Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serrano verrast met ritzege in Ruta del Sol

Serrano verrast met ritzege in Ruta del Sol

IZNÁJAR (ANP) - De Spaanse wielrenner Gonzalo Serrano heeft de tweede etappe van de Ruta del Sol gewonnen. Het was een rit over 198 kilometer van Sevilla naar Iznájar. In de hellende slotkilometer ging Serrano in de aanval. De renner van de kleine Spaanse ploeg Caja Rural hield het net vol tot aan de streep. Kort achter hem passeerde zijn landgenoot Juan José Lobato als tweede de finish, net voor de Belg Dylan Teuns. Beste Nederlander was Martijn Budding, die deze winter Beat verruilde voor het Deense Riwal Readynez. De voormalig Roompot-renner werd 25e op 7 seconden van de winnaar.

De Deen Jakob Fuglsang behield de leiding. De renner van Astana heeft 6 seconden voorsprong op de Spanjaard Mikel Landa. Teuns is derde op 23 seconden. In het klassement is Antwan Tolhoek de hoogst geklasseerde Nederlander. De renner van Jumbo-Visma staat 14e op 1.53.

De Ruta del Sol eindigt zondag met een individuele tijdrit.

Meer uit Sport

Tennisster Williams verliest in Berlijn tweede partij na rentree

BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.

52 minuten geleden
Broeders-Bol tweede bij outdoordebuut 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.

1 uur geleden
NOC*NSF wil dat 'sporticonen' rouleren als chef de mission

ARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.

2 uur geleden
Nieuwe chef Wüst wil 'steun en toeverlaat' zijn voor olympiërs

ARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.

5 uur geleden
Plat volgt Vergeer op als chef de mission Paralympische Spelen

ARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.

5 uur geleden
NOC*NSF bevestigt Wüst als chef de mission voor Spelen 2028

ARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.

6 uur geleden
Venus en Serena Williams samen in dubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.

8 uur geleden