SGP Vlissingen draagt vrouw voor als kandidaat voor Tweede Kamer
VLISSINGEN (ANP) - De SGP in Vlissingen draagt Lilian Janse voor als kandidaat voor de Tweede Kamer. Zij is sinds 2014 als eerste vrouw actief voor de SGP in Vlissingen. De Vlissingse tak van de conservatief-christelijke partij is ervan overtuigd dat Janse "ook op landelijk niveau van waarde kan zijn" voor de SGP.
Vorige maand stemde een grote meerderheid van SGP-afgevaardigden tegen een plan om in het beginselreglement vast te leggen dat vrouwen in de partij welkom zijn in bestuurlijke functies. In 2010 oordeelde de Hoge Raad dat de SGP vrouwen niet langer mocht uitsluiten van de kieslijsten. Drie jaar later werd het reglement zo aangepast dat vrouwen politiek actief mochten worden voor de partij, maar in het beginselreglement bleef staan dat vrouwen die dat doen in strijd met hun roeping handelen.
"De afgelopen jaren hebben wij steeds geprobeerd de 'koninklijke weg' te bewandelen: in de gemeenteraad, binnen de partijlijnen, met respect voor verschillende overtuigingen én door te pleiten voor aanpassing van het beginselprogramma", aldus de SGP in Vlissingen.
Kleine minderheid toch altijd tegen
"Helaas bleek dat de afvaardiging op de partijdag een andere afspiegeling vormt dan de bredere SGP-achterban", vervolgt de Vlissingse tak, die benadrukt dat uit onderzoek blijkt dat een meerderheid van de SGP-kiezers positief is over vrouwelijke kandidaten. De afdeling verwacht dat er altijd een kleine minderheid tegen de kandidatuur van vrouwen op politieke en bestuurlijke functies zal zijn.
Toch verwacht de afdeling Vlissingen dat het hoofdbestuur de voordracht zal "respecteren" en dat Janse op de kandidatenlijst terechtkomt. "Juridisch mag zij niet worden geweigerd omdat zij vrouw is."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Volgens CDA-leider Henri Bontenbal is een kabinet dat stoelt op 75 zetels in de Tweede Kamer óók een meerderheidscoalitie. Voor een meerderheid in de Kamer zijn 76 van de 150 zetels nodig, maar Bontenbal rekent al op steun van kleinere partijen. Een coalitie bestaande uit D66, VVD, CDA en JA21 zou 75 zetels halen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz sluit nog steeds GroenLinks-PvdA uit als coalitiepartner, ondanks dat Frans Timmermans is opgevolgd door Jesse Klaver. "Het ging niet om de heer Timmermans, maar om de inhoud."
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat reizigersvereniging Rover betreft, mag NS-topman Wouter Koolmees niet langer dan twee weken verkenner zijn. "Als hij dit twee weken doet, is het net alsof hij op vakantie is. Dan draait een bedrijf ook door", zegt Freek Bos, directeur van Rover. Duurt zijn taak langer, "dan zeg je: ik ben overbodig".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen heeft 43 procent van de kiezers op een vrouw gestemd, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage stemmen op vrouwen sinds 2010. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook in de gemeenten Meerssen (Limburg) en Rijswijk (Zuid-Holland) worden stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geteld. Dat is een standaardprocedure om mogelijke vergissingen uit te sluiten. De Kiesraad verwacht in de komende dagen hertellingen in tientallen gemeenten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP weet nog niet hoe het verdergaat met het initiatiefwetsvoorstel, dat de partij samen met JA21 heeft ingediend, om geluidsversterking bij gebedsoproepen te verbieden. De Raad van State heeft "ernstige bezwaren" tegen het voorstel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De SP houdt waarschijnlijk haar derde zetel. Dat meldt de ANP Verkiezingsdienst op basis van een prognose. Een restzetel zou mogelijk nog verschuiven naar D66, maar nu de briefstemmen uit het buitenland zijn geteld, lijkt het erop dat dat niet het geval is.
1 dag geleden