Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Servische parlementariër stapt op na kijken porno in parlement

Servische parlementariër stapt op na kijken porno in parlement

BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische parlementariër Zvonimir Stevic ligt zodanig onder vuur voor het kijken van een pornografisch filmpje in het parlement, dat hij is opgestapt. Het incident met het filmpje vond plaats tijdens een verhit debat waarbij andere volksvertegenwoordigers met elkaar op de vuist gingen.

Het debat ging over een mogelijke deal omtrent banden met Kosovo, een voormalige Servische provincie die zich in 2008 onafhankelijk verklaarde. Servië weigert nog altijd de regering in Pristina te erkennen. Servië en Kosovo staan ​​onder toenemende druk van westerse landen om tot een akkoord te komen waarin de banden tussen de twee landen worden genormaliseerd.

Staatszender RTS meldt dat Stevic onder druk van onder meer zijn partijchef ontslag heeft genomen, nadat een video van het incident viraal was gegaan. Daarop is te zien dat de politicus op zijn smartphone naar pornografie keek. De 65-jarige Stevic geldt als een veteraan binnen de Socialistische Partij, dat lid is van de regering. Ook de regerende Progressieve Partij had kritiek geuit.

Meer uit Buitenland

Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

1 uur geleden
Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

5 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

7 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

7 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

8 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

9 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

9 uur geleden