Shanghai kondigt heropening winkels en terugkeer naar werk aan
SHANGHAI (ANP) - De versoepeling van de lockdown in de Chinese stad Shanghai op 1 juni wordt nog verder uitgebreid dan maandag in eerste instantie werd aangekondigd. Winkelcentra en overige winkels mogen weer open en inwoners van gebieden met de status "laag risico" mogen weer naar hun werk, melden de lokale autoriteiten dinsdag. Ook wordt het aantal binnenlandse vluchten naar de stad uitgebreid, meldt plaatsvervangend burgemeester Zong Ming van de stad.
In openbare ruimtes geldt nog wel een maximale capaciteit van 75 procent. Ook moet bij binnenkomst een negatieve PCR-test worden getoond die maximaal 72 uur oud is.
Shanghai maakte maandag bekend dat de lockdown tegen het coronavirus vanaf woensdag wordt opgeheven. Het was al bekend dat mensen vanaf dan weer zonder geldige reden hun huis mogen verlaten en dat het openbaar vervoer wordt opgestart. Daar komen nu dus nog enkele versoepelingen bij.
De stad zit sinds 1 april in een strenge lockdown om het coronavirus te bestrijden. Mensen mochten hun huis niet uit, wat leidde tot voedseltekorten voor veel inwoners van Shanghai. Na een aantal weken werden de regels wel versoepeld. Sindsdien golden de strengste regels alleen nog voor wijken waar recentelijk besmettingen waren vastgesteld.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.
8 minuten geledenALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.
2 uur geledenBERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.
3 uur geleden