Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sevilla-coach Alonso onder grote druk in aanloop naar duel met PSV

Sevilla-coach Alonso onder grote druk in aanloop naar duel met PSV

SEVILLA (ANP) - Trainer Diego Alonso staat onder grote druk bij Sevilla. De Uruguayaan kreeg een dag voor de ontmoeting met PSV in de groepsfase van de Champions League, in een afgeladen perszaal op het trainingscomplex, bijna alleen maar vragen over zijn toekomst.

"Ik sta onder maximale druk, mijn spelers ook", aldus Alonso, die pas sinds halverwege oktober hoofdtrainer is van Sevilla. Sindsdien won de club alleen een wedstrijd in het bekertoernooi. In de competitie en de Champions League lukte dat nog niet. Na de nederlaag van zondag bij Real Sociedad (2-1) stonden boze fans de selectie op de luchthaven op te wachten.

"Natuurlijk is er kritiek, daar moeten we mee omgaan. Ik voel dat de spelers mij vertrouwen", vervolgde Alonso, die bij Sevilla José Luis Mendilibar opvolgde. Mendilibar zat begin oktober nog op de bank toen Sevilla in Eindhoven met 2-2 gelijkspeelde tegen PSV. "Het woord finale is de voorbije weken al een aantal keren gevallen. Nu is het weer een finale. Voor iedereen, voor mij, de spelers en de fans. Het is erop of eronder. De resultaten doen pijn, dit had ik ook niet verwacht toen ik hier begon. Als we van PSV willen winnen, zullen we de beste versie van onszelf moeten laten zien."

Stijgende lijn

Sevilla pakte in de groepsfase van de Champions League tot dusverre 2 punten. Naast het uitduel met PSV gebeurde dat in de thuiswedstrijd tegen RC Lens (1-1). Arsenal was twee keer te sterk voor Sevilla.

Alonso reageerde vrij fel toen een journalist hem confronteerde met zijn woorden van zondag, toen hij na de wedstrijd tegen Sociedad zei dat het de beste wedstrijd tot dusverre onder zijn leiding was. "Dat wil ik nuanceren. Ik heb niet gezegd de beste wedstrijd, maar een van de beste wedstrijden. We hebben maar weinig kansen weggegeven. Aanvallend moet het wel beter. Er is duidelijk een stijgende lijn zichtbaar bij ons. Daarom moeten we ook doorgaan op de ingeslagen weg. Uiteindelijk zullen we de vruchten plukken. We weten alleen niet of dat op de korte of lange termijn is."

Heel even ging het ook nog over PSV, dat zich bij winst op Sevilla al kan plaatsen voor de achtste finales. Arsenal moet dan tegelijkertijd RC Lens verslaan. "PSV is bezig aan een sterk seizoen en speelt met zelfvertrouwen. Het zal op details aankomen. We hebben hier allemaal de ambitie om het beter te doen, ook wij willen naar de volgende ronde."

Meer uit Voetbal

Bayern München officieus kampioen na nederlaag Dortmund

SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.

15 minuten geleden
Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

19 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

20 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

1 dag geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

1 dag geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

1 dag geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

1 dag geleden