Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serie over Pim Fortuyn sluit af met 678.000 kijkers

Serie over Pim Fortuyn sluit af met 678.000 kijkers

HILVERSUM (ANP) - De laatste aflevering van de NPO-serie Het Jaar van Fortuyn, over de opkomst van en de moord op de omstreden politicus, heeft vrijdagavond 678.000 kijkers getrokken op NPO 1. Daarmee staat de show volgens Stichting KijkOnderzoek op de twaalfde plek in de top 25 van best bekeken programma's.

De vijfdelige serie begon eind vorige maand met 991.000 kijkers, maar verloor in de afleveringen daarna belangstelling. Vorige week stemden 696.000 mensen af op Het Jaar van Fortuyn. De serie gaat in op de strijd tussen PvdA-leider Ad Melkert (Ramsey Nasr) en de populistische Fortuyn (Jeroen Spitzenberger). De reeks is geschreven door Pieter Bart Korthuis en Nathan Vecht en geregisseerd door Michiel van Jaarsveld.

De registratie van de sluitingsceremonie van de door prins Harry bedachte Invictus Games heeft vrijdagavond 273.000 kijkers getrokken. De uitzending op NPO 2 heeft het daarmee volgens Stichting KijkOnderzoek niet geschopt tot de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De Invictus Games, het sporttoernooi voor fysiek en mentaal gewonde militairen en veteranen, gingen 16 april van start in Den Haag. Vrijdag was de laatste dag. Op NPO 2 werd dagelijks een compilatie van het toernooi uitgezonden.

De meeste mensen, ruim 1,7 miljoen, keken vrijdagavond naar het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1. Het Half Acht Nieuws van RTL 4 volgt met bijna 1,2 miljoen kijkers. Bed en Breakfast (NPO 1) maakt de top 3 compleet met ruim 1,1 miljoen kijkers.

Meer uit Binnenland

Acht mensen aangehouden na anti-azc-protest in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van een asielzoekerscentrum in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.

5 minuten geleden
Drone-leveringen aan gevangenen leiden tot beperkte straf na deal

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft woensdag een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een 34-jarige man uit Rijsenhout (Noord-Holland) voor het afleveren van drugs met drones en telefoons aan gevangenen en drugsbezit. Daarnaast krijgt de man een boete van 10.000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank ging akkoord met procesafspraken tussen het Openbaar Ministerie en verdachte Mark S. en deed na afloop van de inhoudelijke behandeling direct uitspraak.

26 minuten geleden
Provincies willen snel crisisaanpak voor overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de provincies betreft zo snel mogelijk crisismaatregelen nemen tegen de overbelasting van het elektriciteitsnet. Het Interprovinciaal Overleg (IPO) roept de regering onder meer op meer geld uit te trekken voor warmtenetten en waterstof om de gevolgen van netcongestie beter op te kunnen vangen.

31 minuten geleden
Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet

DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.

3 uur geleden
Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

6 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

8 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

8 uur geleden