Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shanghai past strikte lockdownmaatregelen aan

Shanghai past strikte lockdownmaatregelen aan

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese miljoenenstad Shanghai gaat de strikte lockdownmaatregelen vervangen door een systeem dat delen van de stad indeelt op basis van de mate van risico: hoog, midden of laag. Dit systeem gebruikte de stad ook al voor de huidige uitbraak van de omikronvariant van het coronavirus, die de stad al sinds april in zijn greep houdt.

Delen van de stad die al twee weken geen besmettingen hebben gemeld krijgen dan de status laag-risico. Stadsdelen die meer dan tien besmettingen hebben of twee clusters van infecties vallen in de categorie hoog-risico.

Na 31 mei moet het systeem in werking treden. Er was al aangekondigd dat Shanghai rond midden tot eind juni weer terug naar normaal zou gaan, ook voor de productie in de stad. Dat is bijgesteld, eerder was het nog vanaf begin juni. Het openbaar vervoer is zondag ook weer deels opgestart in de miljoenenstad.

Bewoners van de stad die zich dan in de hoge en medium-risico-gebieden bevinden mogen hun huizen niet meer uit en moeten zich elke dag gedurende twee weken laten testen, aldus een plaatsvervangend hoofd van de gezondheidscommissie van de stad.

Meer uit Buitenland

Macron naar eilandengroep voor overleg met Canadese premier

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.

28 minuten geleden
Iran heeft informatie dat VS nieuwe acties voorbereiden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.

50 minuten geleden
Meerdere raketlanceringen door Noord-Korea gemeld

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.

1 uur geleden
Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

2 uur geleden
Weer raketlancering door Noord-Korea gemeld

SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.

4 uur geleden
Burgemeester Moskou: droneaanvallen moeten verkiezingen verstoren

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.

6 uur geleden
Trump breekt weekend af en keert terug naar Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.

9 uur geleden