Servische volleybalsters voor tweede keer op rij wereldkampioen
APELDOORN (ANP) - De volleybalsters van Servië hebben voor de tweede keer op rij de wereldtitel veroverd. Servië won in Omnisport in Apeldoorn in de finale van het WK van Brazilië met 3-0 in sets (26-24 25-22 25-17).
Servië won het WK in 2018 door Italië te verslaan in de finale. Op het EK van 2021 moesten de Servische speelsters de titel aan de Italianen laten. De wereldkampioen moest vorig jaar op de Olympische Spelen in Tokio genoegen nemen met brons.
De Servische volleybalsters hadden zich geplaatst voor de finale zonder een nederlaag toe te staan in het deel van het WK dat in Polen werd afgewerkt. In de halve finale werd er afgerekend met olympisch kampioen Verenigde Staten. Brazilië bereikte de finale door in Apeldoorn Europees kampioen Italië te verslaan.
IJzersterke blocks
Brazilië nam in de eerste en tweede set een kleine voorsprong, maar bondscoach José Roberto Guimaraes zag in beide sets Servië weer terugkomen onder leiding van sterspeelster Tijana Boskovic. In de eerste set werkte de wereldkampioen twee setpoints weg, om daarna met 26-24 de set te pakken. In de tweede set maakte Servië 7 punten op rij en kwam het op 20-16. Op het eerste setpoint op 24-22 sloegen de Serviërs meteen toe met een goed block.
Servië liep in de derde set al snel uit naar een marge van zeven punten. Die voorsprong gaven de speelsters van bondscoach Daniele Santarelli niet meer weg, mede door ijzersterke blocks. Vooral Boskovic was niet af te stoppen door de Braziliaanse verdedigsters. Op 24-17 maakte de aanvoerster zelf het beslissende punt.
Trots
"Ik weet niet wat ik moet zeggen, deze meiden, dit team en deze energie", reageerde Boskovic na de zege. "Zonder een wedstrijd te verliezen. Ik ben zo trots en bedank iedereen die ons heeft gesteund."
Eerder op de avond veroverde Italië het brons door de Verenigde Staten met 3-0 in sets te verslaan. De Nederlandse volleybalsters slaagden er niet in zich te plaatsen voor de kwartfinales.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
45 minuten geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geleden