Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shein moet leeftijd checken voor verkoop sekspoppen, anders boete

Shein moet leeftijd checken voor verkoop sekspoppen, anders boete

PARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.

Frankrijk wilde eerst een tijdelijke blokkade van de hele webwinkel van Shein, na ophef over de verkoop van onder meer sekspoppen met een kinderlijk uiterlijk en wapens. De rechtbank acht zo'n blokkade disproportioneel. De landsadvocaat had deze eis tijdens de zitting van twee weken geleden ook al afgezwakt. De staat vroeg toen alleen nog om een blokkade van de marktplaats waar externe verkopers hun producten aanbieden, zolang er geen leeftijdscontrole zou zijn.

Dit deel van de populaire webwinkel houdt Shein al ruim een maand dicht in Frankrijk, nadat hier onder meer sekspoppen met een kinderlijk uiterlijk en wapens werden verkocht. Ook stopte het bedrijf wereldwijd met de verkoop van de poppen.

Goed ingegrepen

Volgens de Franse rechter werden de kindsekspoppen slechts "incidenteel" aangeboden en heeft Shein goed ingegrepen door de producten te verwijderen. Het bedrijf verwelkomt de uitspraak. "We blijven ons inzetten om onze controleprocessen te verbeteren, in nauwe samenwerking met de Franse autoriteiten."

Eerder spoorde Frankrijk de Europese Commissie aan in te grijpen. Brussel heeft het in Singapore gevestigde bedrijf om informatie gevraagd, maar er loopt nog geen formeel onderzoek.

Vorige week werden in Frankrijk zo'n twintig mensen aangehouden die worden verdacht van het kopen van de sekspoppen met een kinderlijk uiterlijk. Ook bij de onlineplatforms AliExpress en Joom waren de poppen te koop volgens de Franse consumententoezichthouder.

Meer uit Financieel

Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

1 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

2 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

3 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

5 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

5 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

5 uur geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

14 uur geleden