Servische basketballer Jokic besmet met coronavirus
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische basketballer Nikola Jokic heeft positief getest op het coronavirus. Hij is een van de zeven sterren uit de Amerikaanse profcompetitie NBA die besmet is, melden diverse media in de Verenigde Staten. Jokic is van hen de enige bij naam genoemde speler. Servische media leggen een link met een ontmoeting die de center van Denver Nuggets twee weken geleden had met tennisser Novak Djokovic, die inmiddels ook besmet is.
Djokovic heeft veel kritiek gekregen omdat hij een tennisevenement heeft georganiseerd met gebruikmaking van de versoepeling van de coronamaatregelen in zijn land en in Kroatië. Een aantal deelnemers aan die toernooitjes, onder wie de Bulgaar Grigor Dimitrov, heeft nu ook corona.
De geplande herstart van de NBA moet plaatsvinden eind juli achter gesloten deuren in Disney World bij Orlando. Vanaf 9 juli gaan de teams daar in trainingskamp. Jokic zou deze week vanuit zijn vaderland terugkeren naar Denver.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
14 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
18 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
19 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden