Shanghai stopt woensdag met 'onredelijke beperkingen' van handel
SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese miljoenenstad Shanghai, waar al circa twee maanden strenge lockdowns gelden wegens corona, stopt met ingang van woensdag met "alle onredelijke beperkingen" van het economische leven. De locoburgemeester van de stad, Wu Qing, heeft dit bevestigd zonder in detail te treden. Er zijn al enige tijd wat versoepelingen afgekondigd en het is de bedoeling dat op 1 juni de meeste coronamaatregelen van de baan zullen zijn.
De recente lockdowns hebben ook grote impact op de internationale distributieketens. Door de coronaregels liepen de wachttijden in de haven, normaal de drukste containerhaven ter wereld, sterk op. Het zal volgens kenners nog maanden kunnen duren alvorens de achterstanden ingelopen zijn.
De stad en omgeving tellen 25 miljoen inwoners en in de afgelopen 24 uur werden er volgens Chinese media 122 gevallen van een coronabesmetting vastgesteld. Er zijn geen sterfgevallen gemeld die te maken zouden hebben met Covid-19. Volgens de autoriteiten is de uitbraak van het virus onder controle. China hanteert een 'zerocovidbeleid'. Dat betekent dat autoriteiten zeer strenge maatregelen kunnen opleggen, inclusief mensen die positief testen in quarantaine plaatsen in overvolle detentieoorden.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil dat Oekraïne een soort EU-lidmaatschap 'light' krijgt, als tussenstap op weg naar volledig lidmaatschap. Oekraïne zou om te beginnen aan vergaderingen van de EU-lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie kunnen deelnemen, maar zonder stemrecht. Merz heeft dit voorgesteld aan de EU-leiders, zei hij na afloop van de tweedaagse informele top in Cyprus.
7 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De Europese Commissie gaat verder uitwerken wat precies de inhoud is van artikel 42.7 van het Europees Verdrag, vergelijkbaar met NAVO-artikel 5. Dat zeiden voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Cypriotische president Nikos Christodoulides na afloop van de informele EU-top, die werd voorgezeten door Cyprus.
15 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."
6 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.
6 uur geleden