Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serious Request levert 11,5 miljoen euro op

Serious Request levert 11,5 miljoen euro op

ZWOLLE (ANP) - Er is dit jaar 11,5 miljoen euro opgehaald tijdens 3FM Serious Request. Dat werd dinsdagavond bekendgemaakt op de laatste dag van de goededoelenactie. De laatste keer dat er meer dan tien miljoen euro werd opgehaald met Serious Request was in 2014. Dat is nog steeds de succesvolste editie met een eindbedrag van bijna 12,4 miljoen euro.

3FM-dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Wijnand Speelman zaten de afgelopen week in het Glazen Huis in Zwolle. Dit jaar werd geld ingezameld voor Metakids, een organisatie die zich inzet voor onderzoek naar metabole ziekten bij kinderen. Mensen konden onder meer bijdragen door een actie te steunen of een plaat aan te vragen in ruil voor een donatie. Het meest aangevraagde nummer was Fix You van Coldplay. Ook Flappie van Youp van 't Hek en Europapa van Joost Klein werden veel aangevraagd.

"Ik voel veel feestvreugde", zei Speelman na afloop. "Er was veel verbinding en saamhorigheid in Nederland. Normaal kijken we veel naar voren en naar achteren, maar te weinig naar links en rechts. Te weinig naar de mensen om ons heen", aldus de radio-dj. "Het belangrijkste bij naar links en rechts kijken, is dat we onze oogkleppen afdoen en met elkaar in gesprek gaan. In het Glazen Huis hadden wij een microfoon waarmee we in contact bleven met mensen. Door het openstellen naar elkaar toe merkte ik dat we elkaar allemaal gezondheid gunnen, vooral kinderen."

Metakids: onuitsprekelijk dankbaar

Directeur Jan-Matthijs van Eendenburg van Metakids sprak van een ongekende week, waardoor volgens hem metabole ziekten niet langer onbekend zijn. "Met dit gigantische bedrag komt ons doel 50 procent van de patiënten een behandeling kunnen bieden in 2035 echt dichterbij. Ik ben hier namens de metabole community onuitsprekelijk dankbaar voor. We kunnen door met verder ontwikkelen van gentherapie, betere medicatie, medische diëten en patiëntenzorg. Dit biedt zoveel hoop en perspectief."

Zendermanager Menno de Boer loofde het 3FM-team. "Deze editie brak vele/alle records met prachtige Kom In Acties, de hoeveelheid gastlessen op scholen, de lange rijen voor de brievenbussen van het Glazen huis of het uitzinnige publiek tijdens de tussenstandmomenten. Barend, Sophie en Wijnand hebben het fantastisch gedaan en waren met alle luisteraars en volgers echt één team met als doel zoveel mogelijk geld op te halen voor Metakids."

21e editie

Serious Request wordt sinds 2004 jaarlijks georganiseerd.

Meer uit Binnenland

D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

2 uur geleden
Eichelsheim: militairen verdienen erkenning, geen ontkenning

DEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

6 uur geleden
Code oranje ook in Groningen voorbij

DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.

10 uur geleden
Opstootje bij pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.

12 uur geleden
Nog 3 tot 6 miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

DEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

12 uur geleden
Voormalig Kamerlid en burgemeester Jan Nico Scholten overleden

DEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.

15 uur geleden
Angolees (25) aangehouden in Waalwijk voor moord op Britse jongen

WAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.

15 uur geleden