Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell bij schaarse stijgers in AEX dankzij hogere olieprijzen

Shell bij schaarse stijgers in AEX dankzij hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde maandag tot de schaarse stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern klom 0,9 procent dankzij de hogere olieprijzen. De olieprijzen liepen verder op tot het hoogste niveau in vier maanden door berichten over nieuwe Amerikaanse sancties op olie uit Rusland.

De algehele stemming op de Europese beurzen bleef negatief. Beleggers kauwden nog na op het sterker dan verwachte Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag voor forse koersverliezen zorgde op Wall Street. De aanhoudende sterke arbeidsmarkt in de VS geeft de Federal Reserve meer ruimte om langer te wachten met het verlagen van de rente.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent lager op 882,53 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 817,93 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,6 procent.

Rentetarieven

Op de beursvloeren wordt verder uitgekeken naar de resultaten van de grote Amerikaanse banken die later in de week op het programma staan. Ook staan er deze week nieuwe inflatiegegevens van de VS op het programma. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

De banken ING en ABN AMRO profiteerden van het vooruitzicht van hogere rentetarieven en stonden naast Shell in de kleine kopgroep van de AEX. ABN AMRO won 0,4 procent en ING steeg 0,7 procent. De kenners van Deutsche Bank schroefden het koersdoel voor ING licht op, terwijl zakenbank Bernstein het aandeel ING van de verkooplijst afhaalde.

Grootste dalers

De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI en betalingsverwerker Adyen waren de grootste dalers bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met minnen tot 3 procent. Besi (min 2,3 procent) werd door effectenhuis Needham van de kooplijst gehaald. Aegon daalde 0,2 procent. De verzekeraar is gestart met het eerder aangekondigde aandeleninkoopprogramma van 150 miljoen euro.

In de MidKap had Air France-KLM last van de hogere olieprijzen. De luchtvaartcombinatie zakte ruim 2 procent en was daarmee de grootste verliezer bij de middelgrote bedrijven. Arcadis daalde dik 1 procent. De Amerikaanse zakenbank Jefferies verlaagde het koersdoel voor het advies- en ingenieursbureau. Het koopadvies bleef wel ongewijzigd.

De euro was 1,0225 dollar waard, tegen 1,0231 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 77,90 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent meer op 80,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.

1 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

1 uur geleden
Schoonmakers krijgen hogere reiskostenvergoeding in nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.

2 uur geleden
Wachtrijen voor security op Schiphol groeien

SCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.

2 uur geleden
Regionaal meer geluidshinder om aanpassing vertrekroute Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.

3 uur geleden
Wall Street begint lager na nieuwe waarschuwing Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.

3 uur geleden
Elektrische stepjes met kenteken slaan nog niet aan

AMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.

3 uur geleden