Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell-baas Van Beurden vindt arbitragezaak 'onfortuinlijk'

Shell-baas Van Beurden vindt arbitragezaak 'onfortuinlijk'

DEN HAAG (ANP) - Dat de staat en Shell niet zonder een onafhankelijke derde partij tot een overeenkomst komen over de kosten voor versterking van huizen in het aardbevingsgebied in Groningen, is "onfortuinlijk". Dat heeft Shell-baas Ben van Beurden gezegd in een verhoor door de parlementaire enquĂȘtecommissie die het Groningse gasdossier onderzoekt.

Staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) zei woensdag "razend" te zijn over de keuze van de NAM (dochterbedrijf van Shell en ExxonMobil) om over te gaan op arbitrage om het conflict te beslechten. Die opmerking noemde Van Beurden "opvallend, want we hebben uiteindelijk toch wel heel lang erop aangedrongen om aan tafel te zitten". Volgens de NAM was het nodig om voor arbitrage te kiezen, omdat het bedrijf duidelijkere rekeningen moet hebben van de staat. Anders keurt de notaris het jaarverslag niet goed.

Maar ongelukkig is het wel: "Ik had het ook liever anders gehad", aldus Van Beurden.

Meer uit Binnenland

Socialmediapersoonlijkheid Jade Kops (19) overleden

'S-GRAVENZANDE (ANP) - Jade Kops, die via Instagram openhartig vertelde over haar leven met kanker, is overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt op Instagram. Ze is 19 jaar geworden.

43 minuten geleden
Bestuurders Amsterdams studentencorps kunnen weer beurs krijgen

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".

2 uur geleden
Jongen (17) opgepakt voor explosie bij kantoor Zuidas Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.

3 uur geleden
Van Weel: politie doet onderzoek naar relschoppers bij azc-demo's

DEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".

4 uur geleden
Vijlbrief 'zeer bezorgd' om angstcultuur opleidingsplekken UWV

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.

5 uur geleden
Vier jaar cel voor brandstichting binnenstad Arnhem

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.

5 uur geleden
De Vos (FVD) na zomerreces paar maanden met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.

5 uur geleden