Shell begint met productie bij gasveld in Britse deel Noordzee
LONDEN (ANP) - Shell is begonnen met productie bij een gasveld in het Britse deel van de Noordzee. Het Victory-veld moet helpen bij de gasvoorziening voor huishoudens en bedrijven en de stroomproductie in het Verenigd Koninkrijk.
Het veld ligt ongeveer 47 kilometer ten noordwesten van de Shetlandeilanden. Shell zegt dat het veld op piekproductie voldoende gas zal leveren om jaarlijks bijna 900.000 woningen te verwarmen. Naar verwachting zal het meeste gas tegen het eind van dit decennium uit het veld worden onttrokken.
In januari vorig jaar besloot Shell definitief door te gaan met investeringen in het project. Het bedrijf stelt dat gasvelden zoals Victory een cruciale rol spelen bij de Britse energiezekerheid.
Milieudefensie
Volgens de Britse autoriteiten werd vorig jaar 61 procent van het gasverbruik in het Verenigd Koninkrijk geïmporteerd uit het buitenland. Victory zal helpen om die afhankelijkheid van import te verminderen, aldus Shell.
Milieudefensie reageerde vorig jaar met onbegrip op het definitieve investeringsbesluit van Shell in het Victory-veld. Volgens de organisatie is er geen ruimte voor nieuwe olie- en gasvelden als de wereld leefbaar moet blijven.
"Dit nieuws is een klap voor het klimaat en onze toekomst. De wetenschap is glashelder: we moeten onder de grens van 1,5 graad opwarming blijven. Toch worden er nog steeds nieuwe olie- en gasvelden geopend. Dat is onverantwoord", aldus Milieudefensie in een reactie op het begin van de gasproductie bij het Victory-veld.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
10 uur geleden