Servische volleybalsters voor tweede keer op rij wereldkampioen
APELDOORN (ANP) - De volleybalsters van Servië hebben voor de tweede keer op rij de wereldtitel veroverd. Servië won in Omnisport in Apeldoorn in de finale van het WK van Brazilië met 3-0 in sets (26-24 25-22 25-17).
Servië won het WK in 2018 door Italië te verslaan in de finale. Op het EK van 2021 moesten de Servische speelsters de titel aan de Italianen laten. De wereldkampioen moest vorig jaar op de Olympische Spelen in Tokio genoegen nemen met brons.
De Servische volleybalsters hadden zich geplaatst voor de finale zonder een nederlaag toe te staan in het deel van het WK dat in Polen werd afgewerkt. In de halve finale werd er afgerekend met olympisch kampioen Verenigde Staten. Brazilië bereikte de finale door in Apeldoorn Europees kampioen Italië te verslaan.
IJzersterke blocks
Brazilië nam in de eerste en tweede set een kleine voorsprong, maar bondscoach José Roberto Guimaraes zag in beide sets Servië weer terugkomen onder leiding van sterspeelster Tijana Boskovic. In de eerste set werkte de wereldkampioen twee setpoints weg, om daarna met 26-24 de set te pakken. In de tweede set maakte Servië 7 punten op rij en kwam het op 20-16. Op het eerste setpoint op 24-22 sloegen de Serviërs meteen toe met een goed block.
Servië liep in de derde set al snel uit naar een marge van zeven punten. Die voorsprong gaven de speelsters van bondscoach Daniele Santarelli niet meer weg, mede door ijzersterke blocks. Vooral Boskovic was niet af te stoppen door de Braziliaanse verdedigsters. Op 24-17 maakte de aanvoerster zelf het beslissende punt.
Trots
"Ik weet niet wat ik moet zeggen, deze meiden, dit team en deze energie", reageerde Boskovic na de zege. "Zonder een wedstrijd te verliezen. Ik ben zo trots en bedank iedereen die ons heeft gesteund."
Eerder op de avond veroverde Italië het brons door de Verenigde Staten met 3-0 in sets te verslaan. De Nederlandse volleybalsters slaagden er niet in zich te plaatsen voor de kwartfinales.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
18 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden