Serieuze interesse van 39 gemeenten om KNVB te huisvesten
ZEIST (ANP) - Er is grote belangstelling om het nieuwe complex van de voetbalbond KNVB te huisvesten. De bond heeft van 39 gemeenten serieuze interesse ontvangen. Om die reden voert de KNVB een aanvullende vragenronde in. "Om tot een zorgvuldige afweging te komen", meldt de bond in een bericht op de website.
De KNVB is op zoek naar een nieuwe locatie voor een hoofdkantoor en trainingscomplex. De huidige KNVB Campus in Zeist is te klein om de ambities van de grootste sportbond van Nederland te kunnen realiseren. De bond nodigde eind oktober geïnteresseerde gemeenten uit zich te melden. Sinds 1965 is het hoofdkantoor van de voetbalbond in Zeist gevestigd.
Welke gemeenten zich allemaal hebben aangemeld, maakt de KNVB niet bekend. Noordwijk, Alkmaar, Oisterwijk, Rotterdam en Barendrecht brachten zelf naar buiten dat er concrete plannen zijn.
Extra stap
De extra stap die de voetbalbond nu invoert, bestaat uit gesprekken met alle gemeenten die een bidbook hebben ingediend. "Alle ingediende voorstellen zijn met zorg en ambitie opgesteld. Maar om tot een gewogen en onderbouwde selectie te komen, zijn er nog aanvullende vragen die beantwoord moeten worden", aldus de KNVB.
Na deze extra vragenronde zal de KNVB eind februari intern beslissen met welke vijf gemeenten er vervolggesprekken gevoerd worden.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
2 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
7 uur geleden