Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sevilla benoemt trainer Mendilibar tot opvolger van Sampaoli

Sevilla benoemt trainer Mendilibar tot opvolger van Sampaoli

SEVILLA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Sevilla heeft José Luis Mendilibar aangesteld als nieuwe trainer. Hij volgt Jorge Sampaoli op, die eerder op de dag was ontslagen. Mendilibar heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen en is meteen al met zijn werkzaamheden begonnen.

Sampaoli werd al na vijf maanden ontslagen. Na de nederlaag dit weekeinde bij Getafe (2-0) staat Sevilla op de veertiende plaats nog maar net boven de degradatiezone in La Liga. Sampaoli, die bezig was aan zijn tweede periode bij Sevilla, is de tweede coach die dit seizoen wordt ontslagen door de club. In oktober volgde hij de Spanjaard Julen Lopetegui op.

Ondanks de teleurstellende prestaties in La Liga heeft Sevilla wel de kwartfinales van de Europa League bereikt, nadat het eerder PSV had uitgeschakeld. Daarin neemt Sevilla het op tegen het Manchester United van trainer Erik ten Hag.

"Het is tijd om afscheid te nemen van een club waarvan ik houd", reageerde Sampaoli. "Ik vertrek met opgeheven hoofd. Voetbal maakt je niet altijd blij, het kan je zelfs slapeloze nachten bezorgen. Maar het was het zonder twijfel allemaal waard. Het leek op het moment dat ik tekende nog een goed idee", zei de coach, die een contract had tot het einde van het seizoen.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad ontslaat coach Francisco na slechte resultaten

SAN SEBASTIÁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.

1 uur geleden
Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

12 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

13 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

14 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

15 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

16 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

16 uur geleden