Sheffield haalt Berge weg bij Genk voor recordbedrag
SHEFFIELD (ANP) - Sheffield United heeft de Noorse international Sander Berge overgenomen van Racing Genk. De Engelse club spreekt zelf, zonder bedragen te noemen, over een recordtransfer. Engelse media weten te melden dat voor de 1,92 meter lange Noor zo'n 25 miljoen euro is betaald.
De 21-jarige middenvelder zette zijn handtekening onder een contract voor vier en een half jaar in Sheffield. Bronnen rond Genk weten te melden dat nooit eerder een Belgische club zoveel geld heeft ontvangen bij een transfer. Youri Tielemans werd in 2017 door Monaco overgenomen van Anderlecht voor 26 miljoen euro. De opbrengst voor Berge kan dat bedrag ruim overtreffen vanwege een te ontvangen percentage bij doorverkoop. Berge treft in Sheffield onder anderen de Nederlandse doelman Michael Verrips.
Berge is de zoveelste speler van het kampioensteam van vorig seizoen die Genk verlaat. Hij kwam drie jaar geleden voor 2 miljoen euro over van het Noorse Valerenga.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
12 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
12 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
14 uur geleden