Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serious Request levert 11,5 miljoen euro op

Serious Request levert 11,5 miljoen euro op

ZWOLLE (ANP) - Er is dit jaar 11,5 miljoen euro opgehaald tijdens 3FM Serious Request. Dat werd dinsdagavond bekendgemaakt op de laatste dag van de goededoelenactie. De laatste keer dat er meer dan tien miljoen euro werd opgehaald met Serious Request was in 2014. Dat is nog steeds de succesvolste editie met een eindbedrag van bijna 12,4 miljoen euro.

3FM-dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Wijnand Speelman zaten de afgelopen week in het Glazen Huis in Zwolle. Dit jaar werd geld ingezameld voor Metakids, een organisatie die zich inzet voor onderzoek naar metabole ziekten bij kinderen. Mensen konden onder meer bijdragen door een actie te steunen of een plaat aan te vragen in ruil voor een donatie. Het meest aangevraagde nummer was Fix You van Coldplay. Ook Flappie van Youp van 't Hek en Europapa van Joost Klein werden veel aangevraagd.

"Ik voel veel feestvreugde", zei Speelman na afloop. "Er was veel verbinding en saamhorigheid in Nederland. Normaal kijken we veel naar voren en naar achteren, maar te weinig naar links en rechts. Te weinig naar de mensen om ons heen", aldus de radio-dj. "Het belangrijkste bij naar links en rechts kijken, is dat we onze oogkleppen afdoen en met elkaar in gesprek gaan. In het Glazen Huis hadden wij een microfoon waarmee we in contact bleven met mensen. Door het openstellen naar elkaar toe merkte ik dat we elkaar allemaal gezondheid gunnen, vooral kinderen."

Metakids: onuitsprekelijk dankbaar

Directeur Jan-Matthijs van Eendenburg van Metakids sprak van een ongekende week, waardoor volgens hem metabole ziekten niet langer onbekend zijn. "Met dit gigantische bedrag komt ons doel 50 procent van de patiënten een behandeling kunnen bieden in 2035 echt dichterbij. Ik ben hier namens de metabole community onuitsprekelijk dankbaar voor. We kunnen door met verder ontwikkelen van gentherapie, betere medicatie, medische diëten en patiëntenzorg. Dit biedt zoveel hoop en perspectief."

Zendermanager Menno de Boer loofde het 3FM-team. "Deze editie brak vele/alle records met prachtige Kom In Acties, de hoeveelheid gastlessen op scholen, de lange rijen voor de brievenbussen van het Glazen huis of het uitzinnige publiek tijdens de tussenstandmomenten. Barend, Sophie en Wijnand hebben het fantastisch gedaan en waren met alle luisteraars en volgers echt één team met als doel zoveel mogelijk geld op te halen voor Metakids."

21e editie

Serious Request wordt sinds 2004 jaarlijks georganiseerd.

Meer uit Binnenland

Musical Moulin Rouge! stopt voortijdig wegens waterschade

UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.

28 minuten geleden
Verbod vrachtverkeer Merwedebrug, brugconstructie niet veilig

GORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.

1 uur geleden
Podium Beatrix Theater onder water door sprinkler, shows afgelast

UTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".

3 uur geleden
40.000 handtekeningen voor behoud 65-pluskorting in bus en tram

DEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.

3 uur geleden
Van Zanen: groot drugslab in woonwijk volstrekt onverantwoord

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na vondst drugslab in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.

5 uur geleden
Vakantiedrukte op Europese wegen naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.

6 uur geleden