Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serious Request levert 11,5 miljoen euro op

Serious Request levert 11,5 miljoen euro op

ZWOLLE (ANP) - Er is dit jaar 11,5 miljoen euro opgehaald tijdens 3FM Serious Request. Dat werd dinsdagavond bekendgemaakt op de laatste dag van de goededoelenactie. De laatste keer dat er meer dan tien miljoen euro werd opgehaald met Serious Request was in 2014. Dat is nog steeds de succesvolste editie met een eindbedrag van bijna 12,4 miljoen euro.

3FM-dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Wijnand Speelman zaten de afgelopen week in het Glazen Huis in Zwolle. Dit jaar werd geld ingezameld voor Metakids, een organisatie die zich inzet voor onderzoek naar metabole ziekten bij kinderen. Mensen konden onder meer bijdragen door een actie te steunen of een plaat aan te vragen in ruil voor een donatie. Het meest aangevraagde nummer was Fix You van Coldplay. Ook Flappie van Youp van 't Hek en Europapa van Joost Klein werden veel aangevraagd.

"Ik voel veel feestvreugde", zei Speelman na afloop. "Er was veel verbinding en saamhorigheid in Nederland. Normaal kijken we veel naar voren en naar achteren, maar te weinig naar links en rechts. Te weinig naar de mensen om ons heen", aldus de radio-dj. "Het belangrijkste bij naar links en rechts kijken, is dat we onze oogkleppen afdoen en met elkaar in gesprek gaan. In het Glazen Huis hadden wij een microfoon waarmee we in contact bleven met mensen. Door het openstellen naar elkaar toe merkte ik dat we elkaar allemaal gezondheid gunnen, vooral kinderen."

Metakids: onuitsprekelijk dankbaar

Directeur Jan-Matthijs van Eendenburg van Metakids sprak van een ongekende week, waardoor volgens hem metabole ziekten niet langer onbekend zijn. "Met dit gigantische bedrag komt ons doel 50 procent van de patiënten een behandeling kunnen bieden in 2035 echt dichterbij. Ik ben hier namens de metabole community onuitsprekelijk dankbaar voor. We kunnen door met verder ontwikkelen van gentherapie, betere medicatie, medische diëten en patiëntenzorg. Dit biedt zoveel hoop en perspectief."

Zendermanager Menno de Boer loofde het 3FM-team. "Deze editie brak vele/alle records met prachtige Kom In Acties, de hoeveelheid gastlessen op scholen, de lange rijen voor de brievenbussen van het Glazen huis of het uitzinnige publiek tijdens de tussenstandmomenten. Barend, Sophie en Wijnand hebben het fantastisch gedaan en waren met alle luisteraars en volgers echt één team met als doel zoveel mogelijk geld op te halen voor Metakids."

21e editie

Serious Request wordt sinds 2004 jaarlijks georganiseerd.

Meer uit Binnenland

Overleden vrouw in woning Beek en Donk, politie vermoedt misdrijf

BEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.

4 uur geleden
Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

9 uur geleden
Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

10 uur geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

11 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

11 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

11 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

11 uur geleden