Shaw wil gevoel van verloren EK-finale wegspelen tegen Oranje
BLANKENHAIN (ANP) - Luke Shaw is er alles aan gelegen om dit keer wél het EK te winnen met Engeland. De linksback was drie jaar geleden basisspeler in de finale op Wembley tegen Italië, die na strafschoppen verloren ging.
"Ik herinner me de gevoelens na die wedstrijd, het is het ergste gevoel dat ik ooit heb gehad", aldus Shaw, die woensdag in Dortmund met Engeland tegenover Nederland staat in de halve finale. "De motivatie is enorm om de titel nu wel te winnen, maar we zijn er nog niet."
De 28-jarige speler sprak positief over Oranje. "Dit wordt een grote wedstrijd. Nederland is een goed team met een goede trainer, maar we moeten ons vooral concentreren op onszelf. We hebben vertrouwen in ons eigen kunnen", zei Shaw, die onlangs nog contact had met Erik ten Hag, zijn trainer bij Manchester United. "Hij stuurde een brutaal berichtje over de wedstrijd, ik zal niet zeggen wat de tekst precies was."
Shaw speelde bij Manchester United lange tijd samen met Oranje-international Memphis Depay. "Ik weet waartoe hij in staat is. Hij is een ongelooflijke bedreiging, hij is een grote speler voor Nederland. Het gaat niet slechts om één speler, het is een heel goed team en het zal een zware wedstrijd worden." Ook spits Wout Weghorst kwam onder Ten Hag in 2023 een half jaar voor Manchester United uit. Shaw: "Wout is sterk en een harde werker. Hij heeft een behoorlijke impact gemaakt."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
15 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geleden