Servische hoofdstad Belgrado maakt openbaar vervoer gratis
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische hoofdstad Belgrado gaat over op gratis openbaar vervoer. Vanaf het nieuwe jaar hoeft niemand meer een kaartje te kopen en daarmee volgt de stad het voorbeeld van onder meer Luxemburg, de Estse hoofdstad Tallinn en de Franse stad Montpellier.
Belgrado, dat bijna 1,7 miljoen inwoners heeft, kampt met grote verkeersopstoppingen. Het aantal auto's op de wegen is in de afgelopen tien jaar met 250.000 toegenomen, aldus burgemeester Aleksandar Sapic.
Hij maakte woensdag tijdens een persconferentie bekend bezig te zijn "met de grootste hervorming van het openbaar vervoer ooit". Alle bussen, trolleybussen en trams in Belgrado worden tegen 2027 vervangen door nieuwe exemplaren.
De burgemeester sprak ook zijn steun uit voor de aanleg van een metrostelsel, wat al jaren wordt beloofd. De bouw moet in 2030 zijn voltooid, maar is door allerlei vertragingen nog niet begonnen.
Meer uit Buitenland
ABYEI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na een droneaanval op een markt bij Abyei in het grensgebied tussen Soedan en Zuid-Soedan is gestegen naar 153, aldus de lokale autoriteiten. Eerder werden nog 73 doden gemeld.
6 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Noordpoolgebied is "het front geworden in de mondiale machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Rusland breidt zijn militaire aanwezigheid uit en ook de "strategische ambities van China in het hoge noorden nemen toe", voegde ze daaraan toe. Daarom staat veiligheid centraal in de geactualiseerde Noordpoolstrategie van de EU, zei de topdiplomaat.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - De BBC stopt in het voorjaar van 2027 met de lineaire uitzendingen op de tv-zenders BBC Three en BBC Scotland. Ook valt het doek voor BBC Radio 4 Extra. Dat heeft de omroep bekendgemaakt als onderdeel van bezuinigingsmaatregelen. Daarmee moet de komende twee jaar 500 miljoen pond worden bespaard, omgerekend bijna 600 miljoen euro.
29 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft ingestemd met een nieuwe pro-Europese regering. Daarmee komt een einde aan een maandenlange politieke crisis, waarbij drie kandidaat-premiers werden weggestemd.
30 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Het zuidoosten van Frankrijk en het eiland Corsica hebben te maken met hevige regenval en overstromingen. In het plaatsje Saint-Mitre-les-Remparts troffen brandweerlieden een overleden persoon aan tijdens reddingswerkzaamheden.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk brengt komende zaterdag een "enorme" politiemacht op de been om de orde te bewaken tijdens de demonstraties van die dag, aldus premier Sébastien Lecornu. Ook worden er militairen ingezet om de politie te ondersteunen en te ontlasten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De onafhankelijke toezichtsraad van techgigant Meta ziet dat het nogal eens misgaat bij het modereren van berichten rond de Amerikaanse en Braziliaanse verkiezingen. Hier wordt soms te streng of juist te laks mee omgegaan, wat vergaande gevolgen kan hebben.
2 uur geleden