Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sevilla blijft tegen Athletic steken op 1-1

Sevilla blijft tegen Athletic steken op 1-1

SEVILLA (ANP) - Sevilla is in de thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao blijven steken op 1-1. De club van Luuk de Jong verzuimde door het gelijkspel in punten gelijk te komen met nummer twee Real Madrid. Sevilla staat derde in La Liga met 35 punten, vier minder dan koploper FC Barcelona en twee minder van Real.

De thuisploeg keek al vroeg tegen een achterstand aan. Ander Capa was in de vijftiende minuut weggestuurd door Iñigo Martínez en schoot de bal laag en hard achter Sevilla-doelman Tomas Vaclik.

Met De Jong in de tweede helft in de ploeg zette Sevilla druk voor de gelijkmaker. De Nederlandse spits was dichtbij met een bal op de paal. Bij een aanval kort daarop stond De Jong klaar om een voorzet van Lucas Ocampos binnen te tikken, maar Athletic-verdediger Unai Núñez was hem voor en zorgde voor de gelijkmaker. Het lukte Sevilla in het resterende half uur niet meer om de wedstrijd alsnog te winnen.

Leganés

De Jong had in de laatste twee competitiewedstrijden een basisplaats, maar moest tegen Athletic op de bank beginnen. De voormalige PSV'er heeft tot nu toe twee keer gescoord in de Spaanse competitie. Aanvoerder Jesús Navas werd vooraf aan de wedstrijd gehuldigd. Hij begon aan zijn 500e wedstrijd voor Sevilla.

Real Valladolid speelde eerder op de avond 2-2 tegen Leganés. Martin Braithwaite en Roque Mesa hadden de bezoekers twee keer in het eerste kwartier op voorsprong gebracht. Enes Ünal zorgde beide keren voor de gelijkmaker, de eerste keer al in de achtste minuut, de tweede keer tien minuten voor tijd. Leganés staat voorlaatste met veertien punten. Valladolid heeft zeven punten meer.

Meer uit Voetbal

Koning en koningin vieren feest met spelers Curaçao in kleedkamer

KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben met de spelers van Curaçao feestgevierd in de kleedkamer van de ploeg. Ze vierden samen het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador. Het koningspaar danste met de selectie op muziek.

1 uur geleden
Curaçao mag na gelijkspel blijven dromen van zestiende finales

KANSAS CITY (ANP) - Dat Curaçao in Kansas City met 0-0 heeft gelijkgespeeld tegen Ecuador mag een voetbalwonder worden genoemd. Doelman Eloy Room groeide met een reeks knappe reddingen uit tot de man van de wedstrijd. Curaçao haalde voor het eerst een punt op het WK voetbal en mag blijven dromen van de zestiende finales. Ecuador wacht nog een laatste groepswedstrijd in Philadelphia tegen Ivoorkust.

1 uur geleden
Koningspaar, prinses en minister van Oranje naar The Blue Wave

KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Ariane en minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) zijn in de nacht van zaterdag op zondag aanwezig bij de tweede groepswedstrijd van Curaçao tegen Ecuador. De aftrap is om 02.00 uur (Nederlandse tijd).

6 uur geleden
Bondscoach Potter: Zweden heeft verdiend verloren van Nederland

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.

8 uur geleden
Koeman over openingstreffer Brobbey: in eerste goal zat alles

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.

8 uur geleden
Oranje breekt record Brazilië met veertien ongeslagen WK-duels

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.

9 uur geleden
Oranje na ruime zege op Zweden vrijwel zeker van tweede ronde WK

HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.

9 uur geleden