Servische hoofdstad Belgrado maakt openbaar vervoer gratis
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische hoofdstad Belgrado gaat over op gratis openbaar vervoer. Vanaf het nieuwe jaar hoeft niemand meer een kaartje te kopen en daarmee volgt de stad het voorbeeld van onder meer Luxemburg, de Estse hoofdstad Tallinn en de Franse stad Montpellier.
Belgrado, dat bijna 1,7 miljoen inwoners heeft, kampt met grote verkeersopstoppingen. Het aantal auto's op de wegen is in de afgelopen tien jaar met 250.000 toegenomen, aldus burgemeester Aleksandar Sapic.
Hij maakte woensdag tijdens een persconferentie bekend bezig te zijn "met de grootste hervorming van het openbaar vervoer ooit". Alle bussen, trolleybussen en trams in Belgrado worden tegen 2027 vervangen door nieuwe exemplaren.
De burgemeester sprak ook zijn steun uit voor de aanleg van een metrostelsel, wat al jaren wordt beloofd. De bouw moet in 2030 zijn voltooid, maar is door allerlei vertragingen nog niet begonnen.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
9 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
12 uur geleden