Shaw wil gevoel van verloren EK-finale wegspelen tegen Oranje
BLANKENHAIN (ANP) - Luke Shaw is er alles aan gelegen om dit keer wél het EK te winnen met Engeland. De linksback was drie jaar geleden basisspeler in de finale op Wembley tegen Italië, die na strafschoppen verloren ging.
"Ik herinner me de gevoelens na die wedstrijd, het is het ergste gevoel dat ik ooit heb gehad", aldus Shaw, die woensdag in Dortmund met Engeland tegenover Nederland staat in de halve finale. "De motivatie is enorm om de titel nu wel te winnen, maar we zijn er nog niet."
De 28-jarige speler sprak positief over Oranje. "Dit wordt een grote wedstrijd. Nederland is een goed team met een goede trainer, maar we moeten ons vooral concentreren op onszelf. We hebben vertrouwen in ons eigen kunnen", zei Shaw, die onlangs nog contact had met Erik ten Hag, zijn trainer bij Manchester United. "Hij stuurde een brutaal berichtje over de wedstrijd, ik zal niet zeggen wat de tekst precies was."
Shaw speelde bij Manchester United lange tijd samen met Oranje-international Memphis Depay. "Ik weet waartoe hij in staat is. Hij is een ongelooflijke bedreiging, hij is een grote speler voor Nederland. Het gaat niet slechts om één speler, het is een heel goed team en het zal een zware wedstrijd worden." Ook spits Wout Weghorst kwam onder Ten Hag in 2023 een half jaar voor Manchester United uit. Shaw: "Wout is sterk en een harde werker. Hij heeft een behoorlijke impact gemaakt."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
8 uur geleden