Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Servische parlementariër stapt op na kijken porno in parlement

Servische parlementariër stapt op na kijken porno in parlement

BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische parlementariër Zvonimir Stevic ligt zodanig onder vuur voor het kijken van een pornografisch filmpje in het parlement, dat hij is opgestapt. Het incident met het filmpje vond plaats tijdens een verhit debat waarbij andere volksvertegenwoordigers met elkaar op de vuist gingen.

Het debat ging over een mogelijke deal omtrent banden met Kosovo, een voormalige Servische provincie die zich in 2008 onafhankelijk verklaarde. Servië weigert nog altijd de regering in Pristina te erkennen. Servië en Kosovo staan ​​onder toenemende druk van westerse landen om tot een akkoord te komen waarin de banden tussen de twee landen worden genormaliseerd.

Staatszender RTS meldt dat Stevic onder druk van onder meer zijn partijchef ontslag heeft genomen, nadat een video van het incident viraal was gegaan. Daarop is te zien dat de politicus op zijn smartphone naar pornografie keek. De 65-jarige Stevic geldt als een veteraan binnen de Socialistische Partij, dat lid is van de regering. Ook de regerende Progressieve Partij had kritiek geuit.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

7 minuten geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

16 minuten geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

1 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

1 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

1 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

2 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

2 uur geleden