Serena Williams naar derde ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft zich geplaatst voor de derde ronde van de US Open. De 38-jarige Amerikaanse, die jaagt op haar 24e grandslamtitel, won donderdag in het lege Arthur Ashe-stadion in New York haar partij in de tweede ronde tegen Margarita Gasparyan met 6-2 6-4. Williams had iets meer dan 1,5 uur nodig om de Russin te verslaan en haar 103e zege op de US Open te boeken.
Williams, die het toernooi zes keer won en als derde is geplaatst, gaat het nu opnemen tegen landgenote Sloane Stephens. Die veroverde in 2017 de titel in New York. "Sloane is zo'n goede tennisster. Ze heeft hier al eens gewonnen en ze heeft ook mij al eens verslagen, dus ze weet hoe het moet", aldus Williams.
De laatste grandslamzege van Williams dateert van begin 2017 op de Australian Open. Ze werd daarna moeder, maar keerde terug op de baan om op jacht te gaan naar het grandslamrecord van de Australische Margaret Court (24 titels).
Finale
Het lukt de veterane vooralsnog echter maar niet om nummer 24 binnen te halen. Zowel op Wimbledon als de US Open verloor ze al twee keer de finale. Vorig jaar moest de Amerikaanse het in de eindstrijd op Flushing Meadows afleggen tegen de Canadese tiener Bianca Andreescu.
"Ik speel al zo lang dat ik nu ben aanbeland in het moderne tijdperk, zonder publiek op de tribunes. Alles is digitaal", zei Williams met een knipoog, verwijzend naar de lege tribunes in New York vanwege de coronacrisis. "Ik ben er rustig onder."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
11 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
12 uur geleden