Sevilla bevestigt vertrek coach Sánchez Flores aan einde seizoen
SEVILLA (ANP/AFP) - Quique Sánchez Flores vertrekt na dit seizoen als trainer van Sevilla. De zevenvoudig winnaar van de Europa League stelde hem in december aan toen de club zestiende stond in La Liga. Inmiddels staat Sevilla twaalfde.
Het contract van Sánchez Flores zou eigenlijk lopen tot de zomer van 2025, maar Sevilla-voorzitter José María del Nido Carrasco vertelde verslaggevers dat beide partijen het eens zijn geworden over een afscheid. "Ik wil hem bedanken. De club bevond zich in een lastige positie en hij heeft voor een ommekeer gezorgd", zei de voorzitter tijdens een persconferentie.
Del Nido Carrasco zei verder dat aanvoerder Jesús Navas (38) een contract voor het leven kan krijgen bij de club waar hij zeventien seizoenen voetbalde. Het clubicoon had zich vrijdag beklaagd dat hij nooit een telefoontje had gekregen om zijn aflopende contract te verlengen. Dat deed hij een dag nadat bekend werd dat hij bij Sevilla zou vertrekken en mogelijk elders zou gaan voetballen. Navas ontkende een andere club te hebben en zei zich volledig te richten op deelname aan het WK met Spanje.
De voorzitter sprak van "een vergissing" en meldde nu met Navas te willen praten. "We komen er wel uit. Ik wil hem een contract voor het leven aanbieden, zodat hij hier zo lang als hij wil kan voetballen en daarna in een andere functie verder kan."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
28 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden