Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell-baas: energieproducenten belasten om armsten te helpen

Shell-baas: energieproducenten belasten om armsten te helpen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Overheden zouden energieproducenten moeten belasten om de armste mensen te helpen omgaan met de stijgende brandstofkosten, stelt Ben van Beurden, topman van Shell.

"Op een of andere manier moeten overheden ingrijpen", zei Van Beurden op het Energy Intelligence Forum, een grote conferentie voor olie- en gasproducenten in Londen. "Het beschermen van de armsten betekent waarschijnlijk dat regeringen mensen in deze kamer moeten belasten om ervoor te betalen", voegde hij daaraan toe.

De energieministers van de Europese Unie bereikten vorige week een akkoord over een energiepakket, waarbij doelen werden gesteld om het stroom- en gasverbruik te verminderen. Ook stemden ze ermee in om financiële meevallers van energiebedrijven af ​​te romen en door te laten vloeien naar klanten en bedrijven.

Daarnaast is er gesproken over het aftoppen van de prijs van aardgas en stroom om de consument te beschermen. Hier is Van Beurden het echter niet mee eens. Volgens hem zouden bedrijven als Shell dan moeite hebben om extra aardgas naar Europa te transporteren als er geen prijsprikkel was. "We zullen ons best doen om gas naar Europa te brengen waar het nodig is, maar als het marktsignaal er niet is, wordt het een hele uitdaging."

Meer uit Financieel

Westerse sancties zitten Russische lng-ambities dwars

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.

1 uur geleden
Syrië begint met verwisselen bankbiljetten uit Assad-tijdperk

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.

1 uur geleden
Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

20 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

21 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

23 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

1 dag geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

1 dag geleden