Sharif claimt verkiezingswinst Pakistan ondanks achterstand
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif heeft de overwinning opgeëist in de parlementsverkiezingen van donderdag, terwijl zijn partij achterstaat in de voorlopige uitslagen. Volgens de Pakistaanse nieuwssite Geo News gaan de onafhankelijke kandidaten, met steun van oud-premier Imran Khan, aan kop.
Vrijwel direct na het sluiten van de stembussen donderdag verklaarde Sharifs partij Pakistan Muslim League (PML) al te hebben gewonnen, maar dat lijkt voorbarig. Het stemmen tellen is nog altijd bezig en de onafhankelijken hebben op dit moment 86 zetels gewonnen terwijl de PML-kandidaten er 61 hebben. In totaal zijn er 265 zetels in het Pakistaanse parlement.
Volgens Sharif is het duidelijk dat zijn partij de grootste is geworden, zonder aan te geven hoeveel zetels er dan gewonnen zouden zijn. Wel zei hij dat de PML geen absolute meerderheid heeft gehaald en dat hij dus een coalitie zal vormen met een andere partij.
De PTI-partij van Khan mocht dit jaar niet meedoen door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof. Daarom moesten zijn medestanders zich als onafhankelijke kandidaten registreren voor de verkiezingen. Khan zelf zit in de gevangenis en kreeg afgelopen week celstraffen van tientallen jaren opgelegd voor onder meer het lekken van staatsgeheimen. Hij zat al vast voor corruptie.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
3 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
5 uur geleden