Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell belooft sneller te verduurzamen na uitspraak rechter

Shell belooft sneller te verduurzamen na uitspraak rechter

DEN HAAG (ANP) - Shell versnelt zijn strategie om te verduurzamen. Die belofte deed topman Ben van Beurden. In een verklaring rept hij van een uitdaging die Shell niet uit de weg gaat. Ook wees hij erop dat Shell niet het enige bedrijf kan zijn dat gedwongen wordt om zijn uitstoot te verminderen. Hij blijft dan ook verbaasd over het oordeel van de rechter waartegen het bedrijf naar verwachting in beroep zal gaan.

De rechter besloot eerder dat de klimaatplannen van Shell niet ver genoeg gingen en dat het bedrijf per direct meer moet doen om zijn uitstoot naar beneden te krijgen. Daarbij wordt ook rekening gehouden met de uitstoot door gebruikers van producten van Shell.

Van Beurden benadrukt dat iedereen die zich zorgen maakt over de toekomst van de planeet, dus ook Shell, hetzelfde doel voor ogen heeft. En dat is het halen van de klimaatdoelen van Parijs. De uitspraak van de rechter verandert daar volgens Van Beurden niets aan. Het bedrijf is evengoed op zoek naar manieren de uitstoot nog verder terug te brengen, zonder dat de winstgevendheid van de onderneming in gevaar komt.

Voorloper

Shell benadrukt dat het qua duurzaamheid een voorloper is in de sector. Maar meer dan 90 procent van de uitstoot waarvoor Shell verantwoordelijk voor is, is afkomstig van het gebruik van de producten die het concern verkoopt. Van Beurden zegt nog steeds teleurgesteld te zijn dat Shell er als bedrijf is uitgepikt. "Maar naar mijn mening helpt dit niet de wereldwijde CO2-uitstoot te verminderen."

Als Shell per direct zou stoppen met de verkoop van benzine en diesel, zou dat volgens de topman de uitstoot van Shell zeker verminderen. Maar de wereld zou er niet bij zijn gebaat, omdat mensen dan elders gaan tanken. "De maatschappij moet dringend actie ondernemen tegen klimaatverandering", vervolgt Van Beurden. "Maar een rechtbank die één energiemaatschappij opdraagt haar emissies en die van haar klanten te verlagen, is niet het antwoord."

"Willen bedrijven met succes investeren, dan hebben zij ook een doortastend, duidelijk en consistent overheidsbeleid nodig", vervolgt hij. Volgens Van Beurden is samenwerking ook noodzakelijk.

Meer uit Financieel

Europese beurzen omlaag, terwijl olieprijzen verder oplopen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig, terwijl de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran de olieprijzen verder opdreven. Hierdoor lijkt het ook steeds waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een nieuwe renteverhoging komt.

13 minuten geleden
Vluchten zonder bagage vertrokken na storing Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Vanaf Eindhoven Airport zijn zes vluchten van Ryanair vertrokken zonder ruimbagage na een storing van de veiligheidscontrole op het vliegveld. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Vluchten van andere maatschappijen liepen vertraging op.

1 uur geleden
Wall Street licht omhoog, computermaker Dell wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.

2 uur geleden
Uber wil minder managers en schrapt wereldwijd 3300 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.

2 uur geleden
Premier Jetten: Europese Unie moet zelf een techreus worden

EINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".

4 uur geleden
DNB heeft 86 ton goud uit VS en Canada naar Londen verplaatst

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.

4 uur geleden
Experts verwachten duurdere benzine door oorlogen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.

4 uur geleden