Serviër volgt Van Marwijk op als bondscoach
ABU DHABI (ANP) - De voetbalbond van de Verenigde Arabische Emiraten heeft de Servische trainer Ivan Jovanovic aangesteld als opvolger van de ontslagen bondscoach Bert van Marwijk. De 57-jarige Serviër kreeg de opdracht mee om de VAE naar het WK van 2022 in Qatar te leiden. Dat wordt nog een flinke klus, want de ploeg staat er niet al te best voor in de tweede ronde van de kwalificatiereeks.
Van Marwijk kreeg begin deze maand te horen dat hij is ontslagen. De 67-jarige Nederlander was in maart begonnen bij de Verenigde Arabische Emiraten. Hij moest vertrekken omdat zijn ploeg op het toernooi om de Golf Cup al in de groepsfase werd uitgeschakeld. In de WK-kwalificatie verloor de VAE twee van de vier groepsduels. Alleen de nummer 1 van de poule gaat naar de volgende fase van de route richting het WK. De Emiraten deden slechts één keer mee aan de mondiale eindronde, in 1990.
De nieuwe bondscoach Jovanovic werkte eerder in het land als trainer van Al Nasr. Hij was daarvoor actief in Griekenland en op Cyprus. Met Apoel Nicosia werd Jovanovic vier keer landskampioen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United lijkt het langere tijd te moeten stellen zonder middenvelder Manuel Ugarte. De 25-jarige Uruguayaan liep een knieblessure op tijdens de verloren derde WK-groepswedstrijd tegen Spanje (0-1).
39 minuten geledenSEOUL (ANP/DPA) - Bondscoach Hong Myung-bo van Zuid-Korea is opgestapt na de uitschakeling van het land in de groepsfase op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Zuid-Korea eindigde als derde in groep A, maar zat niet bij de beste acht nummers 3 die doorgaan op het WK.
48 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een volledige selectie aan de laatste training voor de eerste wedstrijd in de knock-outfase tegen Marokko op het WK begonnen. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
11 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
11 uur geledenTIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
13 uur geleden