Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shaw wil gevoel van verloren EK-finale wegspelen tegen Oranje

Shaw wil gevoel van verloren EK-finale wegspelen tegen Oranje

BLANKENHAIN (ANP) - Luke Shaw is er alles aan gelegen om dit keer wél het EK te winnen met Engeland. De linksback was drie jaar geleden basisspeler in de finale op Wembley tegen Italië, die na strafschoppen verloren ging.

"Ik herinner me de gevoelens na die wedstrijd, het is het ergste gevoel dat ik ooit heb gehad", aldus Shaw, die woensdag in Dortmund met Engeland tegenover Nederland staat in de halve finale. "De motivatie is enorm om de titel nu wel te winnen, maar we zijn er nog niet."

De 28-jarige speler sprak positief over Oranje. "Dit wordt een grote wedstrijd. Nederland is een goed team met een goede trainer, maar we moeten ons vooral concentreren op onszelf. We hebben vertrouwen in ons eigen kunnen", zei Shaw, die onlangs nog contact had met Erik ten Hag, zijn trainer bij Manchester United. "Hij stuurde een brutaal berichtje over de wedstrijd, ik zal niet zeggen wat de tekst precies was."

Shaw speelde bij Manchester United lange tijd samen met Oranje-international Memphis Depay. "Ik weet waartoe hij in staat is. Hij is een ongelooflijke bedreiging, hij is een grote speler voor Nederland. Het gaat niet slechts om één speler, het is een heel goed team en het zal een zware wedstrijd worden." Ook spits Wout Weghorst kwam onder Ten Hag in 2023 een half jaar voor Manchester United uit. Shaw: "Wout is sterk en een harde werker. Hij heeft een behoorlijke impact gemaakt."

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

12 minuten geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

15 minuten geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

2 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

2 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

2 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

3 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

4 uur geleden