Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sharon Dijksma voorgedragen als nieuwe voorzitter VNG

Sharon Dijksma voorgedragen als nieuwe voorzitter VNG

DEN HAAG (ANP) - Sharon Dijksma, de burgemeester van Utrecht, is voorgedragen als kandidaat voor het voorzitterschap van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Dit zou vanaf juni 2023 zijn, voor een termijn van vier jaar. Op het moment is Jan van Zanen nog de voorzitter. Hij is de burgemeester van Den Haag. Op 2 december wordt de kandidatuur van Dijksma tijdens de Algemene Ledenvergadering aan de leden voorgelegd.

Vanaf december dit jaar tot juni 2023 gaat ze aan de slag als vicevoorzitter van de VNG. Hubert Bruls is nu nog de vicevoorzitter. Hij is de burgemeester van Nijmegen. Bruls en Van Zanen zitten in hun tweede en laatste benoemingstermijn.

Volgens René Verhulst, voorzitter van de Voordrachtscommissie van de VNG, is Dijksma een herkenbaar boegbeeld en een verbinder. Ook zou ze een goed gevoel hebben voor veranderende bestuurlijke en maatschappelijke verhoudingen en de uitdagingen waar gemeenten voor gesteld staan.

Dijksma laat in een eerste reactie weten "erg trots en dankbaar" te zijn. "Wat mij betreft zetten we als gemeenten op onderwerpen waarbij dat kan, vaker een stap naar voren en zijn we een stevige gesprekspartner die zelfbewust en vanuit eigen kracht opereert, als vertegenwoordiger van alle leden. Ik heb hier erg veel zin in!".

De VNG behartigt de belangen van Nederlandse gemeenten. Alle gemeenten in Nederland zijn lid.

Meer uit Binnenland

Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

1 uur geleden
Twee tieners in Tilburg zwaargewond door auto die door rood reed

TILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.

2 uur geleden
Omgekomen voetganger op A50 is 18-jarige man uit Nistelrode

UDEN (ANP) - De voetganger die in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven is gekomen bij een ongeval op de A50 bij Uden is een 18-jarige man uit Nistelrode. Dat meldt de politie op X.

3 uur geleden
Scenarist Gerard Soeteman (88) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Scenarioschrijver Gerard Soeteman is vrijdag op 88-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld.

12 uur geleden
Claude zingt C'est La Vie voor de vakjury

BASEL (ANP) - Claude heeft vrijdag de basis voor zijn finaleoptreden op het Eurovisie Songfestival gelegd. De zanger zette een haast foutloze 'generale' neer tijdens de juryshow in de St. Jakobshalle in Basel.

14 uur geleden
Zelensky sprak met Schoof over onderhandelingen Istanbul

TIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met Dick Schoof gesproken over de onderhandelingen met Rusland in Istanbul, schrijft Zelensky op X. Hij benadrukte dat het belangrijk is om gezamenlijk de druk op Rusland op te voeren om een staakt-het-vuren te bereiken.

15 uur geleden
Brand op schip in Amsterdamse haven is uit

AMSTERDAM (ANP) - De brand op een schip in het Westelijk Havengebied in Amsterdam is uit, meldt de brandweer. Sinds donderdagmiddag was er brand op het schip dat geladen was met schrootmateriaal.

15 uur geleden