Serena Williams naar derde ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft zich geplaatst voor de derde ronde van de US Open. De 38-jarige Amerikaanse, die jaagt op haar 24e grandslamtitel, won donderdag in het lege Arthur Ashe-stadion in New York haar partij in de tweede ronde tegen Margarita Gasparyan met 6-2 6-4. Williams had iets meer dan 1,5 uur nodig om de Russin te verslaan en haar 103e zege op de US Open te boeken.
Williams, die het toernooi zes keer won en als derde is geplaatst, gaat het nu opnemen tegen landgenote Sloane Stephens. Die veroverde in 2017 de titel in New York. "Sloane is zo'n goede tennisster. Ze heeft hier al eens gewonnen en ze heeft ook mij al eens verslagen, dus ze weet hoe het moet", aldus Williams.
De laatste grandslamzege van Williams dateert van begin 2017 op de Australian Open. Ze werd daarna moeder, maar keerde terug op de baan om op jacht te gaan naar het grandslamrecord van de Australische Margaret Court (24 titels).
Finale
Het lukt de veterane vooralsnog echter maar niet om nummer 24 binnen te halen. Zowel op Wimbledon als de US Open verloor ze al twee keer de finale. Vorig jaar moest de Amerikaanse het in de eindstrijd op Flushing Meadows afleggen tegen de Canadese tiener Bianca Andreescu.
"Ik speel al zo lang dat ik nu ben aanbeland in het moderne tijdperk, zonder publiek op de tribunes. Alles is digitaal", zei Williams met een knipoog, verwijzend naar de lege tribunes in New York vanwege de coronacrisis. "Ik ben er rustig onder."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
15 uur geleden