Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Servische president gaat Djokovic met open armen ontvangen

Servische president gaat Djokovic met open armen ontvangen

BELGRADO (ANP) - De Servische president Aleksandar Vucic gaat Novak Djokovic naar eigen zeggen met open armen ontvangen. De Servische tennisser moet Australië verlaten omdat de regering zijn visum heeft ingetrokken. "Ik heb Djokovic gesproken en we kunnen niet wachten om hem te zien", zei Vucic kort na de uitspraak van het federaal gerechtshof in Australië. "Ik heb hem verteld dat hij altijd welkom is in Servië."

Naar verluidt stapt Djokovic zondagavond 22.30 uur Australische tijd (12.30 uur in Nederland) op een vliegtuig naar Dubai. Van daaruit keert hij dan vermoedelijk terug naar Servië.

Twaalf dagen geleden vloog Djokovic naar Australië, met een medische vrijstelling op zak om ook zonder coronavaccinatie het land in te mogen. De nummer 1 van de wereld werd echter bij aankomst tegengehouden. De Australiërs trokken zijn visum in omdat het bewijs zou ontbreken waarom hij in aanmerking kwam voor een medische vrijstelling. De zaak werd uiteindelijk voor de rechter uitgevochten.

Politieke heksenjacht

"Ze hebben Djokovic tien dagen lang vernederd om uiteindelijk dezelfde beslissing te nemen als op de eerste dag", zei president Vucic over de Australische autoriteiten. "Ze hebben alleen maar zichzelf vernederd. Djokovic kan met opgeheven hoofd terugkeren naar Servië."

Vucic sprak eerder van "een politieke heksenjacht". De Servische president insinueerde dat de Australische politici met hun aanpak van de zaak-Djokovic vooral probeerden hun populariteit te vergroten in de aanloop naar de verkiezingen van dit jaar.

Meer uit Sport

Motorcoureur Benavides wint Dakar Rally op twee seconden

YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.

57 minuten geleden
Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

2 uur geleden
Tsjechische tennisser Machac wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.

2 uur geleden
Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

13 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

13 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

15 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

16 uur geleden