Sevilla verzekert zich van minimaal vierde plaats in La Liga
MADRID (ANP) - Sevilla heeft zich door een gelijkspel bij Atlético Madrid verzekerd van minimaal de vierde plaats in La Liga, die recht geeft op het spelen in de Champions League. Het duel in Madrid eindigde in 1-1. Daardoor kan nummer 5, Real Betis, dat met 2-0 won van Granada, de stadgenoot niet meer passeren op de ranglijst.
José María Giménez had Atlético met een kopbal op voorsprong gebracht. Vijf minuten voor het einde van de officiële speeltijd zorgde Youssef En-Nesyri voor de gelijkmaker.
Hierdoor komt Sevilla op 67 punten, één minder dan nummer 3 Atlético. Real Betis zou, indien het volgende week de laatste wedstrijd weet te winnen bij landskampioen Real Madrid, in punten op gelijke hoogte kunnen komen met Sevilla, maar door het onderlinge resultaat blijft Sevilla de buur voor.
Atlético had voorafgaand aan de wedstrijd het vertrek van Luis Suárez en Hector Herrera bekendgemaakt. Suárez kreeg halverwege de tweede helft onder luid gejuich een publiekswissel bij zijn laatste thuiswedstrijd in het Wanda Metropolitano.
Real Betis versloeg Granada dankzij twee treffers van Juanmi. Hij zorgde al vroeg voor de voorsprong en vlak voor tijd maakte hij ook de tweede treffer.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel heeft middenvelder Jude Bellingham gewaarschuwd dat hij niet zeker is van een basisplek bij Engeland op het WK volgend jaar. Aston Villa-voetballer Morgan Rogers maakte afgelopen interlandperiode bij afwezigheid van Bellingham een goede indruk en is ook een serieuze kandidaat voor de positie van aanvallende middenvelder, zei Tuchel.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Wout Weghorst is afgehaakt bij het Nederlands elftal. De 33-jarige Ajacied meldde zich al met lichte klachten in Zeist en blijkt niet fit genoeg om mee te doen in het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. Uit voorzorg had Strasbourg-spits Emmanuel Emegha zich al bij de selectie aangesloten.
3 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft Rob Edwards aangetrokken als nieuwe hoofdcoach. De voormalige voetballer van de Wolves is de opvolger van de eerder deze maand ontslagen Portugees Vítor Pereira en heeft een contract tot en met 2029 getekend.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse nationale elftal wil de slachtoffers van de terreuraanslagen in Parijs van 2015 herdenken. Dat zei aanvoerder Kylian Mbappé in aanloop naar het WK-kwalificatieduel van Les Bleus met Oekraïne van donderdag.
3 uur geledenMAINZ (ANP/DPA) - Mainz 05 is in het ongelijk gesteld in de afwikkeling van het ontslag van voetballer Anwar el Ghazi. De club uit de Bundesliga moet de in 2023 ontslagen speler van de rechtbank nog achterstallig salaris betalen. Volgens de rechter gaat de vrijheid van meningsuiting in deze zaak voor de belangen van de werkgever.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Voormalig voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales vindt dat hij slachtoffer is geworden van "een complot van extreemlinks". In de Spaanse talkshow El Chiringuito hield de voor seksueel misbruik veroordeelde ex-bondsvoorzitter dinsdagavond vol dat hij onschuldig is.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta noemt het "onrealistisch" dat Lionel Messi als speler terugkeert naar de club. Dat heeft de voorzitter woensdag in een interview met Radio Catalunya gezegd.
6 uur geleden