Shell-baas: energieproducenten belasten om armsten te helpen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Overheden zouden energieproducenten moeten belasten om de armste mensen te helpen omgaan met de stijgende brandstofkosten, stelt Ben van Beurden, topman van Shell.
"Op een of andere manier moeten overheden ingrijpen", zei Van Beurden op het Energy Intelligence Forum, een grote conferentie voor olie- en gasproducenten in Londen. "Het beschermen van de armsten betekent waarschijnlijk dat regeringen mensen in deze kamer moeten belasten om ervoor te betalen", voegde hij daaraan toe.
De energieministers van de Europese Unie bereikten vorige week een akkoord over een energiepakket, waarbij doelen werden gesteld om het stroom- en gasverbruik te verminderen. Ook stemden ze ermee in om financiële meevallers van energiebedrijven af te romen en door te laten vloeien naar klanten en bedrijven.
Daarnaast is er gesproken over het aftoppen van de prijs van aardgas en stroom om de consument te beschermen. Hier is Van Beurden het echter niet mee eens. Volgens hem zouden bedrijven als Shell dan moeite hebben om extra aardgas naar Europa te transporteren als er geen prijsprikkel was. "We zullen ons best doen om gas naar Europa te brengen waar het nodig is, maar als het marktsignaal er niet is, wordt het een hele uitdaging."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
28 minuten geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
6 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
9 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
9 uur geleden