Servische parlementariër stapt op na kijken porno in parlement
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische parlementariër Zvonimir Stevic ligt zodanig onder vuur voor het kijken van een pornografisch filmpje in het parlement, dat hij is opgestapt. Het incident met het filmpje vond plaats tijdens een verhit debat waarbij andere volksvertegenwoordigers met elkaar op de vuist gingen.
Het debat ging over een mogelijke deal omtrent banden met Kosovo, een voormalige Servische provincie die zich in 2008 onafhankelijk verklaarde. Servië weigert nog altijd de regering in Pristina te erkennen. Servië en Kosovo staan onder toenemende druk van westerse landen om tot een akkoord te komen waarin de banden tussen de twee landen worden genormaliseerd.
Staatszender RTS meldt dat Stevic onder druk van onder meer zijn partijchef ontslag heeft genomen, nadat een video van het incident viraal was gegaan. Daarop is te zien dat de politicus op zijn smartphone naar pornografie keek. De 65-jarige Stevic geldt als een veteraan binnen de Socialistische Partij, dat lid is van de regering. Ook de regerende Progressieve Partij had kritiek geuit.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.
8 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
1 uur geledenBEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.
2 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
5 uur geleden