Sheffield haalt Berge weg bij Genk voor recordbedrag
SHEFFIELD (ANP) - Sheffield United heeft de Noorse international Sander Berge overgenomen van Racing Genk. De Engelse club spreekt zelf, zonder bedragen te noemen, over een recordtransfer. Engelse media weten te melden dat voor de 1,92 meter lange Noor zo'n 25 miljoen euro is betaald.
De 21-jarige middenvelder zette zijn handtekening onder een contract voor vier en een half jaar in Sheffield. Bronnen rond Genk weten te melden dat nooit eerder een Belgische club zoveel geld heeft ontvangen bij een transfer. Youri Tielemans werd in 2017 door Monaco overgenomen van Anderlecht voor 26 miljoen euro. De opbrengst voor Berge kan dat bedrag ruim overtreffen vanwege een te ontvangen percentage bij doorverkoop. Berge treft in Sheffield onder anderen de Nederlandse doelman Michael Verrips.
Berge is de zoveelste speler van het kampioensteam van vorig seizoen die Genk verlaat. Hij kwam drie jaar geleden voor 2 miljoen euro over van het Noorse Valerenga.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
5 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
11 uur geleden