Servische hoofdstad Belgrado maakt openbaar vervoer gratis
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische hoofdstad Belgrado gaat over op gratis openbaar vervoer. Vanaf het nieuwe jaar hoeft niemand meer een kaartje te kopen en daarmee volgt de stad het voorbeeld van onder meer Luxemburg, de Estse hoofdstad Tallinn en de Franse stad Montpellier.
Belgrado, dat bijna 1,7 miljoen inwoners heeft, kampt met grote verkeersopstoppingen. Het aantal auto's op de wegen is in de afgelopen tien jaar met 250.000 toegenomen, aldus burgemeester Aleksandar Sapic.
Hij maakte woensdag tijdens een persconferentie bekend bezig te zijn "met de grootste hervorming van het openbaar vervoer ooit". Alle bussen, trolleybussen en trams in Belgrado worden tegen 2027 vervangen door nieuwe exemplaren.
De burgemeester sprak ook zijn steun uit voor de aanleg van een metrostelsel, wat al jaren wordt beloofd. De bouw moet in 2030 zijn voltooid, maar is door allerlei vertragingen nog niet begonnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag bij de Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is dood. Dat bevestigen de autoriteiten tegenover persbureau dpa. De man zou zijn neergeschoten tijdens een politieoperatie.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is teruggekeerd naar zijn thuisland nadat de Amerikaanse president Donald Trump hem vorig jaar gratie had verleend. Hernández landde op een vliegveld bij hoofdstad Tegucigalpa, waar hij werd opgewacht door familieleden en aanhangers.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben de voortvluchtige verdachte van de aanslag in Berlijn opgespoord. Omroep RBB meldt dat de man daarbij ook is neergeschoten. De krant Bild meldt ook dat de verdachte is opgespoord, maar stelt dat nog onduidelijk is of hij inderdaad is neergeschoten.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft zijn ambassadeur in Buenos Aires teruggeroepen nadat de Argentijnse president Javier Milei tijdens een bezoek aan het land kritiek had geuit op de leiders en rechterlijke macht van Brazilië. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee ingewijden.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft ingestemd met de beperkte inzet van een internationale troepenmacht in de Gazastrook. Dat berichten media als Haaretz en Times of Israel, die zich baseren op ingewijden.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De enorme bosbrand die in het zuidwesten van Frankrijk woedt, heeft geleid tot een fenomeen dat nog niet eerder in het land is waargenomen: pyrocumulonimbus. Dat zei een woordvoerder van de Franse nationale brandweerfederatie (FNSPF) zondag.
4 uur geleden