Servische president gaat Djokovic met open armen ontvangen
BELGRADO (ANP) - De Servische president Aleksandar Vucic gaat Novak Djokovic naar eigen zeggen met open armen ontvangen. De Servische tennisser moet Australië verlaten omdat de regering zijn visum heeft ingetrokken. "Ik heb Djokovic gesproken en we kunnen niet wachten om hem te zien", zei Vucic kort na de uitspraak van het federaal gerechtshof in Australië. "Ik heb hem verteld dat hij altijd welkom is in Servië."
Naar verluidt stapt Djokovic zondagavond 22.30 uur Australische tijd (12.30 uur in Nederland) op een vliegtuig naar Dubai. Van daaruit keert hij dan vermoedelijk terug naar Servië.
Twaalf dagen geleden vloog Djokovic naar Australië, met een medische vrijstelling op zak om ook zonder coronavaccinatie het land in te mogen. De nummer 1 van de wereld werd echter bij aankomst tegengehouden. De Australiërs trokken zijn visum in omdat het bewijs zou ontbreken waarom hij in aanmerking kwam voor een medische vrijstelling. De zaak werd uiteindelijk voor de rechter uitgevochten.
Politieke heksenjacht
"Ze hebben Djokovic tien dagen lang vernederd om uiteindelijk dezelfde beslissing te nemen als op de eerste dag", zei president Vucic over de Australische autoriteiten. "Ze hebben alleen maar zichzelf vernederd. Djokovic kan met opgeheven hoofd terugkeren naar Servië."
Vucic sprak eerder van "een politieke heksenjacht". De Servische president insinueerde dat de Australische politici met hun aanpak van de zaak-Djokovic vooral probeerden hun populariteit te vergroten in de aanloop naar de verkiezingen van dit jaar.
Meer uit Sport
RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
12 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
20 uur geleden