Shell-baas Van Beurden vindt arbitragezaak 'onfortuinlijk'
DEN HAAG (ANP) - Dat de staat en Shell niet zonder een onafhankelijke derde partij tot een overeenkomst komen over de kosten voor versterking van huizen in het aardbevingsgebied in Groningen, is "onfortuinlijk". Dat heeft Shell-baas Ben van Beurden gezegd in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie die het Groningse gasdossier onderzoekt.
Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) zei woensdag "razend" te zijn over de keuze van de NAM (dochterbedrijf van Shell en ExxonMobil) om over te gaan op arbitrage om het conflict te beslechten. Die opmerking noemde Van Beurden "opvallend, want we hebben uiteindelijk toch wel heel lang erop aangedrongen om aan tafel te zitten". Volgens de NAM was het nodig om voor arbitrage te kiezen, omdat het bedrijf duidelijkere rekeningen moet hebben van de staat. Anders keurt de notaris het jaarverslag niet goed.
Maar ongelukkig is het wel: "Ik had het ook liever anders gehad", aldus Van Beurden.
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP) - Bij twee Britse burgers is inmiddels bevestigd dat ze besmet zijn met het hantavirus. Er is ook nog een vermoedelijke besmetting bij een Brit op het eiland Tristan da Cunha, dat deel uitmaakt van Sint-Helena, melden Britse overheidsdiensten in een verklaring. Ze zeggen samen te werken met de internationale autoriteiten om voorbereidingen te treffen voor de terugkeer van opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
10 uur geleden