Servische president gaat Djokovic met open armen ontvangen
BELGRADO (ANP) - De Servische president Aleksandar Vucic gaat Novak Djokovic naar eigen zeggen met open armen ontvangen. De Servische tennisser moet Australië verlaten omdat de regering zijn visum heeft ingetrokken. "Ik heb Djokovic gesproken en we kunnen niet wachten om hem te zien", zei Vucic kort na de uitspraak van het federaal gerechtshof in Australië. "Ik heb hem verteld dat hij altijd welkom is in Servië."
Naar verluidt stapt Djokovic zondagavond 22.30 uur Australische tijd (12.30 uur in Nederland) op een vliegtuig naar Dubai. Van daaruit keert hij dan vermoedelijk terug naar Servië.
Twaalf dagen geleden vloog Djokovic naar Australië, met een medische vrijstelling op zak om ook zonder coronavaccinatie het land in te mogen. De nummer 1 van de wereld werd echter bij aankomst tegengehouden. De Australiërs trokken zijn visum in omdat het bewijs zou ontbreken waarom hij in aanmerking kwam voor een medische vrijstelling. De zaak werd uiteindelijk voor de rechter uitgevochten.
Politieke heksenjacht
"Ze hebben Djokovic tien dagen lang vernederd om uiteindelijk dezelfde beslissing te nemen als op de eerste dag", zei president Vucic over de Australische autoriteiten. "Ze hebben alleen maar zichzelf vernederd. Djokovic kan met opgeheven hoofd terugkeren naar Servië."
Vucic sprak eerder van "een politieke heksenjacht". De Servische president insinueerde dat de Australische politici met hun aanpak van de zaak-Djokovic vooral probeerden hun populariteit te vergroten in de aanloop naar de verkiezingen van dit jaar.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
2 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
6 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
22 uur geleden