Servische president furieus: Australië mishandelt Djokovic
BELGRADO (ANP) - De Servische president Aleksandar Vucic heeft opnieuw hard uitgehaald naar de Australische autoriteiten, die tennisser Novak Djokovic vrijdag voor de tweede keer zijn visum ontnamen. Uitzetting dreigt voor de nummer 1 van de wereld en de kans is levensgroot dat hij zijn titel niet kan verdedigen op de Australian Open.
"Waarom mishandelen jullie hem, waarom reageren jullie het niet alleen op hem af, maar ook op zijn familie en de hele natie?" fulmineerde Vucic op sociale media. Eerder noemde Vucic de pogingen om de ongevaccineerde Djokovic Australië niet binnen te laten een "politieke heksenjacht".
De Servische president is vooral boos op de Australische minister van Immigratie Alex Hawke, die besloot gebruik te maken van zijn bevoegdheid om het visum van Djokovic alsnog in te trekken. Dat gebeurde enkele dagen nadat een rechter in Melbourne had besloten de medische vrijstelling van Djokovic goed te keuren en hem vrij te laten uit het detentiecentrum waar de tennisser verplicht moest blijven.
"Als je Novak Djokovic wilde verbieden om zijn tiende trofee in Melbourne te winnen, waarom heb je hem dan niet onmiddellijk teruggestuurd? Waarom heb je hem niet gezegd dat het onmogelijk is om een visum te krijgen?", voegde Vucic toe op Instagram. "Novak, we staan achter je!"
Djokovic heeft nog de mogelijkheid gekregen in beroep te gaan tegen de intrekking van zijn visum. De 34-jarige tennisser zal vanaf zaterdagochtend wel weer in detentie moeten verblijven. Hij wordt om 08.00 uur verwacht zich te melden. De zaak wordt later op zaterdagochtend Australische tijd vervolgd. Djokovic wordt om 10.15 uur plaatselijke tijd gehoord door de federale rechtbank. De regering heeft ermee ingestemd dat de 20-voudig grandslamkampioen het land niet uit wordt gezet voordat de hoorzitting afgelopen is.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
4 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
20 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden