Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serena Williams soepel verder op Australian Open

Serena Williams soepel verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Senera Williams zet haar opmars op de Australian Open op 'ontspannen' wijze voort. De 39-jarige Amerikaanse, 23 keer winnaar van een grand slam, had in de tweede ronde geen enkele moeite met de Servische Nina Stojanovic. In iets meer dan een uur eindigde de partij na twee sets in 6-3 6-0.

Sinds ze vanwege de coronapandemie twee weken in quarantaine zat verloor Williams nog geen partij. Wel werd ze gehinderd door een blessure aan een schouder. Dat ze daar geen seconde over nadenkt is haar sterke punt, zegt ze. "Ik speel zonder me ergens zorgen over te maken. Hoewel me dat eerlijk gezegd in de tweede set beter lukte dan in de eerste. Maar ik probeer mezelf hier geen enkele druk op te leggen."

Petra Kvitova werd uitgeschakeld. De Roemeense Sorana Cirstea was te sterk voor haar: 4-6 6-1 1-6. De Tsjechische was als negende geplaatst. In 2019 stond ze nog in de finale in Melbourne. Ze won twee keer op Wimbledon. Ze was deze keer eigenlijk alleen in de tweede set op dreef.

Verrast

Cirstea was vooral verrast door haar zege. "Ik heb vijftien dagen vanwege de quarantaine opgesloten gezeten op mijn hotelkamer. Al die tijd heb ik geen bal kunnen slaan. Dan is het best verrassend dat ik nu zo goed speel. Eerlijk gezegd had ik dat niet zien aankomen."

Bianca Andreescu ging eveneens onderuit. Dat gebeurde tegen Hsieh Su-Wei uit Taiwan: 3-6 2-6. De 20-jarige winnares van de US Open in 2019 maakte in Melbourne haar rentree na een lange periode van blessures. Het afgelopen jaar kwam ze zelfs niet één keer in actie.

Meer uit Sport

Verstappen krijgt bij Red Bull met McCullough nieuwe hoofd racing

MILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.

7 uur geleden
WK-leider Antonelli start bij GP Italië achteraan om motorwissel

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.

9 uur geleden
Wielrenner Tronchon sprint naar zege in tiende etappe Vuelta

ELCHE DE LA SIERRA (ANP) - Wielrenner Bastien Tronchon heeft de tiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama - FDJ United was na een heuvelrit over een kleine 185 kilometer tussen Alcaraz en Elche de la Sierra de snelste van een uitgedund peloton.

11 uur geleden
Banks twee jaar langer bondscoach Nederlandse volleyballers

UTRECHT (ANP) - Joel Banks blijft bondscoach van de Nederlandse volleyballers. Het contract met de 51-jarige Brit is met twee jaar verlengd, laat de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.

19 uur geleden
Oud-winnares Świątek begint overtuigend aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek is overtuigend begonnen aan de US Open. De Poolse oud-winnares versloeg in de eerste ronde de Chinese Wang Xiyu in twee sets: 6-2 6-3.

19 uur geleden
Tennisser Griekspoor onderuit tegen Shelton op US Open

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de US Open gestrand. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in vier sets (1-6 6-1 7-6 6-2) van de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereldranglijst.

1 dag geleden
Alcaraz boekt op US Open simpele zege bij rentree in enkelspel

NEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.

1 dag geleden