Serval mag toch naar Stichting AAP en wordt dus niet afgemaakt
DEN HAAG (ANP) - De teruggevonden serval die vorige week ontsnapte in Lexmond mag toch naar Stichting AAP. De organisatie die exotische dieren in nood opvangt, had eerst geen plek. Daarop besloot de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) volgens de Dierenambulance dat het dier moest worden afgemaakt, maar daartegen voerde de Dierenambulance woensdag actie in Den Haag.
Gerrit de Boom van de Dierenambulance is "supertevreden" met het feit dat de serval nu alsnog naar Stichting AAP gaat, want hij wilde absoluut niet dat het dier zou worden afgemaakt. Vanuit de stichting wordt het dier ergens ondergebracht, volgens De Boom waarschijnlijk in een Europese dierentuin.
Ook laat De Boom weten dat er een gesprek heeft plaatsgevonden met RVO, waarin hij zich "serieus genomen" voelde. Hij heeft in het gesprek benadrukt dat hulpverleners duidelijkheid moeten krijgen over wat ze met gevonden dieren moeten doen die sinds 1 juli niet meer als huisdier gehouden mogen worden. Mensen die al een verboden dier als een serval of chinchilla hebben mogen deze houden tot het beestje overlijdt.
Aan de slag met aanbevelingen
De Dierenambulance denkt dat meer dieren gedumpt zullen worden in de natuur, nu het houdverbod voor sommige soorten is ingegaan. Daarom heeft De Boom ook aan de RVO gevraagd of er een noodopvang kan komen voor die dieren. De overheidsinstantie heeft in het gesprek laten weten serieus met de aanbevelingen van De Boom aan de slag te gaan. Donderdag vindt er ook een gesprek plaats tussen Stichting DierenLot, de Dierenbescherming, RVO en het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
In de nacht van vrijdag op zaterdag ontsnapte ook een andere serval in Helmond. Deze is nog niet terecht.
Meer uit Binnenland
DEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
13 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
14 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
14 uur geleden