Sheinbaum stevent af op winst bij presidentsverkiezingen Mexico
MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Claudia Sheinbaum wint volgens voorlopige uitslagen de presidentsverkiezingen van Mexico. Dat betekent dat het Noord-Amerikaanse land voor het eerst een vrouw als president krijgt.
De voormalige burgemeester van Mexico-Stad kreeg volgens tussentijdse uitslagen ongeveer 58 tot 60 procent van de stemmen. Ze loopt daarmee ver voor op haar voornaamste rivaal, oppositiekandidate Xóchitl Gálvez. Die bleef steken op 26,6 tot 28,6 procent van de stemmen en belde met Sheinbaum om haar nederlaag toe te geven.
De 61-jarige Sheinbaum kreeg steun van de populaire linkse president Andrés Manuel López Obrador, die zich niet herkiesbaar mocht stellen. Hij heeft haar ook al gefeliciteerd. Sheinbaum, die ook klimaatwetenschapper is, zei tegen aanhangers dat het land nu voor het eerst in het 200-jarige bestaan van de republiek Mexico een vrouwelijke leider krijgt. Haar publiek scandeerde "president, president".
Haar historische overwinning wordt overschaduwd door een ongekende geweldsgolf tijdens de verkiezingen. Tientallen kandidaten zijn vermoord.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - De rechtse presidentskandidaat Keiko Fujimori is als winnaar uit de Peruaanse presidentsverkiezingen gekomen. Nu de stemmentelling ten einde loopt, heeft ze een voorsprong opgebouwd op de linkse kandidaat Roberto Sánchez die niet meer in te halen is.
1 uur geledenSEBASTOPOL (ANP) - De stroomtoevoer in Sebastopol, op de door Rusland geannexeerde Krim, is uitgevallen na een Oekraïense aanval. Dat meldt de gouverneur van de stad, Michail Razvozjajev, op Telegram. Eerder op woensdag liet Razvozjajev weten dat de luchtafweer boven zijn stad negen drones had neergehaald.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft wetgeving aangenomen om de Amerikaanse oorlog tegen Iran te stoppen totdat het Congres hier toestemming voor geeft. Het Huis van Afgevaardigden stemde eerder al voor het voorstel. Het is niet meteen duidelijk welke gevolgen de stemming heeft voor het conflict in het Midden-Oosten, aangezien de VS en Iran onderhandelen over een permanent vredesakkoord.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Het Iraanse raketprogramma staat niet in het voorlopige akkoord met de Verenigde Staten en dat zal nooit veranderen, verklaart de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Teheran zal volgens hem nooit met een ander land onderhandelen over zijn eigen defensiecapaciteiten.
12 uur geleden