Sevilla naar kwartfinale van Europa League
SEVILLA (ANP) - Sevilla blijft ook dit seizoen goed presteren in de Europa League. De Spaanse club heeft onder toeziend oog van scheidsrechter Björn Kuipers de kwartfinale bereikt. In een leeg eigen stadion werd AS Roma met 2-0 verslagen.
Sergio Reguilón en Youssef En-Nesyri scoorden al voor rust voor Sevilla, dat in de kwartfinale stuit op de winnaar van het tweeluik tussen Olympiakos en Wolverhampton Wanderers. Luuk de Jong mocht pas in de 93e minuut invallen bij Sevilla. Justin Kluivert bleef op de bank bij AS Roma.
Sevilla en AS Roma troffen elkaar maar eenmaal in de achtste finales. Het eerste duel werd geannuleerd na de uitbraak van het coronavirus.
Kuipers trok vier gele kaarten, keurig verdeeld over beide ploegen. Hij bestrafte Diego Carlos en Jordán van Sevilla, net als Lorenzo Pellegrini en Aleksandar Kolarov van AS Roma. Kuipers stuurde Gianluca Mancini van AS Roma in de tiende minuut van blessuretijd met een rode kaart van het veld.
Sevilla won de Europa League in 2014, 2015 en 2016.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
32 minuten geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
40 minuten geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
12 uur geleden