Serviër volgt Van Marwijk op als bondscoach
ABU DHABI (ANP) - De voetbalbond van de Verenigde Arabische Emiraten heeft de Servische trainer Ivan Jovanovic aangesteld als opvolger van de ontslagen bondscoach Bert van Marwijk. De 57-jarige Serviër kreeg de opdracht mee om de VAE naar het WK van 2022 in Qatar te leiden. Dat wordt nog een flinke klus, want de ploeg staat er niet al te best voor in de tweede ronde van de kwalificatiereeks.
Van Marwijk kreeg begin deze maand te horen dat hij is ontslagen. De 67-jarige Nederlander was in maart begonnen bij de Verenigde Arabische Emiraten. Hij moest vertrekken omdat zijn ploeg op het toernooi om de Golf Cup al in de groepsfase werd uitgeschakeld. In de WK-kwalificatie verloor de VAE twee van de vier groepsduels. Alleen de nummer 1 van de poule gaat naar de volgende fase van de route richting het WK. De Emiraten deden slechts één keer mee aan de mondiale eindronde, in 1990.
De nieuwe bondscoach Jovanovic werkte eerder in het land als trainer van Al Nasr. Hij was daarvoor actief in Griekenland en op Cyprus. Met Apoel Nicosia werd Jovanovic vier keer landskampioen.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe meldt de komst van Dirk Kuyt als assistent-trainer van de nieuwe hoofdcoach İsmail Kartal. De club uit Istanbul zegt een principeakkoord te hebben met de Nederlandse oud-international, die de trainer is van FC Dordrecht en nog een contract heeft tot medio 2028.
28 minuten geledenTORONTO (ANP/DPA) - Canada heeft Ivoorkust-international Elye Wahi de toegang tot het land ontzegd. De 23-jarige aanvaller kan daardoor niet met de selectie van Ivoorkust naar Toronto reizen voor de groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland van zaterdag.
37 minuten geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het in de play-offs voor de kwalificatie voor het WK van 2027 in Brazilië, op tegen Hongarije. Als de voetbalsters dat tweeluik winnen, wacht er nog een tegenstander over twee wedstrijden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst was verrast dat Feyenoord bij hem uitkwam. Dat zei de 51-jarige trainer donderdag tijdens zijn presentatie als hoofdtrainer in De Kuip.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Ibrahima Konaté vastgelegd tot medio 2030. De 27-jarige Franse international vertrok eerder dit voorjaar na vijf seizoenen transfervrij bij Liverpool.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Colombia heeft de eerste wedstrijd op het WK voetbal tegen Oezbekistan gewonnen. Luis Díaz speelde een hoofdrol in een volgepakt stadion in Mexico-Stad. De aanvaller van Bayern München had met een doelpunt en een assist een groot aandeel in de zege: 3-1.
8 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Er wordt flink geboden op de shirts die de spelers van het Nederlands elftal zondag hebben gedragen in het eerste WK-duel met Japan. De veiling is nog niet gesloten, maar op basis van de huidige biedingen staat de teller op 25.992 euro.
8 uur geleden