SGP blijft open staan voor samenwerking met Forum
DEN HAAG (ANP) - De SGP blijft open staan voor samenwerking met Forum voor Democratie en andere populistische partijen, zegt voorman Kees van der Staaij. De nieuwe partijvoorzitter Dick van Meeuwen ziet dat juist niet zitten.
In het Nederlands Dagblad zegt Van Meeuwen dat samenwerking met FVD volgens hem "niet mogelijk" is. "Als het gaat om samenwerken is de ChristenUnie voor mij eerste keus, daarna het CDA. Populistische partijen staan een stuk verder van ons af."
Volgens Van der Staaij sluit de SGP op voorhand echter geen enkele partij uit. "Dat houden we staande." Het interview is "geen aankondiging van een andere lijn". Wel is de verwantschap het grootste met de andere christelijke partijen, zegt hij.
Verschillen
Van Meeuwen wijst in het ND erop dat de standpunten van FVD op gebied van onder meer euthanasie en abortus sterk verschillen van die van de SGP. "Ze vormen geen natuurlijke bondgenoot voor ons. Absoluut niet."
Volgens Van der Staaij wilde de nieuwe partijvoorzitter de "wezenlijke verschillen" met de populistische partijen beklemtonen in het interview. Van Meeuwen werd zaterdag op een digitaal verkiezingscongres met 98 procent tot nieuwe voorzitter gekozen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.
11 uur geleden