Serena Williams meldt zich met hamstringblessure af voor US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft zich met een hamstringblessure afgemeld voor de US Open. De 23-voudig grandslamkampioene won het toernooi in New York zes keer.
"Na zorgvuldige afwegingen en op advies van mijn artsen en medische team, heb ik besloten me terug te trekken uit de US Open om mijn lichaam volledig te laten genezen van een gescheurde hamstring", meldt de 39-jarige Amerikaanse op sociale media. "New York is een van de mooiste plekken op aarde en een van mijn favoriete plekken om te spelen. Ik zal de fans missen. Tot snel."
Williams, afgezakt naar plek 22 op de wereldranglijst, kwam sinds Wimbledon niet meer in actie. Ze gaf in Londen in de eerste ronde op met een enkelblessure en meldde zich ook af voor de Olympische Spelen.
Record
Williams, die eind september 40 wordt, probeert al enige tijd het record van Margaret Court te evenaren. De Australische pakte in haar loopbaan 24 grandslamtitels. De laatste titel op een grand slam van Williams dateert al van 2017 toen ze de Australian Open op haar naam wist te schrijven.
Vorig jaar haalde Williams de halve finales in New York. Ze verloor toen van Viktoria Azarenka uit Belarus.
De US Open begint maandag. Ook bij de mannen ontbreken grote namen. Zo hebben onder anderen Rafael Nadal en Roger Federer zich afgemeld.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.
4 uur geledenPOLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.
6 uur geledenPOLIGNY (ANP) - De Noorse Sigrid Ytterhus Haugset heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en neemt de gele trui over van Lorena Wiebes. De 27-jarige renster van Uno-X Mobility kwam in het Franse Poligny alleen over de streep. De Belgische Lotte Kopecky volgde op de tweede plaats. Marianne Vos won de sprint van het peloton en eindigde als derde.
6 uur geledenKOSZALIN (ANP/Belga) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de openingsetappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Lidl-Trek bleef in een massasprint de Fransman Paul Magnier (Soudal Quick-Step) en de Brit Noah Hobbs (EF Education-EasyPost) voor.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
10 uur geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.
15 uur geleden