Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Servische hoofdstad Belgrado maakt openbaar vervoer gratis

Servische hoofdstad Belgrado maakt openbaar vervoer gratis

BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische hoofdstad Belgrado gaat over op gratis openbaar vervoer. Vanaf het nieuwe jaar hoeft niemand meer een kaartje te kopen en daarmee volgt de stad het voorbeeld van onder meer Luxemburg, de Estse hoofdstad Tallinn en de Franse stad Montpellier.

Belgrado, dat bijna 1,7 miljoen inwoners heeft, kampt met grote verkeersopstoppingen. Het aantal auto's op de wegen is in de afgelopen tien jaar met 250.000 toegenomen, aldus burgemeester Aleksandar Sapic.

Hij maakte woensdag tijdens een persconferentie bekend bezig te zijn "met de grootste hervorming van het openbaar vervoer ooit". Alle bussen, trolleybussen en trams in Belgrado worden tegen 2027 vervangen door nieuwe exemplaren.

De burgemeester sprak ook zijn steun uit voor de aanleg van een metrostelsel, wat al jaren wordt beloofd. De bouw moet in 2030 zijn voltooid, maar is door allerlei vertragingen nog niet begonnen.

Meer uit Buitenland

Man die op Belgische snelweg dreigde met bom geeft zich over

SPRIMONT (ANP) - De man die op een Belgische snelweg dreigde met een wapen en met explosieven, heeft zich overgegeven. Hij deed dat na onderhandelingen, zonder geweld, meldt de gemeente Sprimont op Facebook.

22 minuten geleden
Nieuwssite: brand gesticht in toerismekantoor Lyon

LYON (ANP) - Bij de protesten in Frankrijk is brand gesticht bij het toerismebureau in Lyon, meldt BFMTV. De nieuwssite spreekt ook van een plundering. Gemaskerde lieden zouden de ramen ingeslagen hebben, brand veroorzaakt hebben en vervolgens naar binnen zijn gegaan.

30 minuten geleden
Hongaarse premier bereid Oekraïens graan door te laten na verzoek

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een aantal buurlanden gevraagd om graantransporten over land door te laten, zegt de Hongaarse premier Péter Magyar. Die zegt daarmee akkoord te kunnen gaan.

36 minuten geleden
Politie gebruikt geweld bij Franse en Belgische protesten

PARIJS/BRUSSEL (ANP/BELGA) - Protesten in Franse en Belgische steden zijn zaterdag ontaard in gewelddadige confrontaties met de politie, waarbij traangas en een waterkanon zijn ingezet.

1 uur geleden
Belgische weg dicht om mogelijke dreiging met wapens en explosief

SPRIMONT (ANP/BELGA) - Een stuk snelweg ten zuiden van Luik is afgesloten, omdat daar een automobilist dreigt met een wapen en explosieven. Er werden ook sporen van springstoffen gevonden, zegt de openbaar aanklager.

2 uur geleden
Paus wordt ontslagen uit het ziekenhuis

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo mag het ziekenhuis in Rome zaterdag verlaten, waar hij deze week aan longkanker is geopereerd. Volgens zijn artsen is hij voldoende hersteld van de ingreep, zo maakt het Vaticaan bekend.

3 uur geleden
Zelensky zegt dat soepelere sancties VS Poetin aanmoedigen

KYIV (ANP) - De Amerikaanse versoepeling van de sancties tegen Rusland zal volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky alleen maar leiden tot meer aanvallen op zijn land. Hij spreekt van "beloningen" voor de Russische president Vladimir Poetin.

3 uur geleden