Servië geeft zakenlui uit buurlanden coronaprik
BELGRADO (ANP/DPA) - Servië heeft dit weekend duizenden mensen uit buurlanden Bosnië-Herzegovina, Noord-Macedonië, Montenegro en Kroatië gevaccineerd tegen het coronavirus. In Belgrado worden in totaal ruim 19.000 prikken gezet bij buitenlanders, lieten de lokale autoriteiten weten.
De regering heeft een speciaal vaccinatieprogramma opgezet voor zakenlui uit de regio, om de handelsrelaties in het gebied een duwtje in de rug te geven. In een aantal landen in de regio, waaronder Bosnië en Noord-Macedonië, komt het vaccineren tegen Covid-19 moeizaam van de grond.
Servië heeft daarentegen reeds 20 procent van zijn bevolking al van een eerste prik voorzien. 13 procent van de 7 miljoen Serviërs is twee keer ingeënt. De regering maakt behalve de Westerse vaccins ook op grote schaal gebruik van die uit Rusland en China.
Volgens lokale media werden de voorwaarden voor het krijgen van een prik niet altijd even goed gecontroleerd. Zo zou het tonen van een Bosnisch paspoort voldoende zijn geweest om zonder afspraak een prik te krijgen. Een politicus uit Belgrado gaf toe dat veel 'zakenlui' familieleden hadden meegenomen om ingeënt te worden, en dat die niet werden geweigerd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
11 uur geleden