Serena Williams ten koste van Sabalenka naar kwartfinales
MELBOURNE (ANP) - Serena Williams is na een moeizame zege door naar de kwartfinales van de Australian Open. Ze moest in de vierde ronde diep gaan tegen de Wit-Russische Aryna Sabalenka: 6-4 2-6 6-4.
De twee stonden in de Rod Laver Arena in Melbourne 2 uur en 9 minuten tegenover elkaar. In een wedstrijd die op en neer ging, trok uiteindelijk Williams aan het langste eind. De Amerikaanse stond in de beslissende set met 4-1 voor, maar zag Sabalenka toch terugkomen. Bij 5-4 benutte Williams op de opslag van Sabalenka haar eerste wedstrijdpunt.
Sabalenka had begin januari het grote toernooi van Abu Dhabi gewonnen en schreef ook de twee toernooien die ze daarvoor speelde op haar naam. Williams speelt in Melbourne haar eerste toernooien sinds Roland Garros. In aanloop naar de Australian Open liet ze op een voorbereidingstoernooi verstek gaan voor een duel met Ashleigh Barty.
Mondiale nummer 2
De 39-jarige Amerikaanse, 23 keer winnaar van een grand slam, staat in de kwartfinale tegenover de winnaar van het duel tussen de Roemeense Simona Halep, de mondiale nummer 2, en de Poolse Iga Swiatek, de winnares van Roland Garros.
Williams hoopt in Melbourne Margaret Court, goed voor 24 grandslamtitels, eindelijk te evenaren. Vier jaar geleden won Williams in Australië voor het laatst een grand slam. Sindsdien verloor ze liefst vier finales.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.
41 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Zeven landen zijn in de race voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 2036. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dinsdag bevestigd. Het gaat om Duitsland, Hongarije, India, Qatar, Zuid-Korea, Zuid-Afrika en Turkije. Andere kandidaten hebben nog tot 31 oktober om hun interesse kenbaar te maken.
5 uur geleden