
Shell belooft sneller te verduurzamen na uitspraak rechter
DEN HAAG (ANP) - Shell versnelt zijn strategie om te verduurzamen. Die belofte deed topman Ben van Beurden. In een verklaring rept hij van een uitdaging die Shell niet uit de weg gaat. Ook wees hij erop dat Shell niet het enige bedrijf kan zijn dat gedwongen wordt om zijn uitstoot te verminderen. Hij blijft dan ook verbaasd over het oordeel van de rechter waartegen het bedrijf naar verwachting in beroep zal gaan.
De rechter besloot eerder dat de klimaatplannen van Shell niet ver genoeg gingen en dat het bedrijf per direct meer moet doen om zijn uitstoot naar beneden te krijgen. Daarbij wordt ook rekening gehouden met de uitstoot door gebruikers van producten van Shell.
Van Beurden benadrukt dat iedereen die zich zorgen maakt over de toekomst van de planeet, dus ook Shell, hetzelfde doel voor ogen heeft. En dat is het halen van de klimaatdoelen van Parijs. De uitspraak van de rechter verandert daar volgens Van Beurden niets aan. Het bedrijf is evengoed op zoek naar manieren de uitstoot nog verder terug te brengen, zonder dat de winstgevendheid van de onderneming in gevaar komt.
Voorloper
Shell benadrukt dat het qua duurzaamheid een voorloper is in de sector. Maar meer dan 90 procent van de uitstoot waarvoor Shell verantwoordelijk voor is, is afkomstig van het gebruik van de producten die het concern verkoopt. Van Beurden zegt nog steeds teleurgesteld te zijn dat Shell er als bedrijf is uitgepikt. "Maar naar mijn mening helpt dit niet de wereldwijde CO2-uitstoot te verminderen."
Als Shell per direct zou stoppen met de verkoop van benzine en diesel, zou dat volgens de topman de uitstoot van Shell zeker verminderen. Maar de wereld zou er niet bij zijn gebaat, omdat mensen dan elders gaan tanken. "De maatschappij moet dringend actie ondernemen tegen klimaatverandering", vervolgt Van Beurden. "Maar een rechtbank die één energiemaatschappij opdraagt haar emissies en die van haar klanten te verlagen, is niet het antwoord."
"Willen bedrijven met succes investeren, dan hebben zij ook een doortastend, duidelijk en consistent overheidsbeleid nodig", vervolgt hij. Volgens Van Beurden is samenwerking ook noodzakelijk.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASML ging donderdag verder omhoog op de Amsterdamse beurs met een plus van 1,2 procent. De chipmachinemaker won een dag eerder al ruim 3 procent dankzij goed ontvangen kwartaalresultaten. Analisten van Deutsche Bank, Berenberg en Jefferies verhoogden hun koersdoelen voor ASML na de sterke cijfers. Beleggingsadviseur Fubon Securities zette het aandeel op de kooplijst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De komende jaren zijn 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw. Ongeveer 50.000 arbeidskrachten kunnen vanuit de opleidingen worden aangetrokken, terwijl 25.000 extra arbeidskrachten vanuit de zij-instroom moeten worden georganiseerd, meldt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) na onderzoek.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard heeft een zwak kwartaal achter de rug. Het bedrijf achter onder meer Absolut vodka en Martell cognac had last van een verminderde vraag in China en het wegwerken van overtollige voorraden in de Verenigde Staten.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in het derde kwartaal opnieuw minder omzet geboekt door het stoppen met de verkoop van tabak. Los daarvan was in Nederland wel een toename van de opbrengsten te zien, vooral door prijsverhogingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned heeft in het derde kwartaal een recordomzet geboekt. Het "sterke kwartaal" werd volgens het bedrijf mede beïnvloed door toegenomen vakantieverkeer in de zomer, waarbij meer bestuurders Fastned-stations gebruikten om hun elektrische voertuig op te laden.
2 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé, 's werelds grootste voedingsbedrijf, gaat de komende twee jaar wereldwijd ongeveer 16.000 banen schrappen om kosten te besparen. Het gaat om 12.000 kantoorfuncties en 4000 functies in de productie en toeleveringsketen, maakte het concern bekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het onder druk staan van de onafhankelijkheid van centrale banken is niet alleen in de Verenigde Staten een punt van zorg, maar ook in Europa. Dan gaat het niet zozeer om de eurozone, maar juist om landen net daarbuiten, die geen deel uitmaken van de muntunie. Daarop wijst de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
3 uur geleden