Serviër volgt Van Marwijk op als bondscoach
ABU DHABI (ANP) - De voetbalbond van de Verenigde Arabische Emiraten heeft de Servische trainer Ivan Jovanovic aangesteld als opvolger van de ontslagen bondscoach Bert van Marwijk. De 57-jarige Serviër kreeg de opdracht mee om de VAE naar het WK van 2022 in Qatar te leiden. Dat wordt nog een flinke klus, want de ploeg staat er niet al te best voor in de tweede ronde van de kwalificatiereeks.
Van Marwijk kreeg begin deze maand te horen dat hij is ontslagen. De 67-jarige Nederlander was in maart begonnen bij de Verenigde Arabische Emiraten. Hij moest vertrekken omdat zijn ploeg op het toernooi om de Golf Cup al in de groepsfase werd uitgeschakeld. In de WK-kwalificatie verloor de VAE twee van de vier groepsduels. Alleen de nummer 1 van de poule gaat naar de volgende fase van de route richting het WK. De Emiraten deden slechts één keer mee aan de mondiale eindronde, in 1990.
De nieuwe bondscoach Jovanovic werkte eerder in het land als trainer van Al Nasr. Hij was daarvoor actief in Griekenland en op Cyprus. Met Apoel Nicosia werd Jovanovic vier keer landskampioen.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Hervé Renard, de nieuwe bondscoach van de voetballers van Tunesië, heeft de verwachtingen in aanloop naar de wedstrijd tegen Japan op het WK getemperd. "Ik ben geen tovenaar", sprak de 57-jarige Fransman, die na de nederlaag van 5-1 tegen Zweden de ontslagen Sabri Lamouchi opvolgde.
12 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Livano Comenencia (22) kijkt iedere dag nog naar het WK-doelpunt dat hij maakte tegen Duitsland. "Ik heb heel veel felicitaties gehad. Ongelooflijk. Het voelt heel goed om een doelpunt te maken. Maar het moet hier niet bij blijven", zei de international van Curaçao, die in de eerste groepswedstrijd de 1-1 maakte tegen de Duitsers.
13 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat houdt er rekening mee dat Curaçao tegen Ecuador op het WK voetbal kan verrassen. "Het kan iedere wedstrijd, maar het is natuurlijk heel moeilijk om iets te realiseren", zei de bondscoach in het Kansas City Stadium een dag voor de tweede groepswedstrijd van Curaçao. "We moeten vooral dolgelukkig zijn dat we dit mee mogen maken."
15 minuten geledenSEATTLE (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten hebben de tweede ronde bereikt van het WK voetbal in eigen land, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg in Seattle Australië met 2-0.
2 uur geledenATLANTA (ANP/AFP/RTR) - Algerije heeft een klacht ingediend bij de FIFA vanwege het vermeende slechte fluiten van de scheidsrechter tijdens de verloren WK-wedstrijd tegen Argentinië (0-3). Dat meldden bronnen aan persbureaus AFP en Reuters. Het Afrikaanse land baalt onder meer van een ogenschijnlijke overtreding van Lionel Messi, die zonder gevolgen bleef.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Teun Gijselhart verruilt de Keuken Kampioen Divisie voor La Liga in Spanje. De 21-jarige middenvelder van De Graafschap tekende een contract tot de zomer van 2030 bij Deportivo de La Coruña. Dat maakte de Spaanse club bekend. Deportivo keert komend seizoen na een afwezigheid van acht jaar terug op het hoogste niveau.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Canadees Ismaël Koné heeft de supporters en zijn teamgenoten bedankt voor hun steun, nadat hij een beenbreuk had opgelopen tijdens het eerste WK-duel met Qatar. De middenvelder werd donderdag geopereerd en de verwachting is dat hij volledig herstelt.
5 uur geleden