Sevilla naar kwartfinale van Europa League
SEVILLA (ANP) - Sevilla blijft ook dit seizoen goed presteren in de Europa League. De Spaanse club heeft onder toeziend oog van scheidsrechter Björn Kuipers de kwartfinale bereikt. In een leeg eigen stadion werd AS Roma met 2-0 verslagen.
Sergio Reguilón en Youssef En-Nesyri scoorden al voor rust voor Sevilla, dat in de kwartfinale stuit op de winnaar van het tweeluik tussen Olympiakos en Wolverhampton Wanderers. Luuk de Jong mocht pas in de 93e minuut invallen bij Sevilla. Justin Kluivert bleef op de bank bij AS Roma.
Sevilla en AS Roma troffen elkaar maar eenmaal in de achtste finales. Het eerste duel werd geannuleerd na de uitbraak van het coronavirus.
Kuipers trok vier gele kaarten, keurig verdeeld over beide ploegen. Hij bestrafte Diego Carlos en Jordán van Sevilla, net als Lorenzo Pellegrini en Aleksandar Kolarov van AS Roma. Kuipers stuurde Gianluca Mancini van AS Roma in de tiende minuut van blessuretijd met een rode kaart van het veld.
Sevilla won de Europa League in 2014, 2015 en 2016.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
1 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
20 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
23 uur geleden