SGP wil bezuiniging ontwikkelingshulp 'niet zomaar slikken'
DEN HAAG (ANP) - De SGP wil niet zomaar een bezuiniging op het budget van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp "slikken", zegt partijleider Chris Stoffer. Het kabinet wil daar uiteindelijk 2,4 miljard euro op bezuinigen.
"In ons programma staat iets heel anders dan in de kabinetsplannen", zegt Stoffer daar desgevraagd over tegen D66-leider Rob Jetten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen. De SGP wil namelijk een "ruimhartig ontwikkelingsbudget" om de allerarmsten ter wereld te helpen.
Stoffer wil hier in debat met minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) "de vinger bij leggen". Hij hoopt daarin samen op te trekken met Jetten, wiens progressieve partij vaak recht tegenover de zeer conservatieve SGP staat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Video-app TikTok deelt de persoonlijke gegevens van gebruikers nog steeds met China, waar het moederbedrijf is gevestigd. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens. Die privacywaakhond heeft, samen met de toezichthouders in andere Europese landen, eerder bepaald dat TikTok dit niet mag doen.
10 minuten geledenDE BILT (ANP) - Om zich beter te kunnen voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering, hebben Aruba, Curaçao en Sint Maarten nu hun eigen klimaatscenario's. Het KNMI heeft die samen met de meteorologische instituten op de Caribische eilanden opgesteld.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het verbod op fossiele reclame in Den Haag vormt voor het demissionaire kabinet geen inspiratie om een landelijk verbod in te voeren. Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat een nationaal verbod niet per se onmogelijk is, maar dat het juridisch nog te onzeker is.
37 minuten geledenBIERVLIET (ANP) - In meerdere plaatsen in het westen van Zeeuws-Vlaanderen moeten mensen tot en met komende zaterdag hun kraanwater drie minuten koken, melden waterbedrijf Evides en de veiligheidsregio. Reden is een leidingbreuk, waardoor niet zeker is of het water veilig kan worden gedronken.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De oprichting van een claimscommissie moet leiden tot "echte" betalingen van de geleden oorlogsschade in Oekraïne, zei president Volodymyr Zelensky dinsdagmiddag bij de internationale conferentie hierover in Den Haag. Hij verwacht "sterke en voldoende internationale steun, zodat mensen werkelijk voelen dat elke soort schade die is veroorzaakt door de oorlog kan worden gecompenseerd".
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Den Haag ook zijn Moldavische ambtsgenoot Maia Sandu ontmoet. "We bespraken mogelijke samenwerkingsgebieden en kwamen overeen om verder contact te houden. Ik heb de president ook geïnformeerd over onze inspanningen voor vrede, veiligheid en de wederopbouw van Oekraïne na het einde van de oorlog", schreef Zelensky op X.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - 35 landen hebben in Den Haag getekend voor de oprichting van een internationale claimscommissie voor oorlogsschade in Oekraïne. Voor de oprichting waren minimaal 25 handtekeningen nodig. Het is nu aan deelnemende landen om het verdrag nog door hun parlement te loodsen. Dat duurt vermoedelijk nog maanden. Onder de ondertekenaars zijn naast Oekraïne en de Europese Unie onder meer ook gastland Nederland, en belangrijke Europese landen als Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk. Niet eerder kreeg een verdrag van de Raad van Europa zo snel zo veel ondertekenaars, zeggen ingewijden.
1 uur geleden