Servische president gaat Djokovic met open armen ontvangen
BELGRADO (ANP) - De Servische president Aleksandar Vucic gaat Novak Djokovic naar eigen zeggen met open armen ontvangen. De Servische tennisser moet Australië verlaten omdat de regering zijn visum heeft ingetrokken. "Ik heb Djokovic gesproken en we kunnen niet wachten om hem te zien", zei Vucic kort na de uitspraak van het federaal gerechtshof in Australië. "Ik heb hem verteld dat hij altijd welkom is in Servië."
Naar verluidt stapt Djokovic zondagavond 22.30 uur Australische tijd (12.30 uur in Nederland) op een vliegtuig naar Dubai. Van daaruit keert hij dan vermoedelijk terug naar Servië.
Twaalf dagen geleden vloog Djokovic naar Australië, met een medische vrijstelling op zak om ook zonder coronavaccinatie het land in te mogen. De nummer 1 van de wereld werd echter bij aankomst tegengehouden. De Australiërs trokken zijn visum in omdat het bewijs zou ontbreken waarom hij in aanmerking kwam voor een medische vrijstelling. De zaak werd uiteindelijk voor de rechter uitgevochten.
Politieke heksenjacht
"Ze hebben Djokovic tien dagen lang vernederd om uiteindelijk dezelfde beslissing te nemen als op de eerste dag", zei president Vucic over de Australische autoriteiten. "Ze hebben alleen maar zichzelf vernederd. Djokovic kan met opgeheven hoofd terugkeren naar Servië."
Vucic sprak eerder van "een politieke heksenjacht". De Servische president insinueerde dat de Australische politici met hun aanpak van de zaak-Djokovic vooral probeerden hun populariteit te vergroten in de aanloop naar de verkiezingen van dit jaar.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
15 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
15 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
17 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
17 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
18 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden