Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sevilla-coach Alonso onder grote druk in aanloop naar duel met PSV

Sevilla-coach Alonso onder grote druk in aanloop naar duel met PSV

SEVILLA (ANP) - Trainer Diego Alonso staat onder grote druk bij Sevilla. De Uruguayaan kreeg een dag voor de ontmoeting met PSV in de groepsfase van de Champions League, in een afgeladen perszaal op het trainingscomplex, bijna alleen maar vragen over zijn toekomst.

"Ik sta onder maximale druk, mijn spelers ook", aldus Alonso, die pas sinds halverwege oktober hoofdtrainer is van Sevilla. Sindsdien won de club alleen een wedstrijd in het bekertoernooi. In de competitie en de Champions League lukte dat nog niet. Na de nederlaag van zondag bij Real Sociedad (2-1) stonden boze fans de selectie op de luchthaven op te wachten.

"Natuurlijk is er kritiek, daar moeten we mee omgaan. Ik voel dat de spelers mij vertrouwen", vervolgde Alonso, die bij Sevilla José Luis Mendilibar opvolgde. Mendilibar zat begin oktober nog op de bank toen Sevilla in Eindhoven met 2-2 gelijkspeelde tegen PSV. "Het woord finale is de voorbije weken al een aantal keren gevallen. Nu is het weer een finale. Voor iedereen, voor mij, de spelers en de fans. Het is erop of eronder. De resultaten doen pijn, dit had ik ook niet verwacht toen ik hier begon. Als we van PSV willen winnen, zullen we de beste versie van onszelf moeten laten zien."

Stijgende lijn

Sevilla pakte in de groepsfase van de Champions League tot dusverre 2 punten. Naast het uitduel met PSV gebeurde dat in de thuiswedstrijd tegen RC Lens (1-1). Arsenal was twee keer te sterk voor Sevilla.

Alonso reageerde vrij fel toen een journalist hem confronteerde met zijn woorden van zondag, toen hij na de wedstrijd tegen Sociedad zei dat het de beste wedstrijd tot dusverre onder zijn leiding was. "Dat wil ik nuanceren. Ik heb niet gezegd de beste wedstrijd, maar een van de beste wedstrijden. We hebben maar weinig kansen weggegeven. Aanvallend moet het wel beter. Er is duidelijk een stijgende lijn zichtbaar bij ons. Daarom moeten we ook doorgaan op de ingeslagen weg. Uiteindelijk zullen we de vruchten plukken. We weten alleen niet of dat op de korte of lange termijn is."

Heel even ging het ook nog over PSV, dat zich bij winst op Sevilla al kan plaatsen voor de achtste finales. Arsenal moet dan tegelijkertijd RC Lens verslaan. "PSV is bezig aan een sterk seizoen en speelt met zelfvertrouwen. Het zal op details aankomen. We hebben hier allemaal de ambitie om het beter te doen, ook wij willen naar de volgende ronde."

Meer uit Voetbal

Chelsea geeft 2-0-voorsprong weg en speelt gelijk tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.

5 uur geleden
Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

14 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

17 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

18 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

18 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

1 dag geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

1 dag geleden