Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shaw wil gevoel van verloren EK-finale wegspelen tegen Oranje

Shaw wil gevoel van verloren EK-finale wegspelen tegen Oranje

BLANKENHAIN (ANP) - Luke Shaw is er alles aan gelegen om dit keer wél het EK te winnen met Engeland. De linksback was drie jaar geleden basisspeler in de finale op Wembley tegen Italië, die na strafschoppen verloren ging.

"Ik herinner me de gevoelens na die wedstrijd, het is het ergste gevoel dat ik ooit heb gehad", aldus Shaw, die woensdag in Dortmund met Engeland tegenover Nederland staat in de halve finale. "De motivatie is enorm om de titel nu wel te winnen, maar we zijn er nog niet."

De 28-jarige speler sprak positief over Oranje. "Dit wordt een grote wedstrijd. Nederland is een goed team met een goede trainer, maar we moeten ons vooral concentreren op onszelf. We hebben vertrouwen in ons eigen kunnen", zei Shaw, die onlangs nog contact had met Erik ten Hag, zijn trainer bij Manchester United. "Hij stuurde een brutaal berichtje over de wedstrijd, ik zal niet zeggen wat de tekst precies was."

Shaw speelde bij Manchester United lange tijd samen met Oranje-international Memphis Depay. "Ik weet waartoe hij in staat is. Hij is een ongelooflijke bedreiging, hij is een grote speler voor Nederland. Het gaat niet slechts om één speler, het is een heel goed team en het zal een zware wedstrijd worden." Ook spits Wout Weghorst kwam onder Ten Hag in 2023 een half jaar voor Manchester United uit. Shaw: "Wout is sterk en een harde werker. Hij heeft een behoorlijke impact gemaakt."

Meer uit Voetbal

Maatsen en Geertruida op reservelijst Oranje voor WK

ZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.

6 minuten geleden
WK-selectie Oranje op dertien plaatsen anders dan op EK

ZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.

8 minuten geleden
Koeman laat Liverpool-speler Frimpong buiten WK-selectie

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.

45 minuten geleden
Verdediger De Vrij mist WK, Depay en Timber wel in selectie

ZEIST (ANP) - Stefan de Vrij doet niet mee met Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal. De 34-jarige verdediger raakte zaterdag geblesseerd tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Internazionale en is niet op tijd fit.

50 minuten geleden
Koeman neemt middenvelders De Roon en Til mee naar WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon en Guus Til gaan volgende maand met het Nederlands elftal mee naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De twee middenvelders maken deel uit van de selectie van 26 spelers, die de KNVB zojuist heeft vrijgegeven. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 14.45 uur tijdens een persconferentie in Zeist tekst en uitleg.

56 minuten geleden
Go Ahead Eagles legt met Noor Haug nieuwe keeper vast

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.

1 uur geleden
Voetbalster Dijkstra verruilt VfL Wolfsburg voor Tottenham

LONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".

3 uur geleden