Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serious Request levert 11,5 miljoen euro op

Serious Request levert 11,5 miljoen euro op

ZWOLLE (ANP) - Er is dit jaar 11,5 miljoen euro opgehaald tijdens 3FM Serious Request. Dat werd dinsdagavond bekendgemaakt op de laatste dag van de goededoelenactie. De laatste keer dat er meer dan tien miljoen euro werd opgehaald met Serious Request was in 2014. Dat is nog steeds de succesvolste editie met een eindbedrag van bijna 12,4 miljoen euro.

3FM-dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Wijnand Speelman zaten de afgelopen week in het Glazen Huis in Zwolle. Dit jaar werd geld ingezameld voor Metakids, een organisatie die zich inzet voor onderzoek naar metabole ziekten bij kinderen. Mensen konden onder meer bijdragen door een actie te steunen of een plaat aan te vragen in ruil voor een donatie. Het meest aangevraagde nummer was Fix You van Coldplay. Ook Flappie van Youp van 't Hek en Europapa van Joost Klein werden veel aangevraagd.

"Ik voel veel feestvreugde", zei Speelman na afloop. "Er was veel verbinding en saamhorigheid in Nederland. Normaal kijken we veel naar voren en naar achteren, maar te weinig naar links en rechts. Te weinig naar de mensen om ons heen", aldus de radio-dj. "Het belangrijkste bij naar links en rechts kijken, is dat we onze oogkleppen afdoen en met elkaar in gesprek gaan. In het Glazen Huis hadden wij een microfoon waarmee we in contact bleven met mensen. Door het openstellen naar elkaar toe merkte ik dat we elkaar allemaal gezondheid gunnen, vooral kinderen."

Metakids: onuitsprekelijk dankbaar

Directeur Jan-Matthijs van Eendenburg van Metakids sprak van een ongekende week, waardoor volgens hem metabole ziekten niet langer onbekend zijn. "Met dit gigantische bedrag komt ons doel 50 procent van de patiënten een behandeling kunnen bieden in 2035 echt dichterbij. Ik ben hier namens de metabole community onuitsprekelijk dankbaar voor. We kunnen door met verder ontwikkelen van gentherapie, betere medicatie, medische diëten en patiëntenzorg. Dit biedt zoveel hoop en perspectief."

Zendermanager Menno de Boer loofde het 3FM-team. "Deze editie brak vele/alle records met prachtige Kom In Acties, de hoeveelheid gastlessen op scholen, de lange rijen voor de brievenbussen van het Glazen huis of het uitzinnige publiek tijdens de tussenstandmomenten. Barend, Sophie en Wijnand hebben het fantastisch gedaan en waren met alle luisteraars en volgers echt één team met als doel zoveel mogelijk geld op te halen voor Metakids."

21e editie

Serious Request wordt sinds 2004 jaarlijks georganiseerd.

Meer uit Binnenland

Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

49 minuten geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

3 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

8 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

10 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

11 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

11 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

14 uur geleden