Sevilla blijft tegen Athletic steken op 1-1
SEVILLA (ANP) - Sevilla is in de thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao blijven steken op 1-1. De club van Luuk de Jong verzuimde door het gelijkspel in punten gelijk te komen met nummer twee Real Madrid. Sevilla staat derde in La Liga met 35 punten, vier minder dan koploper FC Barcelona en twee minder van Real.
De thuisploeg keek al vroeg tegen een achterstand aan. Ander Capa was in de vijftiende minuut weggestuurd door Iñigo Martínez en schoot de bal laag en hard achter Sevilla-doelman Tomas Vaclik.
Met De Jong in de tweede helft in de ploeg zette Sevilla druk voor de gelijkmaker. De Nederlandse spits was dichtbij met een bal op de paal. Bij een aanval kort daarop stond De Jong klaar om een voorzet van Lucas Ocampos binnen te tikken, maar Athletic-verdediger Unai Núñez was hem voor en zorgde voor de gelijkmaker. Het lukte Sevilla in het resterende half uur niet meer om de wedstrijd alsnog te winnen.
Leganés
De Jong had in de laatste twee competitiewedstrijden een basisplaats, maar moest tegen Athletic op de bank beginnen. De voormalige PSV'er heeft tot nu toe twee keer gescoord in de Spaanse competitie. Aanvoerder Jesús Navas werd vooraf aan de wedstrijd gehuldigd. Hij begon aan zijn 500e wedstrijd voor Sevilla.
Real Valladolid speelde eerder op de avond 2-2 tegen Leganés. Martin Braithwaite en Roque Mesa hadden de bezoekers twee keer in het eerste kwartier op voorsprong gebracht. Enes Ünal zorgde beide keren voor de gelijkmaker, de eerste keer al in de achtste minuut, de tweede keer tien minuten voor tijd. Leganés staat voorlaatste met veertien punten. Valladolid heeft zeven punten meer.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.
18 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.
23 uur geledenANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.
1 dag geleden