Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell baalt van mislopen Eneco-deal

Shell baalt van mislopen Eneco-deal

DEN HAAG (AFN) - Olie- en gasreus Shell is teleurgesteld dat het er niet in is geslaagd om Eneco over te nemen. De Nederlands-Britse onderneming bundelde in de overnamestrijd om het energiebedrijf te kopen de krachten met pensioenfonds PGGM. Tevergeefs zo bleek. Eneco komt nu in Japanse handen.

Shell had naar eigen zeggen met PGGM een competitief bod neergelegd voor Eneco. Dat was inclusief een pakket aan niet-financiële voorwaarden en groeiplannen voor de lange termijn. Eneco stemde echter in met het bod van het Japanse consortium van conglomeraat Mitsubishi Corporation en energiebedrijf Chubu.

Shell zegt de beslissing van Eneco te respecteren en blijft zoeken naar kansen op de markt voor duurzame energie. "We streven ernaar om vanaf 2021 gemiddeld 2 tot 3 miljard dollar per jaar te investeren in New Energies", aldus Shell-bestuurder Maarten Wetselaar. Tot en met volgend jaar steekt Shell 1 miljard tot 2 miljard dollar per jaar in duurzame energie.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone valt hoger uit op 2,6 procent na bijstelling

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart uitgekomen op 2,6 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee nog harder gestegen dan eerder gemeld, door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

44 minuten geleden
Dieselprijs aan de pomp daalt met bijna 6 cent

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is donderdag bijna 6 eurocent goedkoper geworden aan de pomp. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,589 euro bedraagt. Een week geleden stond de dieselprijs nog op een recordhoogte van 2,819 euro per liter.

56 minuten geleden
Weer honderden vluchten in Duitsland geannuleerd door staking

FRANKFURT (ANP/DPA) - Door stakingen bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa zijn donderdag opnieuw honderden vluchten in Duitsland geannuleerd. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geschrapt.

1 uur geleden
Moederbedrijf Zara slachtoffer van datalek

ARTEIXO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inditex, het moederbedrijf van Zara, heeft te maken gekregen met een datalek. Er ligt geen informatie van klanten op straat, aldus de moderetailer. Het zou gaan om informatie over zakelijke relaties.

1 uur geleden
Topman easyJet ziet voorlopig geen tekort aan kerosine

LONDEN (ANP) - EasyJet ziet nog geen tekort aan kerosine ontstaan op de luchthavens waar de Britse luchtvaartmaatschappij naartoe vliegt. Topman Kenton Jarvis stelt een maand vooruit te kunnen kijken en daar nog geen problemen te zien.

1 uur geleden
Huizenprijs zakt tot onder de half miljoen euro, aanbod neemt toe

UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs van bestaande koopwoningen in Nederland is in het afgelopen kwartaal weer onder de half miljoen euro gezakt. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) donderdag. Een huis kostte in de eerste drie maanden van dit jaar gemiddeld 484.658 euro. Dat is 2,7 procent goedkoper dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.

2 uur geleden
EasyJet verwacht groter verlies door oorlog in het Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - EasyJet waarschuwt voor een groter verlies in de eerste helft van het boekjaar dan verwacht. De Britse budgetvlieger noemt onzekerheden in de brandstofkosten en onzekerheid over het aantal boekingen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten als reden.

2 uur geleden