Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell belooft sneller te verduurzamen na uitspraak rechter

Shell belooft sneller te verduurzamen na uitspraak rechter

DEN HAAG (ANP) - Shell versnelt zijn strategie om te verduurzamen. Die belofte deed topman Ben van Beurden. In een verklaring rept hij van een uitdaging die Shell niet uit de weg gaat. Ook wees hij erop dat Shell niet het enige bedrijf kan zijn dat gedwongen wordt om zijn uitstoot te verminderen. Hij blijft dan ook verbaasd over het oordeel van de rechter waartegen het bedrijf naar verwachting in beroep zal gaan.

De rechter besloot eerder dat de klimaatplannen van Shell niet ver genoeg gingen en dat het bedrijf per direct meer moet doen om zijn uitstoot naar beneden te krijgen. Daarbij wordt ook rekening gehouden met de uitstoot door gebruikers van producten van Shell.

Van Beurden benadrukt dat iedereen die zich zorgen maakt over de toekomst van de planeet, dus ook Shell, hetzelfde doel voor ogen heeft. En dat is het halen van de klimaatdoelen van Parijs. De uitspraak van de rechter verandert daar volgens Van Beurden niets aan. Het bedrijf is evengoed op zoek naar manieren de uitstoot nog verder terug te brengen, zonder dat de winstgevendheid van de onderneming in gevaar komt.

Voorloper

Shell benadrukt dat het qua duurzaamheid een voorloper is in de sector. Maar meer dan 90 procent van de uitstoot waarvoor Shell verantwoordelijk voor is, is afkomstig van het gebruik van de producten die het concern verkoopt. Van Beurden zegt nog steeds teleurgesteld te zijn dat Shell er als bedrijf is uitgepikt. "Maar naar mijn mening helpt dit niet de wereldwijde CO2-uitstoot te verminderen."

Als Shell per direct zou stoppen met de verkoop van benzine en diesel, zou dat volgens de topman de uitstoot van Shell zeker verminderen. Maar de wereld zou er niet bij zijn gebaat, omdat mensen dan elders gaan tanken. "De maatschappij moet dringend actie ondernemen tegen klimaatverandering", vervolgt Van Beurden. "Maar een rechtbank die één energiemaatschappij opdraagt haar emissies en die van haar klanten te verlagen, is niet het antwoord."

"Willen bedrijven met succes investeren, dan hebben zij ook een doortastend, duidelijk en consistent overheidsbeleid nodig", vervolgt hij. Volgens Van Beurden is samenwerking ook noodzakelijk.

Meer uit Financieel

Adviesprijs benzine in Nederland stijgt naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.

38 minuten geleden
Impact kleine aardappeloogst op supermarktprijs blijft beperkt

LELYSTAD (ANP) - De impact van de kleine aardappeloogst op de prijzen van frites en andere aardappelproducten die consumenten in de supermarkt betalen, blijft naar verwachting beperkt. Dat meldt marktbureau DCA Market Intelligence. Voor telers is de impact van de kleine oogst volgens DCA wel groot.

1 uur geleden
Toeristen geven opnieuw meer uit in Nederland, bijna 118 miljard

DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.

2 uur geleden
Beurzen New York licht lager na opgelopen rentes staatsobligaties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.

10 uur geleden
VN waarschuwen voor verslechterde economie Palestijnse gebieden

GENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.

10 uur geleden
Jetten rekent op oplossing voor dreigende restricties ASML

NEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.

12 uur geleden
Topvrouw TenneT wil in Europa meer aandacht voor weerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.

13 uur geleden