Shanghai stopt woensdag met 'onredelijke beperkingen' van handel
SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese miljoenenstad Shanghai, waar al circa twee maanden strenge lockdowns gelden wegens corona, stopt met ingang van woensdag met "alle onredelijke beperkingen" van het economische leven. De locoburgemeester van de stad, Wu Qing, heeft dit bevestigd zonder in detail te treden. Er zijn al enige tijd wat versoepelingen afgekondigd en het is de bedoeling dat op 1 juni de meeste coronamaatregelen van de baan zullen zijn.
De recente lockdowns hebben ook grote impact op de internationale distributieketens. Door de coronaregels liepen de wachttijden in de haven, normaal de drukste containerhaven ter wereld, sterk op. Het zal volgens kenners nog maanden kunnen duren alvorens de achterstanden ingelopen zijn.
De stad en omgeving tellen 25 miljoen inwoners en in de afgelopen 24 uur werden er volgens Chinese media 122 gevallen van een coronabesmetting vastgesteld. Er zijn geen sterfgevallen gemeld die te maken zouden hebben met Covid-19. Volgens de autoriteiten is de uitbraak van het virus onder controle. China hanteert een 'zerocovidbeleid'. Dat betekent dat autoriteiten zeer strenge maatregelen kunnen opleggen, inclusief mensen die positief testen in quarantaine plaatsen in overvolle detentieoorden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
10 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
11 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
11 uur geleden