Serie A schrikt van lage biedingen uitzendrechten
MILAAN (ANP/RTR) - De Serie A heeft veel lagere biedingen op de uitzendrechten gekregen dan gehoopt. Het beoogde doel om 1,15 miljard euro op te halen uit de verkoop van de televisierechten voor de komende drie jaar werd bij lange na niet gehaald. Dat zei directeur Luigi De Siervo van de hoogste Italiaanse voetbaldivisie.
Hij maakte de hoogte van de biedingen niet bekend en kondigde aan in gesprek te gaan met de zenders die interesse toonden. Dat zijn Sky Italia, DAZN, Eurosport en het Spaanse Mediapro. "Ik denk dat er ruimte is om de aanbiedingen te verbeteren, ze waren niet zo slecht als sommigen voorspelden."
De Serie A had ondanks de coronapandemie hoog ingezet en een streefbedrag bedacht dat 18 procent hoger lag dan de huidige overeenkomsten. De uitzendrechten zijn de belangrijkste bron van inkomsten voor de clubs uit de Serie A, omdat sponsors hun bijdragen hebben verminderd en de wedstrijden in lege stadions worden gespeeld.
De Siervo had zijn hoop gevestigd op Amazon. Die zou volgens hem een megabod willen doen, maar het Amerikaanse bedrijf mengde zich toch niet in de strijd om het verwerven van de Serie A-uitzendrechten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond RFEF heeft alle bekerduels van de komende drie dagen opgeschort. Aanleiding is de dood van aanvaller Jesús de Miguel van CD Tenerife. Het betreft de bekerwedstrijden in de Copa del Rey (mannen) en Copa de la Reina (vrouwen) op dinsdag, woensdag en donderdag.
8 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verschillende personen geïdentificeerd die zaterdag in Leeuwarden betrokken waren bij het afsteken van vuurwerk tegen Cambuur en de ongeregeldheden na afloop van die wedstrijd in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Deventer.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is "zeer bedroefd" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel van CD Tenerife. De aanvaller kwam maandag hard in botsing met doelman Jesús Owono van FC Andorra en overleed dinsdag in het ziekenhuis.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse nationale politie is een onderzoek begonnen tegen doelman Jesús Owono naar aanleiding van de dood van voetballer Jesús de Miguel. Dat melden Spaanse media. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij maandag in de slotfase van een duel met FC Andorra hard in botsing was gekomen met doelman Owono.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is "geschokt" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij op maandag in botsing was gekomen met de doelman van FC Andorra.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz houdt naar buiten toe open of Ricardo Pepi woensdagavond bij PSV in de basis staat tegen Club Brugge. "Pepi is verder dan drie dagen geleden. Hij heeft wedstrijdminuten gemaakt. Hij zou kunnen spelen", zei Bosz dinsdag in Eindhoven over de spits die afgelopen zaterdag tegen Willem II als invaller in het veld kwam.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Er wordt deze week voor iedere wedstrijd in de verschillende Europese clubtoernooien een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis van de overleden Spaanse voetballer Jesús de Miguel. Dat heeft de UEFA in een verklaring op X laten weten. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij maandag hard in botsing was gekomen met de doelman van FC Andorra.
5 uur geleden