- en gasconcern zag de winstmarges op het raffineren van ruwe olie in het derde kwartaal stevig dalen.
Ook verwacht Shell, dat eind oktober met volledige resultaten komt, een klein verlies te lijden met zijn chemische bedrijfstak. Maar de inkomsten uit de handel in gas zullen in het derde kwartaal ongeveer gelijk blijven ten opzichte van het tweede kwartaal. Het aandeel klom 0,4 procent.
De AEX zag een eerdere openingswinst verdampen en noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 910,45 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 899,29 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,2 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent na een daling van de Duitse fabrieksorders in augustus.
Prosus en Galapagos
Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met een plus van dik 1 procent. Chipmachinefabrikant ASML sloot de rij met een verlies van 1,2 procent.
In de MidKap stond Galapagos bovenaan met een winst van ruim 4 procent. De biotechnoloog kondigde aan Oleg Nodelman te hebben benoemd tot bestuurslid. Nodelman is de oprichter van investeringsbureau EcoR1 Capital, dat sinds kort een van de grootste aandeelhouders van Galapagos is. EcoR1 meldde in augustus een belang van zo'n 10 procent in Galapagos en verklaarde dat het aandeel flink ondergewaardeerd is.
Air France-KLM en Alfen
Air France-KLM klom 0,4 procent. KLM-topvrouw Marjan Rintel wil dat Brussel met financiƫle maatregelen komt om Europese luchtvaartmaatschappijen beter te laten concurreren met Chinese branchegenoten. Die hoeven namelijk niet om Rusland heen te vliegen en daardoor concurreren zij op een oneerlijke manier met Europese vliegmaatschappijen.
Alfen daalde 0,1 procent. Analisten van Bank Degroof Petercam hebben de laadpalenfabrikant van de verkooplijst gehaald.
Ubisoft
In Parijs zette Ubisoft (plus 6 procent) de opmars voort. Het gamebedrijf werd vrijdag al meer dan 33 procent meer waard. Die stijging volgde op berichten dat grote aandeelhouders het bedrijf helemaal willen overnemen.
De euro was 1,0968 dollar waard, tegen 1,0959 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 74,96 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 78,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
15 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
16 uur geleden