Shaw wil gevoel van verloren EK-finale wegspelen tegen Oranje
BLANKENHAIN (ANP) - Luke Shaw is er alles aan gelegen om dit keer wél het EK te winnen met Engeland. De linksback was drie jaar geleden basisspeler in de finale op Wembley tegen Italië, die na strafschoppen verloren ging.
"Ik herinner me de gevoelens na die wedstrijd, het is het ergste gevoel dat ik ooit heb gehad", aldus Shaw, die woensdag in Dortmund met Engeland tegenover Nederland staat in de halve finale. "De motivatie is enorm om de titel nu wel te winnen, maar we zijn er nog niet."
De 28-jarige speler sprak positief over Oranje. "Dit wordt een grote wedstrijd. Nederland is een goed team met een goede trainer, maar we moeten ons vooral concentreren op onszelf. We hebben vertrouwen in ons eigen kunnen", zei Shaw, die onlangs nog contact had met Erik ten Hag, zijn trainer bij Manchester United. "Hij stuurde een brutaal berichtje over de wedstrijd, ik zal niet zeggen wat de tekst precies was."
Shaw speelde bij Manchester United lange tijd samen met Oranje-international Memphis Depay. "Ik weet waartoe hij in staat is. Hij is een ongelooflijke bedreiging, hij is een grote speler voor Nederland. Het gaat niet slechts om één speler, het is een heel goed team en het zal een zware wedstrijd worden." Ook spits Wout Weghorst kwam onder Ten Hag in 2023 een half jaar voor Manchester United uit. Shaw: "Wout is sterk en een harde werker. Hij heeft een behoorlijke impact gemaakt."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
28 minuten geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
2 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
19 uur geleden