Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shaw hoopt na invalbeurt op hele wedstrijd tegen Nederland

Shaw hoopt na invalbeurt op hele wedstrijd tegen Nederland

BLANKENHAIN (ANP) - De Engelsman Luke Shaw is er naar eigen zeggen klaar voor om vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het EK tegen het Nederlands elftal. De 28-jarige linksback van Manchester United maakte na een hamstringblessure als invaller zijn rentree in de via strafschoppen gewonnen kwartfinale tegen Zwitserland.

"De afgelopen vier maanden zijn erg zwaar geweest", aldus Shaw, die de blessure in februari in een wedstrijd tegen Luton Town opliep, tijdens een persconferentie. "In het begin werd er verwacht dat ik veel eerder terug zou komen, maar ik heb veel tegenslagen gehad. Het was erg leuk om eindelijk weer wat minuten te maken. Natuurlijk denk ik dat ik fit en klaar ben om negentig minuten te spelen. De beslissing is aan Gareth Southgate."

De bondscoach koos bij afwezigheid van Shaw vaak als linksback voor Kieran Trippier, van oorsprong een rechtsback. "Het verraste me een beetje, maar ook weer niet echt als je bedenkt hoe goed Trippier kan zijn op die positie", aldus Shaw, die het maar niets vond om de EK-duels vanaf de zijlijn te bekijken. "Het was zwaar. Ik ben minder zenuwachtig als ik zelf op het veld sta. Als je vooraf niet betrokken bent bij de wedstrijden en je je shirt niet hoeft aan te trekken, motiveert dat je wel om zo snel mogelijk terug te keren."

Veel kritiek

Shaw nam het op voor bondscoach Southgate, die ondanks het bereiken van de halve finales met veel kritiek te maken heeft. "Ik begrijp dat niet, als je kijkt wat hij voor het land en voor ons als spelers heeft gedaan. Hij heeft ons naar een hoger niveau getild. Geen enkele trainer is de laatste tijd zo succesvol geweest als hij. Wij spelers houden van hem, hij is precies wat we nodig hebben."

De kritiek heeft ook positieve gevolgen, merkte Shaw. "We waren altijd al een hechte groep, maar deze laatste twee wedstrijden hebben ons als groep dichter bij elkaar gebracht."

Meer uit Voetbal

Ajax zonder laatste winteraankopen op jacht naar revanche op AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.

2 uur geleden
Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

12 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

12 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

14 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

22 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

1 dag geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden