Sharif claimt verkiezingswinst Pakistan ondanks achterstand
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif heeft de overwinning opgeëist in de parlementsverkiezingen van donderdag, terwijl zijn partij achterstaat in de voorlopige uitslagen. Volgens de Pakistaanse nieuwssite Geo News gaan de onafhankelijke kandidaten, met steun van oud-premier Imran Khan, aan kop.
Vrijwel direct na het sluiten van de stembussen donderdag verklaarde Sharifs partij Pakistan Muslim League (PML) al te hebben gewonnen, maar dat lijkt voorbarig. Het stemmen tellen is nog altijd bezig en de onafhankelijken hebben op dit moment 86 zetels gewonnen terwijl de PML-kandidaten er 61 hebben. In totaal zijn er 265 zetels in het Pakistaanse parlement.
Volgens Sharif is het duidelijk dat zijn partij de grootste is geworden, zonder aan te geven hoeveel zetels er dan gewonnen zouden zijn. Wel zei hij dat de PML geen absolute meerderheid heeft gehaald en dat hij dus een coalitie zal vormen met een andere partij.
De PTI-partij van Khan mocht dit jaar niet meedoen door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof. Daarom moesten zijn medestanders zich als onafhankelijke kandidaten registreren voor de verkiezingen. Khan zelf zit in de gevangenis en kreeg afgelopen week celstraffen van tientallen jaren opgelegd voor onder meer het lekken van staatsgeheimen. Hij zat al vast voor corruptie.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiële persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israëlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.
42 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
11 uur geleden