Sharif claimt verkiezingswinst Pakistan ondanks achterstand
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif heeft de overwinning opgeëist in de parlementsverkiezingen van donderdag, terwijl zijn partij achterstaat in de voorlopige uitslagen. Volgens de Pakistaanse nieuwssite Geo News gaan de onafhankelijke kandidaten, met steun van oud-premier Imran Khan, aan kop.
Vrijwel direct na het sluiten van de stembussen donderdag verklaarde Sharifs partij Pakistan Muslim League (PML) al te hebben gewonnen, maar dat lijkt voorbarig. Het stemmen tellen is nog altijd bezig en de onafhankelijken hebben op dit moment 86 zetels gewonnen terwijl de PML-kandidaten er 61 hebben. In totaal zijn er 265 zetels in het Pakistaanse parlement.
Volgens Sharif is het duidelijk dat zijn partij de grootste is geworden, zonder aan te geven hoeveel zetels er dan gewonnen zouden zijn. Wel zei hij dat de PML geen absolute meerderheid heeft gehaald en dat hij dus een coalitie zal vormen met een andere partij.
De PTI-partij van Khan mocht dit jaar niet meedoen door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof. Daarom moesten zijn medestanders zich als onafhankelijke kandidaten registreren voor de verkiezingen. Khan zelf zit in de gevangenis en kreeg afgelopen week celstraffen van tientallen jaren opgelegd voor onder meer het lekken van staatsgeheimen. Hij zat al vast voor corruptie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
8 uur geleden