Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serena Williams ten koste van Sabalenka naar kwartfinales

Serena Williams ten koste van Sabalenka naar kwartfinales

MELBOURNE (ANP) - Serena Williams is na een moeizame zege door naar de kwartfinales van de Australian Open. Ze moest in de vierde ronde diep gaan tegen de Wit-Russische Aryna Sabalenka: 6-4 2-6 6-4.

De twee stonden in de Rod Laver Arena in Melbourne 2 uur en 9 minuten tegenover elkaar. In een wedstrijd die op en neer ging, trok uiteindelijk Williams aan het langste eind. De Amerikaanse stond in de beslissende set met 4-1 voor, maar zag Sabalenka toch terugkomen. Bij 5-4 benutte Williams op de opslag van Sabalenka haar eerste wedstrijdpunt.

Sabalenka had begin januari het grote toernooi van Abu Dhabi gewonnen en schreef ook de twee toernooien die ze daarvoor speelde op haar naam. Williams speelt in Melbourne haar eerste toernooien sinds Roland Garros. In aanloop naar de Australian Open liet ze op een voorbereidingstoernooi verstek gaan voor een duel met Ashleigh Barty.

Mondiale nummer 2

De 39-jarige Amerikaanse, 23 keer winnaar van een grand slam, staat in de kwartfinale tegenover de winnaar van het duel tussen de Roemeense Simona Halep, de mondiale nummer 2, en de Poolse Iga Swiatek, de winnares van Roland Garros.

Williams hoopt in Melbourne Margaret Court, goed voor 24 grandslamtitels, eindelijk te evenaren. Vier jaar geleden won Williams in Australië voor het laatst een grand slam. Sindsdien verloor ze liefst vier finales.

Meer uit Sport

Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

13 minuten geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

36 minuten geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

11 uur geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

13 uur geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

21 uur geleden
Olympisch kampioene Marchant stopt als baanwielrenster

MANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.

1 dag geleden
Van der Poel na 'heel sterke wedstrijd' blij met WK-brons

MONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.

1 dag geleden