Serval mag toch naar Stichting AAP en wordt dus niet afgemaakt
DEN HAAG (ANP) - De teruggevonden serval die vorige week ontsnapte in Lexmond mag toch naar Stichting AAP. De organisatie die exotische dieren in nood opvangt, had eerst geen plek. Daarop besloot de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) volgens de Dierenambulance dat het dier moest worden afgemaakt, maar daartegen voerde de Dierenambulance woensdag actie in Den Haag.
Gerrit de Boom van de Dierenambulance is "supertevreden" met het feit dat de serval nu alsnog naar Stichting AAP gaat, want hij wilde absoluut niet dat het dier zou worden afgemaakt. Vanuit de stichting wordt het dier ergens ondergebracht, volgens De Boom waarschijnlijk in een Europese dierentuin.
Ook laat De Boom weten dat er een gesprek heeft plaatsgevonden met RVO, waarin hij zich "serieus genomen" voelde. Hij heeft in het gesprek benadrukt dat hulpverleners duidelijkheid moeten krijgen over wat ze met gevonden dieren moeten doen die sinds 1 juli niet meer als huisdier gehouden mogen worden. Mensen die al een verboden dier als een serval of chinchilla hebben mogen deze houden tot het beestje overlijdt.
Aan de slag met aanbevelingen
De Dierenambulance denkt dat meer dieren gedumpt zullen worden in de natuur, nu het houdverbod voor sommige soorten is ingegaan. Daarom heeft De Boom ook aan de RVO gevraagd of er een noodopvang kan komen voor die dieren. De overheidsinstantie heeft in het gesprek laten weten serieus met de aanbevelingen van De Boom aan de slag te gaan. Donderdag vindt er ook een gesprek plaats tussen Stichting DierenLot, de Dierenbescherming, RVO en het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
In de nacht van vrijdag op zaterdag ontsnapte ook een andere serval in Helmond. Deze is nog niet terecht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
18 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
6 uur geleden