Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell bij stijgers in licht hogere AEX na handelsupdate

Shell bij stijgers in licht hogere AEX na handelsupdate

AMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde maandag tot de stijgers in de AEX-index op het Damrak, na een handelsupdate. Het olie- en gasconcern zag de winstmarges op het raffineren van ruwe olie in het derde kwartaal stevig dalen.

Ook verwacht Shell, dat eind oktober met volledige resultaten komt, een klein verlies te lijden met zijn chemische bedrijfstak. Maar de inkomsten uit de handel in gas zullen in het derde kwartaal ongeveer gelijk blijven ten opzichte van het tweede kwartaal. Het aandeel klom 0,4 procent.

De AEX zag een eerdere openingswinst verdampen en noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 910,45 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 899,29 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,2 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent na een daling van de Duitse fabrieksorders in augustus.

Prosus en Galapagos

Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met een plus van dik 1 procent. Chipmachinefabrikant ASML sloot de rij met een verlies van 1,2 procent.

In de MidKap stond Galapagos bovenaan met een winst van ruim 4 procent. De biotechnoloog kondigde aan Oleg Nodelman te hebben benoemd tot bestuurslid. Nodelman is de oprichter van investeringsbureau EcoR1 Capital, dat sinds kort een van de grootste aandeelhouders van Galapagos is. EcoR1 meldde in augustus een belang van zo'n 10 procent in Galapagos en verklaarde dat het aandeel flink ondergewaardeerd is.

Air France-KLM en Alfen

Air France-KLM klom 0,4 procent. KLM-topvrouw Marjan Rintel wil dat Brussel met financiële maatregelen komt om Europese luchtvaartmaatschappijen beter te laten concurreren met Chinese branchegenoten. Die hoeven namelijk niet om Rusland heen te vliegen en daardoor concurreren zij op een oneerlijke manier met Europese vliegmaatschappijen.

Alfen daalde 0,1 procent. Analisten van Bank Degroof Petercam hebben de laadpalenfabrikant van de verkooplijst gehaald.

Ubisoft

In Parijs zette Ubisoft (plus 6 procent) de opmars voort. Het gamebedrijf werd vrijdag al meer dan 33 procent meer waard. Die stijging volgde op berichten dat grote aandeelhouders het bedrijf helemaal willen overnemen.

De euro was 1,0968 dollar waard, tegen 1,0959 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 74,96 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 78,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Werkenden zien nettoloon volgend jaar stijgen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.

2 minuten geleden
AEX-index begint lager in afwachting banencijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan de Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

12 minuten geleden
Busbedrijf Ebusco waarschuwt: financiën nog altijd krap

DEURNE (ANP) - De financiën van de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco zijn nog altijd krap. Met die waarschuwing komt het bedrijf voorafgaand aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders. Ebusco kampt al een tijd met financiële problemen en kreeg eerder deze maand 5,1 miljoen euro aan overbruggingskrediet van aandeelhouders.

1 uur geleden
Magnum zet voorzitter Mittal van Ben & Jerry's af, meldt FT

LONDEN (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft de voorzitter van de raad van bestuur van dochteronderneming Ben & Jerry's afgezet, meldt de Financial Times op basis van bronnen. De afgesplitste ijsdivisie van Unilever, die vorige week een beursnotering kreeg in Amsterdam, zou voorzitter Anuradha Mittal van Ben & Jerry's hebben laten weten dat ze per direct weg moet na een extern onderzoek.

1 uur geleden
ING: kwart bestuurders overtuigd dat AI banen gaat vervangen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer bestuurders van grote Nederlandse bedrijven verwachten dat kunstmatige intelligentie (AI) banen gaat vervangen. Een kwart denkt nu dat dit zeker zal gebeuren, waar dat de afgelopen twee jaren nog 19 en 6 procent was. Dat komt naar voren uit onderzoek van ING onder 261 topbestuurders.

1 uur geleden
Verzekeraars kopen pensioenfondsen in aanloop naar nieuwe wet

AMSTERDAM (ANP) - Levensverzekeraars hebben in de afgelopen twee jaar voor 7 miljard euro aan pensioenverplichtingen overgenomen van pensioenfondsen via zogeheten buy-outs, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Een dergelijke overdracht van de verplichtingen kan volgens de toezichthouder vooral voor kleinere pensioenfondsen aantrekkelijk zijn, omdat daarmee de complexiteit van de overgang naar de nieuwe Wet toekomst pensioenen (Wtp) wordt vermeden.

1 uur geleden
Eigen Huis: woonlasten voor het eerst boven de 1000 euro

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren betalen volgend jaar gemiddeld 3,9 procent hogere gemeentelijke woonlasten, meldt Vereniging Eigen Huis (VEH) op basis van een steekproef onder 106 gemeenten. De aanslag voor onroerendezaakbelasting (OZB), riool- en afvalstoffenheffing komt in 2026 gemiddeld uit op 1001 euro per huishouden en gaat daarmee voor het eerst de grens van 1000 euro over.

3 uur geleden