Sevilla benoemt trainer Mendilibar tot opvolger van Sampaoli
SEVILLA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Sevilla heeft José Luis Mendilibar aangesteld als nieuwe trainer. Hij volgt Jorge Sampaoli op, die eerder op de dag was ontslagen. Mendilibar heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen en is meteen al met zijn werkzaamheden begonnen.
Sampaoli werd al na vijf maanden ontslagen. Na de nederlaag dit weekeinde bij Getafe (2-0) staat Sevilla op de veertiende plaats nog maar net boven de degradatiezone in La Liga. Sampaoli, die bezig was aan zijn tweede periode bij Sevilla, is de tweede coach die dit seizoen wordt ontslagen door de club. In oktober volgde hij de Spanjaard Julen Lopetegui op.
Ondanks de teleurstellende prestaties in La Liga heeft Sevilla wel de kwartfinales van de Europa League bereikt, nadat het eerder PSV had uitgeschakeld. Daarin neemt Sevilla het op tegen het Manchester United van trainer Erik ten Hag.
"Het is tijd om afscheid te nemen van een club waarvan ik houd", reageerde Sampaoli. "Ik vertrek met opgeheven hoofd. Voetbal maakt je niet altijd blij, het kan je zelfs slapeloze nachten bezorgen. Maar het was het zonder twijfel allemaal waard. Het leek op het moment dat ik tekende nog een goed idee", zei de coach, die een contract had tot het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
8 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
13 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
13 uur geleden