Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Servische volleybalsters voor tweede keer op rij wereldkampioen

Servische volleybalsters voor tweede keer op rij wereldkampioen

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters van Servië hebben voor de tweede keer op rij de wereldtitel veroverd. Servië won in Omnisport in Apeldoorn in de finale van het WK van Brazilië met 3-0 in sets (26-24 25-22 25-17).

Servië won het WK in 2018 door Italië te verslaan in de finale. Op het EK van 2021 moesten de Servische speelsters de titel aan de Italianen laten. De wereldkampioen moest vorig jaar op de Olympische Spelen in Tokio genoegen nemen met brons.

De Servische volleybalsters hadden zich geplaatst voor de finale zonder een nederlaag toe te staan in het deel van het WK dat in Polen werd afgewerkt. In de halve finale werd er afgerekend met olympisch kampioen Verenigde Staten. Brazilië bereikte de finale door in Apeldoorn Europees kampioen Italië te verslaan.

IJzersterke blocks

Brazilië nam in de eerste en tweede set een kleine voorsprong, maar bondscoach José Roberto Guimaraes zag in beide sets Servië weer terugkomen onder leiding van sterspeelster Tijana Boskovic. In de eerste set werkte de wereldkampioen twee setpoints weg, om daarna met 26-24 de set te pakken. In de tweede set maakte Servië 7 punten op rij en kwam het op 20-16. Op het eerste setpoint op 24-22 sloegen de Serviërs meteen toe met een goed block.

Servië liep in de derde set al snel uit naar een marge van zeven punten. Die voorsprong gaven de speelsters van bondscoach Daniele Santarelli niet meer weg, mede door ijzersterke blocks. Vooral Boskovic was niet af te stoppen door de Braziliaanse verdedigsters. Op 24-17 maakte de aanvoerster zelf het beslissende punt.

Trots

"Ik weet niet wat ik moet zeggen, deze meiden, dit team en deze energie", reageerde Boskovic na de zege. "Zonder een wedstrijd te verliezen. Ik ben zo trots en bedank iedereen die ons heeft gesteund."

Eerder op de avond veroverde Italië het brons door de Verenigde Staten met 3-0 in sets te verslaan. De Nederlandse volleybalsters slaagden er niet in zich te plaatsen voor de kwartfinales.

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

5 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

7 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

9 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

11 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

11 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

12 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

13 uur geleden