Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sharif claimt verkiezingswinst Pakistan ondanks achterstand

Sharif claimt verkiezingswinst Pakistan ondanks achterstand

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif heeft de overwinning opgeëist in de parlementsverkiezingen van donderdag, terwijl zijn partij achterstaat in de voorlopige uitslagen. Volgens de Pakistaanse nieuwssite Geo News gaan de onafhankelijke kandidaten, met steun van oud-premier Imran Khan, aan kop.

Vrijwel direct na het sluiten van de stembussen donderdag verklaarde Sharifs partij Pakistan Muslim League (PML) al te hebben gewonnen, maar dat lijkt voorbarig. Het stemmen tellen is nog altijd bezig en de onafhankelijken hebben op dit moment 86 zetels gewonnen terwijl de PML-kandidaten er 61 hebben. In totaal zijn er 265 zetels in het Pakistaanse parlement.

Volgens Sharif is het duidelijk dat zijn partij de grootste is geworden, zonder aan te geven hoeveel zetels er dan gewonnen zouden zijn. Wel zei hij dat de PML geen absolute meerderheid heeft gehaald en dat hij dus een coalitie zal vormen met een andere partij.

De PTI-partij van Khan mocht dit jaar niet meedoen door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof. Daarom moesten zijn medestanders zich als onafhankelijke kandidaten registreren voor de verkiezingen. Khan zelf zit in de gevangenis en kreeg afgelopen week celstraffen van tientallen jaren opgelegd voor onder meer het lekken van staatsgeheimen. Hij zat al vast voor corruptie.

Meer uit Buitenland

Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

42 minuten geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

1 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

1 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

1 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

2 uur geleden
Nog veel vermisten na aanval in westen van Oekraïne

KYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden