Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serviër krijgt 20 jaar celstraf voor schietpartij met negen doden

Serviër krijgt 20 jaar celstraf voor schietpartij met negen doden

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - Een 21-jarige man is in Servië veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf voor een schietpartij in en rond het dorp Dubona. Door het geweld op 4 mei 2023 vielen negen doden en twaalf gewonden.

De man kreeg de maximale straf van twintig jaar opgelegd in een versneld proces, omdat hij ten tijde van de schietpartij jonger dan 21 was. Dit wekte woede bij de families van de slachtoffers. Als hij ouder was geweest, had hij levenslang kunnen krijgen.

De vader van de schutter is eveneens veroordeeld tot twintig jaar celstraf, maar dan voor illegaal wapenbezit. De openbaar aanklager beschuldigde hem ervan "de voorwaarden voor het misdrijf te hebben geschapen" door het wapen aan te schaffen dat bij het bloedbad werd gebruikt, evenals andere vuurwapens die in hun huis werden aangetroffen.

De schietpartij kwam een dag na een andere grote schietpartij in Servië. Die vond plaats op een school in de hoofdstad Belgrado. Een 13-jarige jongen schoot daar negen scholieren en een beveiliger dood. De twee schietpartijen schokten het land.

Meer uit Buitenland

België koopt voor bijna half miljard aan Amerikaanse raketten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van honderden raketten aan België goedgekeurd, meldt het Pentagon. De Belgen moeten 567,8 miljoen dollar (zo'n 480 miljoen euro) betalen voor de AIM-9X Sidewinders.

6 minuten geleden
Israël vernietigt hoogste woontoren van Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft de Al-Ghafri-toren vernietigd, de hoogste woontoren van de Gazastrook, meldt Al Jazeera. De toren van twintig verdiepingen staat in het westen van Gaza-Stad, een gebied waar Israël de bevolking heeft opgeroepen om te vertrekken.

59 minuten geleden
Polen arresteert 2 Belarussen om drone boven overheidsgebouwen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.

1 uur geleden
Washington Post-columnist ontslagen om onlineposts na dood Kirk

WASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.

1 uur geleden
Maduro zweert 'agressie' VS te bestrijden

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.

1 uur geleden
Leiders op Qatar-top roepen landen op band met Israël te herzien

DOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.

3 uur geleden
Vance presenteert Charlie Kirk Show en eert zijn 'goede vriend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft vanuit het Witte Huis The Charlie Kirk Show gepresenteerd, de podcast van de doodgeschoten politieke activist die ook online te zien is. Vance noemde Kirk zijn "goede vriend" en benadrukte hoeveel hij aan hem te danken had.

3 uur geleden