Serval mag toch naar Stichting AAP en wordt dus niet afgemaakt
DEN HAAG (ANP) - De teruggevonden serval die vorige week ontsnapte in Lexmond mag toch naar Stichting AAP. De organisatie die exotische dieren in nood opvangt, had eerst geen plek. Daarop besloot de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) volgens de Dierenambulance dat het dier moest worden afgemaakt, maar daartegen voerde de Dierenambulance woensdag actie in Den Haag.
Gerrit de Boom van de Dierenambulance is "supertevreden" met het feit dat de serval nu alsnog naar Stichting AAP gaat, want hij wilde absoluut niet dat het dier zou worden afgemaakt. Vanuit de stichting wordt het dier ergens ondergebracht, volgens De Boom waarschijnlijk in een Europese dierentuin.
Ook laat De Boom weten dat er een gesprek heeft plaatsgevonden met RVO, waarin hij zich "serieus genomen" voelde. Hij heeft in het gesprek benadrukt dat hulpverleners duidelijkheid moeten krijgen over wat ze met gevonden dieren moeten doen die sinds 1 juli niet meer als huisdier gehouden mogen worden. Mensen die al een verboden dier als een serval of chinchilla hebben mogen deze houden tot het beestje overlijdt.
Aan de slag met aanbevelingen
De Dierenambulance denkt dat meer dieren gedumpt zullen worden in de natuur, nu het houdverbod voor sommige soorten is ingegaan. Daarom heeft De Boom ook aan de RVO gevraagd of er een noodopvang kan komen voor die dieren. De overheidsinstantie heeft in het gesprek laten weten serieus met de aanbevelingen van De Boom aan de slag te gaan. Donderdag vindt er ook een gesprek plaats tussen Stichting DierenLot, de Dierenbescherming, RVO en het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
In de nacht van vrijdag op zaterdag ontsnapte ook een andere serval in Helmond. Deze is nog niet terecht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
7 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
12 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
12 uur geleden