SGP wil bezuiniging ontwikkelingshulp 'niet zomaar slikken'
DEN HAAG (ANP) - De SGP wil niet zomaar een bezuiniging op het budget van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp "slikken", zegt partijleider Chris Stoffer. Het kabinet wil daar uiteindelijk 2,4 miljard euro op bezuinigen.
"In ons programma staat iets heel anders dan in de kabinetsplannen", zegt Stoffer daar desgevraagd over tegen D66-leider Rob Jetten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen. De SGP wil namelijk een "ruimhartig ontwikkelingsbudget" om de allerarmsten ter wereld te helpen.
Stoffer wil hier in debat met minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) "de vinger bij leggen". Hij hoopt daarin samen op te trekken met Jetten, wiens progressieve partij vaak recht tegenover de zeer conservatieve SGP staat.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kampen woensdag met een storing in de online-reisplanner, de kaartautomaten en de verhuur van ov-fietsen. Een woordvoerder meldt dat het gaat om een internationale storing bij Microsoft Azure, waarvan NS gebruik maakt.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De 35-jarige man uit Uden die vastzit voor het doden van een 38-jarige vrouw in Vlijmen zal worden onderzocht door een psycholoog en een psychiater. Het Openbaar Ministerie verdenkt Coen K. ervan zijn partner in juli om het leven te hebben gebracht "door tegen haar hoofd, keel en hals te schoppen en te trappen". Dit zei de officier van justitie woensdag tijdens een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Bosch.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander opent 25 november het Suriname Museum in Amsterdam, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst bekendgemaakt. De opening vindt plaats precies vijftig jaar na het uitroepen van de onafhankelijkheid van Suriname.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft woensdag een gevangenisstraf van achttien jaar opgelegd aan de 60-jarige Lutfi K. uit Zevenaar voor het doden van zijn partner en het laten verdwijnen van haar lichaam. De vrouw Yildiz Kayali wordt sinds 29 december 2023 vermist.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft de 19-jarige Tijn B. woensdag veroordeeld tot jeugddetentie, omdat hij in februari met een mes het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong en daar een gastvrouw bedreigde. Omdat B. een deel van de straf al in voorarrest heeft uitgezeten, hoeft hij niet meer de cel in. Een ander deel is voorwaardelijk. B. verklaarde eerder dat hij doodgeschoten wilde worden door de marechaussee bij zijn actie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van een 35 jaar oude verkrachtingszaak is uitgesteld. De rechtbank in Den Haag heeft meer tijd nodig om te beslissen over onderzoekswensen die de verdediging woensdag kenbaar maakte. Advocaat Yehudi Moszkowicz meent dat het DNA in de zaak tegen verdachte Willem V. niet gebruikt had mogen worden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wordt van 27 november tot en met 18 januari weer verlicht door een twintigtal lichtkunstwerken tijdens Amsterdam Light Festival. Tijdens de aankomende veertiende editie is het thema Legacy, nalatenschap.
7 uur geleden