Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serie A maakt excuses na felle kritiek op apencampagne

Serie A maakt excuses na felle kritiek op apencampagne

MILAAN (ANP) - De Serie A in Italië heeft zich verontschuldigd voor de campagne met beeltenissen van apen om racisme in het voetbal tegen te gaan. "We realiseren ons dat het ongepast is en we betuigen spijt aan iedereen die zich beledigd voelt", zei directeur Luigi de Siervo van de hoogste voetbaldivisie.

Hij kwam met een verklaring nadat Italiaanse voetbalclubs vol onbegrip hadden gereageerd op het werk dat kunstenaar Simone Fugazzotto speciaal voor de Serie A had gemaakt. Op drie afbeeldingen zijn apen te zien met maskers in drie verschillende kleuren, oftewel "een westerse, een Aziatische en een zwarte aap".

"Kunst kan krachtig zijn, maar we zijn het sterk oneens met het gebruik van apen als afbeeldingen in de strijd tegen racisme", liet AC Milan weten. AS Roma meldde eerder: "We begrijpen dat de Serie A racisme wil aanpakken, maar we geloven niet dat dit de juiste manier is om dat te doen."

De kunstenaar verdedigde zijn werk. "Uiteindelijk zijn we allemaal apen. Het is een concept van gelijkheid en broederschap", luidde zijn uitleg. Directeur De Siervo snapte dat het werk voor velen discutabel was. Hij kondigde een nieuwe anti-discriminatiecampagne aan. De apen van Fugazzotto komen zeer waarschijnlijk niet in stadions te hangen.

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

4 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

6 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

8 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

8 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

8 uur geleden