Shell-baas: energieproducenten belasten om armsten te helpen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Overheden zouden energieproducenten moeten belasten om de armste mensen te helpen omgaan met de stijgende brandstofkosten, stelt Ben van Beurden, topman van Shell.
"Op een of andere manier moeten overheden ingrijpen", zei Van Beurden op het Energy Intelligence Forum, een grote conferentie voor olie- en gasproducenten in Londen. "Het beschermen van de armsten betekent waarschijnlijk dat regeringen mensen in deze kamer moeten belasten om ervoor te betalen", voegde hij daaraan toe.
De energieministers van de Europese Unie bereikten vorige week een akkoord over een energiepakket, waarbij doelen werden gesteld om het stroom- en gasverbruik te verminderen. Ook stemden ze ermee in om financiële meevallers van energiebedrijven af te romen en door te laten vloeien naar klanten en bedrijven.
Daarnaast is er gesproken over het aftoppen van de prijs van aardgas en stroom om de consument te beschermen. Hier is Van Beurden het echter niet mee eens. Volgens hem zouden bedrijven als Shell dan moeite hebben om extra aardgas naar Europa te transporteren als er geen prijsprikkel was. "We zullen ons best doen om gas naar Europa te brengen waar het nodig is, maar als het marktsignaal er niet is, wordt het een hele uitdaging."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.
1 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.
3 uur geleden