Serviër volgt Van Marwijk op als bondscoach
ABU DHABI (ANP) - De voetbalbond van de Verenigde Arabische Emiraten heeft de Servische trainer Ivan Jovanovic aangesteld als opvolger van de ontslagen bondscoach Bert van Marwijk. De 57-jarige Serviër kreeg de opdracht mee om de VAE naar het WK van 2022 in Qatar te leiden. Dat wordt nog een flinke klus, want de ploeg staat er niet al te best voor in de tweede ronde van de kwalificatiereeks.
Van Marwijk kreeg begin deze maand te horen dat hij is ontslagen. De 67-jarige Nederlander was in maart begonnen bij de Verenigde Arabische Emiraten. Hij moest vertrekken omdat zijn ploeg op het toernooi om de Golf Cup al in de groepsfase werd uitgeschakeld. In de WK-kwalificatie verloor de VAE twee van de vier groepsduels. Alleen de nummer 1 van de poule gaat naar de volgende fase van de route richting het WK. De Emiraten deden slechts één keer mee aan de mondiale eindronde, in 1990.
De nieuwe bondscoach Jovanovic werkte eerder in het land als trainer van Al Nasr. Hij was daarvoor actief in Griekenland en op Cyprus. Met Apoel Nicosia werd Jovanovic vier keer landskampioen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De wedstrijden van Ajax en FC Twente uit de derde speelronde van de Eredivisie zijn op voorhand verplaatst naar september. Dat maakte de KNVB bekend bij de publicatie van het voorlopige competitieprogramma op woensdag. De clubs kunnen zich zo optimaal voorbereiden op Europese wedstrijden. Ook NEC wil mogelijk uitstel.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP/RTR) - WK-scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan uit Somalië zou toegang tot de Verenigde Staten zijn geweigerd vanwege "banden met vermoedelijke leden van terroristische organisaties". Dat vertelde een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan persbureau AFP.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Dick Advocaat (78) staat op woensdagavond even als honkballer in de schijnwerpers. De bondscoach van de voetballers van Curaçao mag samen met aanvoerder Leandro Bacuna (34) de eerste bal gooien bij de honkbalwedstrijd tussen de Miami Marlins en de Arizona Diamondbacks. Advocaat speelde in zijn tienerjaren honkbal bij het Haagse ADO, waar hij een talentvol catcher was.
3 uur geledenAUBURN (ANP) - Lionel Messi lijkt op tijd fit voor het WK voetbal met Argentinië. De 38-jarige sterspeler vierde zijn rentree met een doelpunt tijdens een 3-0-oefenzege op IJsland in het Amerikaanse Auburn.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Marten de Roon ziet op het komende wereldkampioenschap een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als begeleider van ontevreden Oranje-internationals. "Ik ben iemand die observeert en veel ziet. Groepsdynamiek is bij een eindtoernooi heel belangrijk. Ik kan op dat vlak iets toevoegen", zegt de 35-jarige middenvelder van Atalanta, die de oudste speler in de WK-selectie van het Nederlands elftal is.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Aanvalster Romée Leuchter was maar wat toe aan een treffer na ruim anderhalf jaar niet te hebben gescoord in Oranje. "Dat kun je wel zeggen, ja. Het was een lange tijd. Maar ik ben er blij mee", zei de 25-jarige spits van Paris Saint-Germain na de 3-1-zege op Polen in Almelo.
10 uur geledenALMELO (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn ondanks een 3-1-thuiszege op Polen veroordeeld tot de play-offs in het kwalificatietraject voor het WK van volgend jaar. Oranje had een gelijkspel nodig bij Frankrijk - Ierland, maar de Fransen wonnen met 1-0. Daardoor plaatsen 'Les Bleues' zich als groepswinnaar rechtstreeks voor het toernooi in Brazilië over iets meer dan een jaar.
13 uur geleden