Serval mag toch naar Stichting AAP en wordt dus niet afgemaakt
DEN HAAG (ANP) - De teruggevonden serval die vorige week ontsnapte in Lexmond mag toch naar Stichting AAP. De organisatie die exotische dieren in nood opvangt, had eerst geen plek. Daarop besloot de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) volgens de Dierenambulance dat het dier moest worden afgemaakt, maar daartegen voerde de Dierenambulance woensdag actie in Den Haag.
Gerrit de Boom van de Dierenambulance is "supertevreden" met het feit dat de serval nu alsnog naar Stichting AAP gaat, want hij wilde absoluut niet dat het dier zou worden afgemaakt. Vanuit de stichting wordt het dier ergens ondergebracht, volgens De Boom waarschijnlijk in een Europese dierentuin.
Ook laat De Boom weten dat er een gesprek heeft plaatsgevonden met RVO, waarin hij zich "serieus genomen" voelde. Hij heeft in het gesprek benadrukt dat hulpverleners duidelijkheid moeten krijgen over wat ze met gevonden dieren moeten doen die sinds 1 juli niet meer als huisdier gehouden mogen worden. Mensen die al een verboden dier als een serval of chinchilla hebben mogen deze houden tot het beestje overlijdt.
Aan de slag met aanbevelingen
De Dierenambulance denkt dat meer dieren gedumpt zullen worden in de natuur, nu het houdverbod voor sommige soorten is ingegaan. Daarom heeft De Boom ook aan de RVO gevraagd of er een noodopvang kan komen voor die dieren. De overheidsinstantie heeft in het gesprek laten weten serieus met de aanbevelingen van De Boom aan de slag te gaan. Donderdag vindt er ook een gesprek plaats tussen Stichting DierenLot, de Dierenbescherming, RVO en het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
In de nacht van vrijdag op zaterdag ontsnapte ook een andere serval in Helmond. Deze is nog niet terecht.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
7 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
10 uur geleden